خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰ شناسه خبر : ۶۹۵۹۳۳

استقرار پایه دوازدهم از سال آینده/ توجه به ارزش های دینی و اسلامی در بسته های آموزشی
خبرگزاری شبستان:معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه از سال آینده پایه دوازدهم مستقر می شود گفت: در بسته های آموزشی به ارزش های دینی و اسلامی توجه زیادی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، طلایی زواره در نشست خبری که در سازمان پژوهش و برنامه ریز آموزشی برگزار شد گفت: مهرماه سال آینده پایه دوازدهم مستقر و ساختار آموزشی جدید کامل می‌شود.

 

وی افزود: استقرار نظام جدید و تغییر کتب درسی از دوره ابتدایی شروع شد. در این دوره حجم کار اندک بود اما  در دوره متوسطه با حجم وسیعی از عناوین بویژه در شاخه فنی و کاردانش مواجه شدیم.

 

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: تعداد ۵۱ راهنمای معلم، ۳  عنوان کتاب کار، ۵۵عنوان نرم افزار در متوسطه اول و در متوسطه دوم، ۷۴ عنوان کتاب درسی و ۳۰ عنوان راهنمای معلم را تدوین کرده ایم. همچنین؛ شاخه فنی و حرفه ای نیز ۱۵۹ عنوان کتاب درسی و ۱۲۹ عنوان کتاب درسی هنرآموز تولید شد.

 

طلایی زوار  با بیان اینکه تبدیل آموزش و پرورش به نهاد فرهنگی اجتماعی و مولد سرمایه انسانی در تولید محتواهای کتب درسی و بسته های آموزشی مورد نظر ما است، گفت: جلوه های مفاهیم ارزشی، فرهنگی و اجتماعی در کتاب های درسی، توجه به سیاست های جمعیتی، زیست محیطی، زیست فناوری، اهمیت دادن به سیاست های اقتصاد مقاومتی، معرفی نمادها و ارزش های اسلامی و ایرانی در بسته های آموزشی، توجه به فرهنگ حجاب و عفاف، معرفی عالمان دینی معاصر، توجه به جهاد و دفاع مقدس، توجه به فرایض دینی و امر به معروف، معرفی بناهای تاریخی و اسلامی، معرفی مشاهیر اسلامی و ایرانی، ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را می توان در بسته های آموزشی و کتب درسی دید.

 

وی با اشاره به پیوست پژوهشی طرح های آموزش و پرورش گفت: طرح ‌هایی که در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح می‌شوند مسیرهایی را طی می‌کنند که یکی از آنها سازمان پژوهش است. برای نمونه برنامه درس ملی از سوی سازمان با پیوست های پژوهشی ارائه شد.

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

جامعه شناس:

سایه فضای مجازی بر دیدوبازدیدهای نوروزی

حسینی گفت: دید و بازدید نوروزی به ترویج فرهنگ گفتگو، همدلی و صمیمیت در جامعه کمک می کند اما استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی و جایگزین کردن دیدارهای چهره به چهره نوروزی با تعامل از طریق شبکه های اجتماعی این رویکرد را از بین می برد.

اخبار برگزیده شبستان