خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۱۷ شناسه خبر : ۶۷۴۹۳۸

شناسایی ۲۲ آسیب اجتماعی در تهران/راه‌اندازی گشت‌های ویژه بسیج برای جلوگیری از سرقت و خشونت
خبرگزاری شبستان: فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به راه‌اندازی گشت ویژه مقابله با اراذل و سرقت گفت: ۲۲ آسیب اجتماعی توسط بسیج و سپاه در تهران شناسایی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: اهمیت بسیج و بسیجی به اهمیت تفکرشان است و نگاهی که دارند.

 

وی با بیان اینکه اگر تفکر بسیجی در بین مردم حاکم شود حتما کشور موفق خواهد شد، افزود: اگر تفکر بسیجی در بین بسیجیان و مردم حاکم شود حتما رشد و توسعه بسیار سریعی برای کشورمان ایجاد می شود و دشمنان و جهان خواران از حضور در کشورمان ناامید می شوند.

 

سردار یزدی با بیان اینکه امروز با یک موضوع بسیار بااهمیت در کشورمان مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: نگاه و تفکر بسیجی است که امروز ما را در عرصه های مختلف به موفقیت می رساند. نگاه بسیجی است که دشمنان را در مقابل ما به زانو درمی آورد.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ تاکید کرد: دشمنان از موشک هایی که طهرانی مقدم ها ساختند، خوف و ترس دارند اما بیش از آن از نگاه و تفکر بسیجی در هراس هستند.

 

وی با بیان اینکه باید به ترویج تفکر بسیجی کمک کنیم، اظهار داشت: ترویج تفکر بسیجی است که می تواند کشور را در عرصه های مختلف موفق کند.

 

وی با بیان اینکه عمل و اقدام است که بیانگر تفکر بسیجی است، تصریح کرد: امروز در تهران بسیجیان ما علاوه بر اقدامات خود در تامین امنیت در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی حضور دارند.

 

وی با بیان اینکه امروز بسیج و سپاه با تمام دستگاه ها همراه و همگام است، خاطرنشان کرد: یکی از موفق ترین نمونه های همراهی و همکاری بین بسیج، سپاه و نیروی انتظامی است و در عین حال در کنار شهرداران و در مناطق همراه و همگام با آنها حرکت می کنیم.

 

وی با اشاره به اقدامات بسیج و سپاه گفت: بسیج و سپاه 22 آسیب اجتماعی در تهران را شناسایی کرده است و به دنبال ورود به آن و فعالیت در این حوزه است.

 

سردار یزدی با بیان اینکه امروز در تهران در هر ساعت زلزله اتفاق می افتد این سوال را مطرح کرد که آیا آسیب های اجتماعی مثل یک زلزله نیست،‌ آیا طلاق و اعتیاد در تهران مثل یک زلزله نیست؟

 

وی با بیان اینکه در تبریز هیچ متکدی ای دیده نمی شود، تصریح کرد: مردم تهران باید کمک کنند و توجه داشته باشند تا تکدی گری را در تهران ریشه کن کنیم.

 

سردار یزدی با بیان اینکه اگر مردم کمک کنند و توجیه باشند موفقیت های بزرگی رقم می زنند، افزود: با مشارکت و همراهی مردم در کنار دستگاه های دیگر می توانیم اقدامات خوبی برای از بین بردن آسیب های اجتماعی انجام دهیم.

 

وی با بیان اینکه موضوع بیکاری از دیگر مواردی است که با حضور و مشارکت همه قابل حل است، خاطرنشان کرد: به دور از هرگونه نگاه سازمانی و قشری باید برای حل مشکل بیکاری کمک کنیم.

 

وی با اشاره به موضوع اراذل و اوباش و سرقت و خشونت خاطرنشان کرد: جلسات متعددی با بهزیستی، استانداری و سایر نهادهای مرتبط برگزار کرده ایم، مردم نیز باید در این زمینه مشارکت داشته باشند و برای جلب مشارکت مردم باید اعتماد آنها را جلب کنیم.

