خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۶:۴۴ شناسه خبر : ۶۹۱۶۹۹
نوبخت خبر داد:
ايجاد يك ميليون و ۳۳ هزار شغل در سال ٩٧/ تبصره ١٤ نگذاشت منابع يارانه ها را به عرصه توليد ببريم
خبرگزاری شبستان: رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال ٩٧ مي خواهيم يك ميليون و ۳۳ هزار نفر را به بازار كار وارد كنيم كه ٧٠درصد آن از فارغ التحصيلان هستند.

 

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاري شبستان، محمدباقر نوبخت، رييس سازمان برنامه و بودجه بعدازظهر امروز (شنبه ٥ اسفندماه) در سومين همايش سالانه "نظام فني و اجرايي كشور" كه در سالن غدير سازمان برنامه و بودجه برگزار شد با اشاره به اينكه طي چهارسال گذشته كشور با محدوديت هاي زيادي براي توسعه روبرو بوده است، اظهار داشت: اين مشكل به خاطر تلاش مسئولان براي جدا شدن از منابع نفتي بود ولي امروز باز هم بخشي از منابع توسعه اي ما توسط نفت تامين مي شود.

 

وي ادامه داد: امروز كل منابع نفتي ما ١٥٧ ميليارد دلار است كه در مقايسه با چهار سال قبل از دولت ما كه ٢٥١ ميليارد دلار بود نشان مي دهد كه ما از بخش نفتي در حال جدايي هستيم، تلاش ما نشان مي دهد كه ما به دنبال فرو ريختن ديوار تحريم هستيم و تلاش دشمن براي نفت در ازاي غذا را كنار زديم و مي خواهيم از امكانات خود بدور از تحريم نهايت بهره را ببريم.

 

رييس سازمان برنامه و بودجه تاكيد كرد: همه تلاش ما بر اين است كه ميزان محدود منابع در امور جاري را به سوي امور عمراني ببريم در واقع سازمان برنامه و بودجه موفق شده است ٣٠ هزار ميليارد تومان تخصيص ايجاد كند، البته مصمم هستيم از ١٥ اسفندماه حقوق های جاري را همه كنار بگذاريم.

 

نوبخت يادآور شد: براي سال ٩٧ يك طرح براي توسعه عمراني خواهيم داشت كه با توجه به كمك مجلس تبصره آن تغييري پيدا نكرده و براي سال بعد قرار است غير از منابع صندوق كه ١٤ هزار ميليارد تومان است و امكان استفاده از آن را داريم؛ اولويت هاي برنامه ششم را هم استفاده كنيم.

 

وي افزود: غير از اصل ساختاري در بودجه كه به سوي عملكرد مي رود و بيشتر به سمت استان ها رفتيم و رديف هاي نامناسب را حذف كرديم باز هم منابع لازم براي رشد در حدود ١٤ هزار ميليارد تومان را استفاده مي كنيم، غير از اين تصميم گرفتيم از شراكت عمومي و خصوصي نيز طبق گذشته بهره ببريم.

 

سخنگوي دولت با بيان اينكه مجوزهاي ويژه اي براي كساني كه قرار است با دولت شراكت كنند تا بتوانند از منابع صندوق بهره ببرند از مجلس گرفته شده است، تصريح كرد: ما از يك مسير براي طرح هاي بخش خصوصي كه واحدهاي توليدي ما هستند از منابع بانكي استفاده كرديم تا طرح هاي عمراني قابل فعاليت را فعال كنيم، از سوي ديگر روي طرح هاي عمراني دولت هم متمركز شديم و با استفاده از انواع اوراق توانستيم رشد اقتصادي داشته باشيم كه آثار آن در بازار ديده شد.

 

نوبخت ابراز داشت: خوشبختانه در سال ٩٦ توانستيم برای ٩١٨ هزار نفر در بازار كار ايجاد اشتغال كنيم، البته اينكه در ۹ ماه اين ميزان اشتغال ايجاد شد قابل توجه است، با اين وجود آثار اين همه حركت را در اقتصاد ديديم، البته بايد برای ٩٣٥ هزار نفر ايجاد اشتغال مي كرديم كه امكان پذير نشد و اين ميزان هم به خيل بيكاران اضافه شد، البته در سال بعد مي خواهيم يك ميليون و ۳۳ هزار نفر را به بازار كار وارد كنيم كه ٧٠ درصد آن از فارغ التحصيلان است.

 

وي بيان كرد: ما مصمم هستيم با همه محدوديت هايي كه وجود دارد اقتصاد را رو به جلو ببريم، اميد است سال بعد بتوانيم آمار در خوري را براي مردم داشته باشيم و از همه تقاضا داريم آنچه را براي بهبود كار ما ممكن است كمك كند به مشورت بيايند و با يك عقل جمعي به كار بپردازيم.

 

رييس سازمان برنامه و بودجه در پايان گفت: ما دنبال اين بوديم كه منابع يارانه را هم به عرصه توليد بياوريم اما نهايت اين تبصره ١٤ اين امكان را فراهم نكرد و ما همچنان موظف هستيم كه سه هزار و هشتصد ميليارد تومان منابع را براي يارانه هرماه توزيع كنيم.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت مطرح کرد:

ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸

محمدی نوری گفت: صاحبان تجربه و ظرفیت های خوب اقتصادی به کمک دولت بیایند تا دولتمردان از مشاوره های اقتصادی برخوردار شوند و یک سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸ در زمینه اقتصاد تدوین شود تا سال جدید شاهد تحولات بهتر در این حوزه باشیم.

اخبار برگزیده شبستان