خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۲ شناسه خبر : ۶۹۵۵۱۳
آیت‌الله جنتی در سخنرانی افتتاحیه چهارمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان :
باید با روحیه انقلابی از دستاوردهای انقلاب اسلامی حراست کرد/باید همه امکانات را برای تامین معیشت مردم بسیج کرد
خبرگزاری شبستان: رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید با روحیه انقلابی از دستاوردهای انقلاب اسلامی حراست کرد، گفت: باید اخلاق، ایمان و معنویت جامعه که از برکات نظام اسلامی است را ارتقاء ببخشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت‌الله جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی افتتاحیه چهارمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان ضمن اظهار تأسف از فوت آیت الله شاه آبادی و خوشامدگویی به حاضران در این جلسه گفت: آیت الله شاه‌آبادی برادر بزرگواری بودند که در همه عمر خود خوب عمل کردند و در تمام سنگرهای مبارزاتی زمان طاغوت حضور داشتند و پس از انقلاب تلاش های زیادی را برای پابرجایی نظام جمهوری اسلامی داشتند. وی مورد احترام همه بوده و در حوزه علمیه با آبرو زندگی کرد و با آبرو از دنیا رفت، انشاءالله مشمول عنایات خاص خداوند باشند.

 

رییس مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه سال آینده چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در پیش داریم و همه باید در بزرگداشت این روز حضور داشته باشند، تصریح کرد: باید ببینیم در این 40 سال چه کرده ایم و چه دستاوردهایی را به دست آورده ایم و آنها را با دقت بررسی کنیم و لازم است در این راستا تمامی رسانه ها و صدا و سیما و تمام دستگاه ها کمک کنند.

 

وی با بیان اینکه با تمام دشمنی هایی که نسبت به انقلاب وجود داشت خوشبختانه ما در طول 40 موفق بوده ایم، اظهار کرد: هشت سال جنگ را به ما تحمیل کردند و به ما فشار آوردند اما ما مقاومت کردیم و نشان دادیم که جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و می تواند در عرصه سیاسی و نظامی و صحنه های دیگر موفق باشد.

 

وی با اشاره به هدایت‌های امام (ره) در پیروزی انقلاب اظهار کرد: امام (ره) به خوبی برنامه مقابله با دشمن را هدایت کردند. ما دستاوردهای زیادی را به لحاظ ایمانی و فرهنگی کسب کرده ایم که باید قدر آنها را بدانیم و حفاظت کنیم تا ضربه نخوریم.

 

آیت الله جنتی با اشاره به روحیه فداکاری و جهاد پس از انقلاب یادآور شد: روحیه ایثار و فداکاری که فراموش شده بود در انقلاب زنده شد و جوانان با لبیک به دعوت امام وارد جنگ شدند. جوانان آرزوی شهادت کردند و این از بهترین دستاوردهای فرهنگی ماست که خود را در جبهه نشان داد. در جبهه های جنگ بسیاری از افراد و جوانان خدمتگزار و با اخلاص بدون کمترین توقع خدمت کردند و بسیاری از آنها از اینکه به شهادت نرسیدند، غبطه خوردند. افتخار ما این است که این دستاوردها را کسب کردیم.

 

وی با اشاره به شکل گیری بسیج و سپاه پس از انقلاب به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ارتش گذشته را با ارتش حال مقایسه کنید و ببینید ارتش در گذشته از خود قدرتی نداشت اما امروز به ارتشی مقتدر تبدیل شده که در برابر دشمنان مقاومت می کند.

 

آیت الله جنتی ادامه داد: پیش از انقلاب مظاهر فسادی بود که از بین رفت، چقدر از دختران مینی ژوپ در خیابان های تهران رژه می رفتند و فساد اخلاقی ایجاد می کردند و اخلاف جوانان را منحرف می کردند. امروز به جای آن زنان و دختران زنانی تربیت شدند که با عفت و اخلاص و روحیه انقلابی و درجات علمی در جامعه حضور دارند و این مایه افتخار ما است.

 

رییس مجلس خبرگان اظهار کرد: همه موظف هستند از دستاوردهای انقلاب محافظت کنند و این وظیفه کسانی است که در صف مقدم انقلاب هستند. بسیج، سپاه و خبرگان همه در صف مقدم هستیم. رهبر انقلاب از همگان دعوت کردند تا همه انقلابی باشیم و دستاوردهای نظام را حفظ کنیم، نگذاریم وحدت از بین برود. دشمنان می خواهند شیعه و سنی آمریکایی را به صحنه بیاورند، مراقب باشیم و توطئه های آنها را بشناسیم، تحکیم وحدت میان تمام اقشار از وظایف ملت و از دستاوردهای انقلاب است که همگی باید آن را حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به پیشرفت‌های شهرها و روستاها پس از انقلاب گفت: با تمام مشکلات و کمبودهایی که داریم امیدواریم فقر اندک مردم نیز برطرف شود، اوضاع از گذشته خیلی بهتر است، نگذاریم نظام اسلامی را زیر سوال ببرند، برخی به دنبال آن هستند که با بهانه خدمات انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند و بگویند فرقی نکرده است، آنها دشمنی می کنند.

 

رییس مجلس خبرگان در مورد موضوع حجاب خاطرنشان کرد: در مسئله حجاب دقت کنید حجاب عفت، کرامت و شرف زن است و باید حفظ شود. عده ای به هر دلیل می خواهند مایه عفت زن را خدشه‌دار کنند و به عناوین مختلف که قبلا هم بوده است، اقدام می کنند.

