خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠

Monday, February 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - مهدی باوران زمان :   ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۴ شناسه خبر : ۶۸۸۴۶۲
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
فجر واقعی با ظهور رخ می نمایاند/دو شرطی که انقلاب برای ظهور باید به آنها عمل کند!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام محمودی با اشاره به اشتراکات انقلاب اسلامی و ظهور مهدوی، گفت: فجر واقعی با ظهور امام زمان (عج) رخ می نمایاند، ایشان از میان تمام ظلمت ها، نور حقیقت را ساطع می کنند که تمام مردم را در برمی گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن محمودی، کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان درباره ارتباط انقلاب اسلامی ایران با مسئله مهدویت، اظهار کرد: اصل و هدف غیبت امام زمان (عج)، برقراری عدالت در آینده است که خداوند در سفر معراج به پیامبر(ص) فرمود: «فرزندت مهدی را ذخیره می کنم تا دنیا را پر از عدل کند» و رسول اکرم(ص) نیز بارها پیرامون حضرت حجت(عج) فرمودند: «یَملَأُ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَورا؛ زمین را از قسط و عدل پر می کند چنانکه از ظلم و چور پر شده باشد».

 

وی با اشاره به اینکه قیام امام خمینی(ره) مقیاس بسیار پایینی از عملکرد امام زمان(عج) در زمینه مبارزه با ظلم است، تصریح کرد: امام خمینی(ره) زمانی که مشاهده کردن به اقشار مردم ستم می شود و فسادهای مختلف در دربار و جامعه رواج دارد، به پا خاستند و با شعار ظلم ستیزی و استکبارستیزی قیام کردند.

 

محمودی با بیان اینکه ریشه کَن شدن طاغوت و به حکومت رسیدن یک فرد مورد تائید قرآن و خداوند، از برکات انقلاب اسلامی گفت: البته انتظار مردم این است که دولت های حاکم بر این انقلاب و مردم بتوانند رفاه نسبی را نیز برقرار کنند و مسئولیت سنگین خود را به نحو احسن انجام دهند، زیرا کمکاری آنان موجب بدبینی به دین می شود.

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت اضافه کرد: هدف راه اندازی و به پیروزی رساندنِ انقلاب اسلامی ایران دستیابی به رفاه نسبی و برقرار شدن بستر دستیابی به درجات بالای معنوی برای مردم بود که در دوران ظهور نیز همین شرایط در عالی ترین سطح خود ایجاد می شود.

 

4 شرط لازم برای پیروزی هر انقلاب

 

وی در پاسخ به این سوال که برای تحقق آرمان زمینه سازی ظهور در بستر انقلاب و نظام اسلامی ایران باید چه کرد؟، گفت: هر انقلابی برای رسیدن به پیروزی نیازمند تحقق 4 شرط اولیه است که در خصوص انقلاب اسلامی ایران نیز این 4 شرط محقق شد و ما به پیروزی رسیدیم.

 

محمودی ادامه داد: شرط اول، برخورداری از یک رهبر انقلابی است که امام خمینی(ره) مصداق این رهبر بودند، شرط دوم، دارا بودن یک برنامه جامع و کامل است که امام (ره) این برنامه را براساس فقه پیامبر(ص) طراحی کردند.

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تاکید کرد: سومین شرط، وجود یاران است که در دوران پیروزی انقلاب افرادی همچون آیت الله خامنه ای، شهید بهشتی، شهید چمران، شهید رجایی، شهید باهنر و ... امام خمینی(ره) را یاری کردند و این افراد یاران خاص امام بودند.

 

وی چهارمین شرط موفقیت یک انقلاب را اقبال و پذیرش عمومی مردم دانست و گفت: مردم ایران اعم از مذهبی و غیرمذهبی، امام خمینی(ره) و موفقیت این انقلاب را خواستار بودند و همین موجب پیروزی شد زیرا امام در سال 1342 نیز قیام کردند اما به دلیل عدم وجود یاران خاص و عدم پذیرش عمومی پیروزی حاصل نشد در حالی که در سال 1357 همگان آماده انقلاب بودند و این آمادگی عمومی سبب پیروزی شد.

 

دو شرطی که انقلاب اسلامی برای زمینه سازی ظهور باید محقق کند

محمودی با اشاره به اینکه در مقیاس بسیار بالاتر، در زمان ظهور نیز باید این 4 شرط محقق شود، تصریح کرد: شرط اول رهبری این قیام یعنی امام زمان(عج) محقق است، شرط دوم یعنی برنامه حکومت نیز با وجود قرآن و سنت برقرار است اما شرط سوم و چهارم یعنی یاران خاص و پذیرش عمومی هنوز محقق نشده است و اگر انقلاب اسلامی ایران بنا دارد، زمینه ساز ظهور باشد، باید به تحقق این دو شرط با نگاه جهانی بپردازد.

 

فجر واقعی با ظهور امام زمان (عج) محقق می شود

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در پاسخ به این سوال که دهه فجر انقلاب با ظهور امام زمان (عج) دارای چه شباهت ها و وجوه اشتراکی است، تصریح کرد: «فجر» به معنی خروج از تاریکی به سمت نور است و به نوری گفته می شود که موجب شکافتن ظلمت و تاریکی می شود و ظهور امام زمان (عج) نیز به همین معناست و ایشان از میان تمام ظلمت ها، نور خود را ساطع می کنند و تمام مردم را در برمی گیرند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب امام خمینی(ره) نیز مقیاس کوچکی از این فجر بود که تاریکی ها و ظلمت های طاغوت زمان را کنار زد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، انفجاری ایجاد کرد و نور و روشنایی را برای مردم به ارمغان آورد و ما وظیفه داریم، این انقلاب را حفظ و به وسیله آن ظهور را محقق کنیم.

پایان پیام/376

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک کارشناس و پژوهشگر مهدوی تاکید کرد:

تعمیق گفتمان انتظار و زمینه سازی ظهور؛ مطالبه رهبری از جوانان در گام دوم انقلاب

حجت الاسلام عرفان با اشاره به مطالبات منتظرانه مقام معظم رهبری از جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید کرد: جوان منتظر در عرصه کار و تلاش، پژوهش و اختراع باید در راستای تحقق دولت موعود گام بردارد.

اخبار برگزیده شبستان