خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٧ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۸:۳۴ شناسه خبر : ۶۴۲۰۵۸

جانیان رها در شهرها
خبرگزاری شبستان:آتنا آخرین قربانی نیست؛مجموعه ای از دلایل بستر این جنایت هولناک را فراهم کرده که بدور از سیاست زدگی وشعار پراکنی باید در رسانه های کشور مخصوصا در صداو سیما مورد بحث وتحلیل قرار گیرند.

مجید ابهری؛ آسیب شناس اجتماعی یادداشتی را با عنوان « جانیان رها در شهرها» در اختیار خبرگزاری شبستان قرار داده است که در زیر می خوانید:

 

پروانه 10ساله، ستایش 5 ساله و آتنا 7 ساله و بعدی نوبت کیست؟؟؟ هنوز داغ مرگ های فجیع قبلی فراموش نشده بود؛ این بار در مغان همانجا که سیل سارا را شب عروسیش برد وهنوز عاشیق های ما مصیبتش را با ساز می خوانند؛پرستوی کوچکی در خون خود غلتید.

 

 در فاجعه آتنا مقصر کیست؟؟؟عده ای روشنفکر نما قصد دارند این جنایت را به مسایل سیاسی یا قوانین بازدارنده گره بزنند؛جهت اطلاع آنان وهمگان باید عرض کنم، در 10 کشور که مقام های اول تا دهم را دارند و روابط جنسی آزاد است از حجاب خبری نیست و لخت اگر به خیابان بیایند کسی را با آنان کاری ندارد؛اما آزارهای جنسی کودکان رتبه های اول تا دهم را دارند.در انگلستان هر 20 دقیقه یک تجاوز به کودکان صورت می گیرد، کشیش، ولگرد و معلم در میان جانیان هستند. رشد 1000 درصدی آزار جنسی کودکان در سوئد مسولین را کلافه و خانواده های مجنون کرده است. پس اینگونه اراجیف را کنار بگذاریم.در آسیب شناسی این فاجعه به چند نکته مهم باید توجه کنیم.

 

1-والدین که علیرغم توصیه های پلیس و نهادهای متولی باز طلاجات وزیور الات به فرزندان خود آویخته وآنان را به کوی وبرزن می فرستند بستر مناسب جلب توجه به کودک را مهیا می نمایند.

 

2-بعضی از والدین مخصوصا مادران کاستی های دوران کودکی خودرا به قصد جبران از فرزندان ادامه می دهند؛ لباس های عریان وبدن نما مخصوصا برای دختران، آنان را به طعمه ای جذاب برای بیماران جنسی تبدیل می کند. از نظر ما آنان کودک  هستند اما یک جانی بیمار که از حیوان نمی گذرد می تواند به خطری بزرگ برای کودکان تبدیل شود.

 

3-رنگرز جانی ظاهرا سوابقی در اینگونه موارد داشته چرا تحت نظر ودرمان نبوده؟خانواده واطرافیان او چه می گویند؟

 

4-چرا خانواده و مادر آتنا این کودک بی گناه را همراه پدر دستفروشش به خیابان می فرستاده؟ به عبارتی دیگر چرا برای کودکان مخصوصا در شهرهای کوچک امکانات سرگرمی وتفریح تابستانی کم یا محدود است تا دختر بچه با پدرش به دستفروشی رود؟

 

 همانطورکه در زمان قتل ستایش عرض کردم آتنا آخرین قربانی نیست؛مجموعه ای از دلایل بستر این جنایت هولناک را فراهم کرده که بدور از سیاست زدگی وشعار پراکنی باید در رسانه های کشور مخصوصا در صداو سیما مورد بحث وتحلیل قرار گیرند. تا بتوان قدم موثری درپیشگیری از اینگونه فجایع تکان دهنده برداشت.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس اداره سرمایه‌ انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح مطرح کرد:

جزئیات تسهیلات سربازان متاهل/اعتباری برای پرداخت حقوق سربازان در قانون بودجه لحاظ نشده

سردار کمالی ضمن تشریح تسهیلات سربازان متاهل از عدم تخصیص اعتبار برای پرداخت حقوق سربازان در قانون بودجه خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان