خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

الاثنين ١ ربيع الثاني ١٤٤٠

Monday, December 10, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰ شناسه خبر : ۶۹۵۹۳۳

استقرار پایه دوازدهم از سال آینده/ توجه به ارزش های دینی و اسلامی در بسته های آموزشی
خبرگزاری شبستان:معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه از سال آینده پایه دوازدهم مستقر می شود گفت: در بسته های آموزشی به ارزش های دینی و اسلامی توجه زیادی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، طلایی زواره در نشست خبری که در سازمان پژوهش و برنامه ریز آموزشی برگزار شد گفت: مهرماه سال آینده پایه دوازدهم مستقر و ساختار آموزشی جدید کامل می‌شود.

 

وی افزود: استقرار نظام جدید و تغییر کتب درسی از دوره ابتدایی شروع شد. در این دوره حجم کار اندک بود اما  در دوره متوسطه با حجم وسیعی از عناوین بویژه در شاخه فنی و کاردانش مواجه شدیم.

 

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: تعداد ۵۱ راهنمای معلم، ۳  عنوان کتاب کار، ۵۵عنوان نرم افزار در متوسطه اول و در متوسطه دوم، ۷۴ عنوان کتاب درسی و ۳۰ عنوان راهنمای معلم را تدوین کرده ایم. همچنین؛ شاخه فنی و حرفه ای نیز ۱۵۹ عنوان کتاب درسی و ۱۲۹ عنوان کتاب درسی هنرآموز تولید شد.

 

طلایی زوار  با بیان اینکه تبدیل آموزش و پرورش به نهاد فرهنگی اجتماعی و مولد سرمایه انسانی در تولید محتواهای کتب درسی و بسته های آموزشی مورد نظر ما است، گفت: جلوه های مفاهیم ارزشی، فرهنگی و اجتماعی در کتاب های درسی، توجه به سیاست های جمعیتی، زیست محیطی، زیست فناوری، اهمیت دادن به سیاست های اقتصاد مقاومتی، معرفی نمادها و ارزش های اسلامی و ایرانی در بسته های آموزشی، توجه به فرهنگ حجاب و عفاف، معرفی عالمان دینی معاصر، توجه به جهاد و دفاع مقدس، توجه به فرایض دینی و امر به معروف، معرفی بناهای تاریخی و اسلامی، معرفی مشاهیر اسلامی و ایرانی، ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را می توان در بسته های آموزشی و کتب درسی دید.

 

وی با اشاره به پیوست پژوهشی طرح های آموزش و پرورش گفت: طرح ‌هایی که در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح می‌شوند مسیرهایی را طی می‌کنند که یکی از آنها سازمان پژوهش است. برای نمونه برنامه درس ملی از سوی سازمان با پیوست های پژوهشی ارائه شد.

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد

جبر هایی که دختران را از تحصیل باز می دارد

فقر فرهنگی، فقر مالی، جبر جغرافیایی همه متحد می شوند تا دختران این مرز و بوم از تحصیل بازمانند، گاهی سرپرست خانواده اجازه تحصیل نمی دهد و گاه دوری از مکان های آموزشی دختر را از تحصیل باز می دارد.

اخبار برگزیده شبستان