خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠

Tuesday, February 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۲ شناسه خبر : ۶۸۳۵۲۸

ادامه نقض حقوق بشر ضد علمای شیعه در بحرین
خبرگزاری شبستان: یک سازمان دمکراسی و حقوق بشر با انتشار گزارش از نقض حقوق بشر ضد علمای دینی شیعه در بحرین از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ میلادی پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اللؤلؤة، سازمان دمکراسی و حقوق بشر «سلام»(صلح) با انتشار گزارشی با عنوان «مملکت آزار و اذیت» نقض حقوق بشر ضد علمای دینی شیعه در بحرین بین سالهای 2011-2017 میلادی را بررسی کرده است و این نقض ها، صدور حکم اعدام، زندان ابد، لغو تابعیت، کوچ اجباری، بازداشت خودسرانه، شکنجه بدنی و اهانت و سایر موارد را در برمی گیرد.

در این گزارش آمده است: مقامات امنیتی بحرین 156 نفر از علمای دینی شیعه را به دلیل سخنرانی ها و خطابه ها و نظرات سیاسی و عقیدتی شان فراخواند؛ همچنین این مقامات 89 نفر از علما را به طور خودسرانه بازداشت کردند و روش بازداشت هر کدام از آنها متفاوت بوده است، به طوری که برخی از آنها پس از فراخوانده شدن و برخی دیگر در ایست های بازرسی یا در ورودی های زمینی یا هوایی و برخی دیگر با یورش به منازلشان بازداشت شدند.

براساس این گزارش، حکم های قضایی ضد 50 نفر از علمایی دینی حکم های ظالمانه و انتقامجویانه بوده است به طوری که برخی از آنها به اعدام، زندان ابد، لغو تابعیت یا جریمه مالی بسیار هنگفت محکوم شدند.

«عباس شبّر» رئیس بخش آزادی های دینی این سازمان اعلام کرد: آمار و ارقام منتشر شده در این گزارش نشان دهند واقعیت نقض آزادی دینی و عقیدتی ضد شیعیان به ویژه علمای دینی در این کشور است.

شبّر افزود: در این گزارش آمده است که 313 نقض حقوق بشر از سال 2011 میلادی تا سال 2017 میلادی صورت گرفته است و همچنان هدف قرار دادن شیعیان ادامه داد.

این گزارش از طرف های بین المللی خواسته است تا به منظور توقف هدف قراردادن علمای شیعه و سیاست های تبعیضی ضد شهروندان شیعه بر دولت بحرین فشار بیاوردند.

همچنین این گزارش از دولت آل خلیفه می خواهد تا درخواست سفر گزارشگران ویژه سازمان ملل برای ورود به بحرین را به سرعت پاسخ دهند، زیرا مقامات امنیتی به دلایل واهی همچنان از ورود آنها جلوگیری می کند.

پایان پیام/44

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

به مناسبت سفر ولیعهد به پاکستان انجام می گیرد

اعطای مدال شهروندی پاکستان به «بن سلمان» / آزادی ۲۰۱۷ زندانی پاکستان در عربستان

رئیس جمهوری پاکستان، مدال شهروندی پاکستان را به «محمد بن سلمان» اهدا می کند.

اخبار برگزیده شبستان