خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٢ المحرّم ١٤٤٠

Sunday, September 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۴:۰۸ شناسه خبر : ۶۶۱۸۷۰

تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد
خبرگزاری شبستان: تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد و بی‌توجهی زیادی به مسئله انضباط شده است و نیروی انتظامی و شهرداری باید در کنار هم به اصلاح امور شهری بپردازند.

به گزارش خبرنگار شبستان، محمدعلی نجفی، شهردار تهران در نشست با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ به مناسبت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه مسئولیت‌های مشترک زیادی بین نیروی انتظامی و شهرداری وجود دارد، افزود: نام قبل از انقلاب نیروی انتظامی که شهربانی خوانده می‌شد خود بیانگر اشتراکات بسیاری بین شهرداری و شهربانی بوده است و امروز این دو نهاد از یک کارکرد برخوردارند و هر دو دستگاه در زندگی روزمره مردم حضور دارند.

 

وی افزود: ارتباط روزمره مردم موجب می شود تا در خصوص رفتار ما قضاوت صورت گیرد. در شهریورماه یک نظرسنجی صورت گرفت که بیانگر این بود که مردم در کنار مسایل خدماتی به کیفیت مسایل محیط زیست و خدمات اجتماعی نیز توجه دارند.

 

شهردار تهران با بیان اینکه امروزه فضای مجازی باعث شده تا نظارت از جانب مردم بیشتر شود، گفت: امروز نهادی موفق است که تغییرات و تحولات را عمیق‌تر درک کند و متناسب با آن برنامه‌ریزی نماید.

 

وی افزود: مثلث شهروندان، شهرداری و نیروی انتظامی اگر به طور هماهنگ عمل نمایند می توانند زندگی مردم را در تهران تغییر دهند و تغییر ملموس و قابل درکی در زندگی مردم به وجود آورند.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی با توجه به اینکه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته بود مردم شاهد وضعیت بهتری در خصوص ترافیک در دو هفته اول مهر بودند.

 

نجفی گفت: ما باید با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی خدمات بهتری ارایه کنیم و اگر شهروندان شهر را متعلق به خود بدانند، بر اساس آن احساس مسئولیت در خود نسبت به شهر خواهند داشت.

 

شهردار تهران با بیان اینکه امنیت یکی از مقوله‌های مهمی است که به عنوان یک کالا و مقوله بیرونی نباید به آن نگاه شود، گفت: به عقیده من امنیت یک حس درونی است و یکی از موضوعات مشترک بین ماست و شهرداری نیز باید قوانین و مقرراتی داشته باشد که مردم احساس امنیت داشته باشند بخصوص ما به امنیت در حوزه زنان باید نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

شهردار تهران خاطرنشان کرد: مباحث اجتماعی و مبارزه با فساد بین ما مشترک است و باید ریشه های فساد مورد هدف قرار گیرد و در کنار آن با مظاهر فساد نیز برخوردهای لازم صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین برنامه های شهرداری تهران مبارزه با فساد است، خاطرنشان کرد: در خصوص ریشه‌یابی فساد و کنترل ناهنجاری های اجتماعی من می گویم باید ناهنجاری های اجتماعی مثل اعتیاد کنترل شود و اجازه ندهیم رشد پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه باید برای عبور از چالش‌های اجتماعی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد، افزود: ما با برنامه‌ریزی‌های لازم و مناسب می‌توانیم از چالش‌ها عبور نماییم و نگذاریم تا این چالش‌ها به بحران تبدیل شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: تهران از بی‌انضباطی اجتماعی رنج می‌برد و بی‌توجهی زیادی به مسئله انضباط شده است و نیروی انتظامی و شهرداری باید در کنار هم به اصلاح امور شهری بپردازند.

 

 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

بیجندی:

بیش از ۲هزار مانع بر سر راه کسب و کارهای نوین/ شرکت های دانش بنیان را بومی سازی نکرده ایم

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی کشور از وجود ۲ هزار مانع بر سر راه کسب و کارهای دانش بنیان خبر داد و گفت: شرکت های دانش بنیان را بومی سازی نکرده ایم.

اخبار برگزیده شبستان