 

سردار یزدی با بیان اینکه بسیجیان از بدنه مردم هستند، افزود: کوچکترین اتفاقی که در تهران رخ می دهد در کمترین زمان اخبار و اطلاعات ما به ما می رسد که این امر بیانگر اشراف اطلاعاتی ما در شهر تهران است.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله با اشاره به ایجاد گشت های ویژه در تهران برای جلوگیری از سرقت و حضور اراذل و اوباش گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم گشت های ویژه در تهران ایجاد شده است تا از وقوع خشونت توسط اراذل و اوباش و سرقت جلوگیری کنند.

 

سردار یزدی با اشاره به زلزله کرمانشاه و اقدامات انجام شده توسط بسیج و سپاه تهران در امدادرسانی به حادثه دیدگان گفت: امدادرسانی، خدمت رسانی و بازسازی 15 روستا در سرپل ذهاب از جمله برنامه های بسیج و سپاه برای کمک به حادثه دیدگان زلزله است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه 10 روانپزشک به افراد حادثه دیده و بازماندگان زلزله زدگان کمک می کنند تا به زندگی عادی برگردند.

 

سردار یزدی با اشاره به ارسال بیش از 500 بار تریلی به مناطق زلزله زده گفت: همه این اقدامات با کمک و همراهی مردم تهران انجام شد.

 

سردار یزدی یادآور شد: 15 روستایی که از 70 تا 100 صددرصد تخریب شده اند مسئولیت امداد و نجات، اسکان در چادر و اسکان موقت در کانکس بر عهده سپاه و بسیج گذاشته شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اقدامات سپاه در عرصه های مختلف محرومیت زدایی گفت: تهیه بیش از پنج هزار جهیزیه کامل، اهدای 38 هزار سبد کالا به خانواده های کم بضاعت، انجام 72 هزار خدمات درمانی و معاینه و توزیع بیش از 12 هزار لوازم التحریر به دانش آموزان و آزادی 84 آزادی غیرعمد و کاشت یک میلیون و 400 اصله نهال در کمربند فضای سبز تهران از جمله اقداماتی است که در کارنامه سپاه و بسیج تهران ثبت است.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به اقدامات سپاه و بسیج در تهران گفت: مرمت و بازسازی بیش از 600 خانه در تهران، اجرای طرح های کرامت با رویکرد تحکیم بنیان خانواده از جمله اقدامات بسیج و سپاه در تهران است.

 

سردار یزدی یادآور شد: بیش از 4 هزار مورد در بافت فرسوده تهران شناسایی شده‌اند که به مرمت، بازسازی و مقاوم‌سازی نیاز دارند.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه از شورای اسلامی شهر تهران انتظار داریم تا در عرصه های مختلف با استفاده از پتانسیل های موجود در شورا به ما کمک کند، گفت: زیرساخت های بسیج در تهران وضعیت مناسبی ندارند و نیازمند کمک است.

 

سردار یزدی ادامه داد: طرح هایی در تهران توسط بسیج اجرا می شود که هزینه آنها توسط خیرین تامین می شود. از شورای اسلامی شهر تهران انتظار داریم با توجه به پتانسیل ها و ظرفیتی که دارند در اجرایی شدن این طرح ها به ما کمک کنند.

 

سردار یزدی در ادامه با بیان اینکه همواره پذیرای شنیدن انتقادها هستیم، اظهار داشت: ما صدای افراد را می شنویم و آماده شنیدن پیشنهادات و انتقادات هستیم اما این انتقادات از پشت تریبون مطرح نشود و به صورت خصوصی به ما اعلام کنید.

 

در ادامه جلسه، اعضای شورای شهر تهران درخواست زمان کردند تا نقطه نظرات خود را در خصوص بسیج و سپاه مطرح کنند که هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: به درخواست مهمانمان سردار یزدی احترام می گذاریم و مباحث مان را در جلسات خصوصی به ایشان اعلام خواهیم کرد. 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی می کند:

دست رد مدارس بر شورای دانش آموزی/ دهه هشتادی هایی که جدی گرفته نمی شوند

از نگاه نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش آموزی، وظایف شورای دانش آموزی در مدارس تنها عملکرد نمادین دارد و مدیران و معاونان مدرسه خیلی به نظرات و وظایف دانش آموزان توجهی ندارند و نگاه نازلی به دانش آموزان دهه هشتادی دارند.

اخبار برگزیده شبستان