خبرگزاری شبستان

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰:۱۰ شناسه خبر : ۶۷۹۶۱۵
رحمانی فضلی:
اجازه نمی‌دهیم جامعه به هیچ‌وجه دچار تزلزل و ناامنی شود
خبرگزاری شبستان: وزیر کشور با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم جامعه به هیچ‌وجه دچار تزلزل و ناامنی شود، گفت: ما مصمم‌تر از مطالبات مردم را پاسخ می دهیم.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در نخستین اجلاس پنجمین دوره شورای عالی استان‌ها که صبح امروز یکشنبه 10 دی در وزارت کشور برگزار شد، گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا مقتدرترین و پرتعدادترین و موثرترین نهاد حاکمیتی است و سطح ارتباط آنها با اقشار مختلف در موضوعات روزانه و مستمر است؛ در واقع این اعضای شورا هستند که به صورت روزانه و مستقیم با مردم ارتباط دارند و این سطح از تماس با مردم نه از طریق نمایندگان مجلس و نه حتی رییس جمهور انجام می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد که شوراها به عنوان مظهر اراده ملی موفق باشند، گفت: شوراها حلقه وصل مردم با حاکمیت و دولت هستند و امیدواریم به وظایفشان در این زمینه آشنا باشند و به آن عمل کنند.

 

رحمانی فضلی با اشاره به شرایط امروز کشور خاطرنشان کرد: بعد از 38 سال و بعد از آن همه فشار و فراز و فرودها و توطئه ها از دل همه این شرایط نظام مستحکم جمهوری اسلامی ایران که مفتخر به پشتیبانی و حمایت از مردم است به حیات خود به خوبی ادامه می دهد و در این زمینه مردم نقش تعیین کننده دارند و با تجربه هایی که در 38 سال گذشته به دست آورده ایم می توانیم بر مشکلات و معضلاتی که در جامعه وجود دارد، غلبه کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه موقعیت کشور در حال حاضر موقعیت مطلوب و موثری است، گفت: ما توانستیم در حوزه اقتصادی و در سطح ارقام کلان اقتصادی موفقیت های زیادی داشته باشیم، توانستیم رکود اقتصادی منهای 5.8 درصد را به رشد 12.13 درصدی برسانیم.

 

وزیر کشور با اشاره به ثباتی که در حوزه سیاست داخلی و همچنین امنیت داخلی در کشور حاکم است، گفت: این جامعه دشمنان و تهدیداتی دارد و ما باید این دشمنان را بشناسیم و با آنها برخورد مناسب داشته باشیم، اگر می گوییم در کشور امنیت کامل برقرار است به معنای آن نیست که تهدید امنیتی نداریم و اگر هماهنگی، وحدت و انسجام در حوزه اجتماعی وجود دارد به معنای آن نیست که این وحدت نمی تواند دستخوش اختلاف شود.

 

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه محور اصلی همه توفیقات در کشور مردم است، تصریح کرد: ما تا زمانی که در جهت رضایتمندی مردم حرکت کنیم و احترام به مردم و ملت را نگه داریم و ارزش ها و اعتقادات مردم را باور داشته باشیم قطعا مردم کماکان مدافع دولت و حکومت خواهند بود.

 

وزیر کشور با اشاره به حوادث چند روز گذشته خاطرنشان کرد: حوادث چند روز اخیر فرصتی بود که همه کسانی را که نسبت به مردم کینه دارند و امنیت و رضایتمندی مردم ایران را نمی پسندند را بشناسیم و یک بار دیگر دستشان برای همه رو شود.

 

وی با بیان اینکه مطالبه گری مردم چیز جدیدی نیست و همواره در کشور مردم مطالبات و خواسته هایشان را مطرح کرده اند، گفت: ما وارث موسسات مالی و نظام های مالی بودیم که هیچکدام از این موسسات مربوط به این دولت نیست و مربوط به زمانی است که بدون کنترل و نظارت این موسسات ایجاد شدند و به دلیل بی توجهی به شرایطی رسیدند که بحرانی را ایجاد کردند ولی ما در این دولت بیش از 95 درصد مشکلات این موسسات را حل کردیم و حدود 3 درصد از اینها که سپرده بالای 200 میلیون تومان دارند، باقی ماندند.

 

وی تصریح کرد: آنهایی که می خواهند حق مردم را مصادره کنند که نتیجه آن بی نظمی، بی قانونی، رعب و وحشت و آسیب رساندن به اموال عمومی است بدانند که با بی قانونی و خشونت برخورد می شود.

 

وی ادامه داد: کسانی که این روزها با سواستفاده از فضای مجازی خشونت ورزی را ترویج کردند، ساخت سلاح و طریقه استفاده از مواد منفجره را به مردم آموزش دادند جزو مردم نیستند.

 

وزیر کشور تصریح کرد: کسانی که از خویشتن داری، متانت و مدارای مقتدرانه پلیس در این روزها سوءاستفاده کردند باید پاسخ این بی نظمی و بی حرکتی را بدهند و مردم از اینها نمی گذرند.

 

رحمانی فضلی یادآور شد: از روز گذشته اقشار مختلف مردم و طبقات مختلف با ما تماس گرفتند و گفتند شما هر کجا که بگویید ما حاضر می شویم و جواب کسانی را که تعداد آنها حتی به هزار نفر نیز نمی رسد را می دهیم.

 

وزیر کشور تصریح کرد: ما به مردم و هوشمندی آنها ایمان داریم؛ مردم صف خودشان را از کسانی که خشونت ورزی می کنند، جدا می کنند و ما اگر می خواهیم درخواست های به حق مردم را جامه عمل بپوشانیم راه های تحقق آن مهیاست.

 

وی تصریح کرد: ما نمی گذاریم جامعه به هیچ وجه دچار تزلزل و ناامنی شود و مصمم‌تر از قبل مطالبات مردم را پاسخ می دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانی که ذره ای اعتماد به مردم خودشان ندارند و منتخب مردم خودشان نیستند و احترامی برای مشارکت مردم خودشان قایل نیستند ادعای دفاع از حقوق مردم ما می کنند و در راس آنها رژیم اشغالگر، کشورهای مرتجع و آمریکا قرار دارند و در ذهن شان تصور کردند که در ایران اتفاقی افتاده است و این مایه خوشحالی آنهاست.

 

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما در مقابل مسئولیت هایی که گرفته ایم، پاسخگو هستیم و باید جواب خواسته های مردم را بدهیم و تعادلی بین خواسته ها و مطالبات مردم ایجاد کنیم، مردم را قانع کنیم و با آنها حرف بزنیم.

 

رحمانی فضلی یادآور شد: محل ثقل منافع ملی، امنیت ملی و سیاست داخلی ما مردم و قانون و در راس آن مقام معظم رهبری است.

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان