خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۷:۵۰ شناسه خبر : ۶۴۵۸۰۶

برگزاری آخرین اجراهای جشنواره ملی آئین های نمایشی رضوی/ اختتامیه امروز برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: طبق جدول زمان بندی اجراهای پایانی جشنواره ملی آئین های نمایشی رضوی اجرا و امروز اختتامیه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، محمدعلی پیرسبزی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد امروز (۱۰ مرداد) به خبرنگاران، گفت: ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی از هفتم لغایت 9 مرداد ماه جاری در یاسوج برگزار شد.

 

وی از ارسال 32 اثر از 12 استان کشور به دبیرخانه این جشنواره در یاسوج خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد آثار ارسالی، هشت اثر برگزید انتخاب و معرفی شدند.

 

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه چهار مورد از این آثار در حوزه شبیه خوانی است، اضافه کرد: چهار اثر دیگر در حوزه آئین های نمایشی است.

 

وی ضمن اعلام جدول زمان بندی اجراهای این جشنواره در یاسوج، اضافه کرد: شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی و هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد هفتم مرداد ماه ساعت 20 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

پیرسبزی، یادآور شد: برای حکیمه از استان بوشهر، شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش، نقل ضامن از آذربایجان شرقی، اتالو از خراسان رضوی ساعت 21 به ترتیب در به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته می شوند.

 

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد، شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان و شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی ساعت 22 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

وی خاطرنشان کرد: شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش، نقل ضامن از آذربایجان شرقی و غلامرضا از کهگیلویه و بویراحمد به صورت جنبی، اتالو از خراسان رضوی و برای حکیمه از استان بوشهر ساعت 23 امشب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

پیرسبزی، به برنامه های روز دوم ( هشتم مرداد ) این جشنواره ملی اشاره و عنوان کرد: شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد و شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش ساعت 20 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: اتالو از خراسان رضوی، برای حکیمه از استان بوشهر، شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان و نقل ضامن از آذربایجان شرقی ساعت 21 به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد، شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش و شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان ساعت 22 به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: نقل ضامن از آذربایجان شرقی، اتالو از خراسان رضوی، برای حکیمه از استان بوشهر و شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان ساعت 23 به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

پیرسبزی، به برنامه های روز سوم ( 9 مرداد ) ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: نقل ضامن از آذربایجان شرقی و اتالو از خراسان رضوی، حیله باغبان از استان اصفهان، شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش و شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان ساعت 20 امشب به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

وی اضافه کرد: برای حکیمه از استان بوشهر، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، نقل ضامن از آذربایجان شرقی و هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد ساعت 21 امشب به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: شبیه خوانی ضامن آهو و حیله باغبان از استان اصفهان، شبیه خوانی معجزات امام رضا (علیه السلام) از تفرش، شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان هرمزگان و اتالو از خراسان رضوی ساعت 22 امشب به ترتیب در سالن روباز فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به اجرا رفتند.

 

پیرسبزی، یادآور شد: شبیه خوانی تولد امام رضا (علیه السلام) از استان مرکزی، نقل ضامن از آذربایجان شرقی و غلامرضا از استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت جنبی، هفت برارون از استان کهگیلویه و بویراحمد و برای حکیمه از استان بوشهر ساعت 23 امشب به ترتیب در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک ساحلی، پارک ولایت و ضلع شرقی پارک ولایت به نمایش گذاشته شدند.

 

وی گفت: آئین اختتامیه ششمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی، امروز 10 مرداد ماه جاری ساعت 9 صبح با حضور اتابک نادری، مدیر امور استانهای مرکز هنرهای نمایشی و بهداروند، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

چهارمین قطب مذهبی کشور را بهتر بشناسیم+تصاویر

آستانه مقدسه حضرت بی بی حکیمه (سلام الله علیها) خواهر امام رضا (علیه السلام) چون مرواریدی در دل کوهستان های زاگرس جنوبی و در نزدیکی خلیج نیلگون همیشه فارس قرار دارد و زائرانی از جای جای کشور و خارج از کشور به زیارتش می شتابند.

اخبار برگزیده شبستان