 

وی گفت: حرکت های زشتی که در خیابان زنان حجاب خود را برمی دارند و به باد می دهند خیال نکنند که روسری از سر برداشته اند، این عفت، کرامت و شرف زن است که بر باد می رود؛ باید جلوی این افراد گرفته شود. برخی مسئله حجاب را اجباری مطرح می کنند، اسلام با تظاهر به فسق مخالف است و با آن برخورد می کند. همه باید تلاش کنیم با حرکت های ضد انقلابی برخورد کنیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.

 

وی تاکید کرد: توجه کنیم در اصل سوم قانون اساسی دولت جمهوری اسلامی موظف است برای رسیدن به اهداف تمامی امکانات مورد نیاز را برای ایجاد محیطی مناسب برای رسیدن به مکارم اخلاقی فراهم کند و با تمام مصادیق فساد و تباهی مبارزه کند. قانون اساسی بر پایه دین اسلام است و اینکه موضوعاتی را اینگونه مطرح کنیم، خلاف اسلام است.

 

رییس مجلس خبرگان ضمن گلایه از عملکرد آموزش و پرورش اظهار کرد: امروز در مدارس،‌ دانش آموزانی را داریم که نماز نمی خوانند. وقتی نماز محترم شمرده نشود سایر امور انجام نمی شود. ما وظیفه داریم از مسئولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند و وظیفه خبرگان این است که مطالبات داشته باشد. وقتی دانش آموزان در مدرسه تربیت نشوند در دانشگاه نباید از آنها توقع داشت.

 

وی با اشاره به اهمیت موضوع معیشت مردم تصریح کرد: ما قبول داریم که مشکل داریم اما دشمن تاکنون بسیار تلاش کرد تا با تحریم ما را به زانو درآورد اما خدا ما را حفظ کرد، بنابراین همه باید بسیج شویم تا مرحمی بر درد مردم باشیم و نباید موضوعاتی همچون فیش های حقوقی رخ دهد. امروز بسیاری از جشن ها با هزینه های سنگین برگزار می شود که نباید برگزار شود.

 

وی اظهار کرد: در بودجه باید به مبالغ اضافی دقت شود. متاسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را الزام به هزینه می دانند که این خلاف شرع است. وقتی مردم پاداش 650 میلیونی را می بینند چگونه باید توقع داشته باشیم که درد مردم فقیر را مسئولان بفهمند. باید با مردم همدردی کنیم و مرحمی بر دردهای آنها باشیم.

 

وی در مورد لایحه بودجه گفت: بنده بارها گفتم در ردیف های بودجه نگاه کنیم تا هزینه های زیادی حذف شود. شورای نگهبان می تواند جلوی هزینه های اضافی را بگیرد چون این هزینه ها خلاف شرع هستند اما این کار انجام نشد. این انقلاب و نظام امانتی است که در دست ما سپرده شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت ها باید به افراد سالم سپرده شود، اظهار کرد: آقای رییس جمهور در دستگاه شما کسانی هستند که حداقل انقلابی نیستند و حداکثر این است که نسبت به انقلاب فاصله دارند. چگونه توقع داریم که آنها خدمت صادقانه به مردم کنند، نمی خواهم نام ببرم که در کدام وزارتخانه و در کدام دستگاه اما به ما گزارش دادند افرادی در برخی سازمان ها مسئولیت دارند که هیچ عقیده ای به انقلاب ندارند، چگونه انتظار داریم این افراد به درد مردم برسند. امام فرمودند نگذاریم انقلاب به دست نااهلان بیفتد، این خطاب به من و شماست، رییس جمهور نگذاریم انقلاب به دست نااهلان بیفتد، نااهلان را حذف کنید و اهلان را جایگزین آنها کنید.

 

وی در مورد اتفاق سفارت لندن نیز گفت: این اتفاق مایه تاسف است و وزارت انگلستان نیز برخورد خوبی در این موضوع نداشته است.

 

رییس مجلس خبرگان در مورد اتفاقات خیابان پاسداران نیز اظهار کرد: چرا عده ای به خود اجازه دادند رسما امنیت کشور را بهم بزنند و با چاقو و قمه امنیت را خدشه دار کنند. خداوند نیروهای انقلابی را حفظ کند که توانستند در مقابل آنها ایستادگی کنند. از قوه قضاییه تشکر می کنیم و درخواست داریم که با سرعت و قاطعیت به محاکمه آنها بپردازد.

 

رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه کاروان های راهیان نور بسیاری از ارزش های انقلابی را زنده می کند، خاطرنشان کرد: سال گذشته شش میلیون نفر از مناطق راهیان نور بازدید کردند. راهیان نور روحیه انقلابی و جهادی را زنده نگاه می دارد.بسیاری از جوانان پس از بازگشت از این سفرها با نشاط هستند و از بی‌انگیزگی خارج می شوند.

 

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت مطرح کرد:

ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸

محمدی نوری گفت: صاحبان تجربه و ظرفیت های خوب اقتصادی به کمک دولت بیایند تا دولتمردان از مشاوره های اقتصادی برخوردار شوند و یک سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸ در زمینه اقتصاد تدوین شود تا سال جدید شاهد تحولات بهتر در این حوزه باشیم.

اخبار برگزیده شبستان