خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٥ جمادى الأولى ١٤٤٠

Tuesday, January 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - مهدی باوران زمان :   ۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۰۹:۳۳ شناسه خبر : ۶۹۸۴۹۴
کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
کالاهایی که ما را از امام زمان(عج) دور می کند!/تنها راه نجات از دجال های زمان
خبرگزاری شبستان: سبک زندگی مهدوی تنها سبکی است که ما را از دجال گری ها و مهلکه ها نجات می دهد؛ در مقابل روحیه روشنگری نمایی، وابستگی و غربزدگی ما را از فرهنگ انتظار دور می کند و دستاوردی جز تن پروری، سستی و دوری از امام زمان(عج) ندارد.

 حجت الاسلام دکتر رحیم کارگر، کارشناس مهدوی در گفت وگو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، در رابطه با جایگاه این حمایت در سبک زندگی منتظرانه، گفت: منتظران در هر حال باید به قدرت و توانایی بالایی برسند، تا شکوه و اقتدار منتظرانه را از خود نشان دهند، این قدرت باید شامل قدرت نظامی، سیاسی، فرهنگی، معنوی، اقتصادی و تکنولوژی باشد، ما باید شاهد اقتدار و قدرت در حوزه اطلاعات و دانش ارتباطاتی باشیم.

 

وی ادامه داد: جامعه منتظر برای آنکه به قله کمال برسد، باید از لحاظ تکنولوژی، اطلاعات، دانش و توانایی به استقلال واقعی برسد، که بتواند هم الگوی مطلوب و رو به رشد ارائه دهد و هم در برابر دشمنان سر خم نکند و زمینه منجی ظهور را فراهم کند، بنابراین، در گام اول جامعه مهدوی باید توانایی های داخلی خود را شکوفا کند.

 

 این کارشناس مهدوی با بیان اینکه دومین موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد، سبک زندگی است، اظهار کرد: واقعیت مسلم این است که سبک زندگی منتظرانه با دنیای مدرن و مصرف گرای غربی و با جهان سرمایه دار غربی سازگاری ندارد، نمی توان از جهان مصرف گرای غرب گرا، انتظار سبک زندگی مهدوی داشت،بنابراین، برای آنکه سبک زندگی خالصی داشته باشیم، باید از لحاظ تکنولوزی، اقتصادی و فناوری بومی سازی صورت گیرد، یعنی نباید به سمت کالای مصرف زده و زندگی تجملاتی میل داشته باشیم، بلکه باید به سمت سبک زندگی منتظرانه حرکت کنیم.

 

وی با بیان اینکه باید نیازهای واقعی خودمان را تامین و زندگیمان را با نیازهایمان متناسب کنیم، تاکید کرد: توجه به پیوست فرهنگی و تامین کالای متناسب با زندگی باید در همه تولیدات و خدمات مورد توجه قرارگیرد، حرکت در چنین مسیری است که ما را به سبک زندگی مهدوی نزدیک می کند.

 

این کارشناس در حوزه مهدویت ابراز کرد: سبک زندگی مهدوی تنها سبکی است که ما را از دجال گری و مهلکه ها  نجات می دهد، زیرا که ما با زندگی به  سبک غربی و غرق در مصنوعات و محصولات با دنیا گرایی افراطی روبرو می شوی.

 

وی آمادگی های قبل ظهور را ضرورت دیگری دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و ابراز نشان کرد: ما نه تنها باید آماده ظهور شویم، بلکه باید قدرتمند باشیم، اگر ظهور رخ دهد و حکومتی جهانی شکل بگیرد،  باید بتوانیم آمادگی لازم در این زمینه را به دست آوریم، از لحاظ اقتصادی، صنعتی، تولیدات صنعتی و تکنولوژی هم رو به رشد حرکت کنیم و خوداتکاء باشیم تا بتوانیم، زمینه ها و بسترهای حکومت جهانی را فراهم کنیم.

 

کارگر اظهار کرد: این یک واقعیت است که مسئولیت بزرگی بر دوش ما است، اگر به این مسئولیت ها را به خوبی عمل کنیم، صد در صد رستگار، و روسفید خواهیم بود و در صورتی که به این مسئولیت ها به خوبی عمل نکنیم، خداوند این مسئولیت را بر عهده عده دیگر می گذارد، از این رو، باید آمادگی لازم برای ظهور را کسب و در خود حفظ کنیم، امروز دشمنان ما از آخرین تسهیلات پیشرفته نظامی بهره می برند و به انواع و اقسام سلاح های کشتار جمعی و انواع اقسام تجهیزات ویرانگر مجهز هستند.

 

 این کارشناس مهدوی خاطر نشان کرد: در این دوران که ما خواستار ظهور حضرت حجت (عج) هستیم، از لحاظ تکنولوژی و فناوری هم باید قوی و آماده باشیم، برای اینکه پاسخ درستی برای این سوالاتمان بیابیم،لازم است، به توانایی های درونی خودمان تکیه کنیم و روحیه استقلال و «ما می توانیم» را در خود زنده کنیم.

 

وی با بیان اینکه روحیه روشنگری نمایی، وابستگی و غربزدگی ما را از فرهنگ انتظار دور می کند، یادآور شد: داشتن چنین روحیه های ما را به دنیاگرایی، فساد و تباهی سوق می دهد و  دستاوردی جز، تن پروری، سستی و دوری امام زمان(عج) ندارد.

پایان پیام/40

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی می کند

راه درمان افسردگی ها و بن بست های روحی

حضرت حجت(عج) بر زندگی ما اشراف دارند، چه ما برای حضرت(عج) دعا بکنیم چه نکنیم، ایشان برای تک تک ما دعا می کنند. حضرت(عج) به شیخ مفید نامه نوشته و می فرمایند: «فکر نکنید ما شما را از یاد برده ایم».

اخبار برگزیده شبستان