خبرگزاری شبستان

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰:۲۳ شناسه خبر : ۶۷۹۶۲۱
افشانی:
تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کیمسیون کلانشهرهای کشور
خبرگزاری شبستان: معاون عمرانی وزیر کشور بااشاره به تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداریها و دهیاریها در کمیسیون کلانشهرها گفت: براساس این لایحه و درصورت تصویب نهایی آن دردولت سهم شهرداریها و دهیاریها از کل مالیات بر ارزش افزوده به ۵۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، سیدمحمدعلی افشانی، معاون عمرانی وزیر کشور در نخستین اجلاس پنجمین دوره شورای عالی استان‌ها که صبح امروز یکشنبه 10 دی برگزار شد، گفت: شورای عالی استان‌ها متشکل از 75 نماینده از 31 استان است که سهم استان تهران 4 نفر و سهم 11 استان 3 نفر و سهم مابقی استان‌ها 2 نفر است و دبیرخانه آن در تهران است.

 

وی اظهار داشت: شورای عالی استان ها از سال 81 و با دعوت وزیر وقت کشور اولین جلسه خود را تشکیل داد و این شوراها نقش بسیار مهمی در انسجام ملی در کشور دارند.

 

افشانی با بیان اینکه شورای عالی یعنی نبود تبعیض و تقسیم قدرت و عدالت، کار جمعی و خرد جمعی گفت: در شورای عالی همه استان ها نقش دارند و وظایف و نقش ها به عدالت تقسیم شده اند. مسئولیت های متعدد در بخش های مختلف وجود دارد و همه استان ها در آن سهیم هستند.

 

معاون عمرانی وزیر کشور خطاب به اعضای شورای عالی استان گفت: ما باید با توسل به قانون ارتباط معنادار خود را با وزارت کشور و سایر نهادها به درستی تبیین کنیم و از آنها بهره برداری کنیم.

 

افشانی تصریح کرد: ما می خواهیم فصل جدیدی از تعامل و همکاری برای اهداف شورا پی ریزی شود و این به عنوان یک وظیفه ملی است که در دستور کار ما قرار دارد و ما باید آن را تقویت کنیم.

 

وی گفت: اگر نهاد شورا تقویت شود الگویی برای سایر نهادهای اجتماعی می شود که ما بتوانیم به وسیله آن خود مردم را اداره کنیم.

 

وی بیان کرد: آنچه باید برای ما مبنای عمل باشد، قانون است و اگر قانون محقق شود عدالت نیز محقق می شود. تقویت نهادهای اجتماعی از این جهت وظیفه ملی است که نهاد اجتماعی همبستگی اجتماعی، همبستگی اجتماعی عامل مشارکت اجتماعی، مشارکت اجتماعی تعلق ملی ایجاد می کند و این تحقق ملی امنیت ملی را در کشور فراهم می کند.

 

وی با بیان اینکه امنیت ملی و مشارکت اجتماعی اساس توسعه در کشور هستند، گفت: ما باید با همدلی قدم های اساسی را برای شوراها و شهرداری ها برداریم. امروز شهرداری ها در وضعیت مطلوبی نیستند و بسیاری از شهرداری ها حتی نمی توانند حقوق کارمندان خو درا پرداخت کنند.

 

وی با اشاره به لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها که سالهاست در دولت و به دلیل اختلاف وزارت اقتصاد و وزارت کشور مسکوت مانده است، گفت: این لایحه روز گذشته در کمیسیون کلانشهرها بررسی و مصوب شد و بر اساس این لایحه سهم سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از کل مالیات بر ارزش افزوده به 50 درصد افزایش یسافت.

 

افشانی خاطرنشان کرد: سالهای سال است در کشور در کشور بحث مدیریت یکپارچه شهری مطرح است اما هنوز محقق نشده است چرا که دستگاه های دولتی راغب نیستند وظایف شان را به شهرداری ها و دهیاری ها محول کنند. ما باید تلاش کنیم بحث مدیریت یکپارچه شهری را بیش از گذشته تقویت کنیم.

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان