خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

الخميس ١٠ جمادى الأولى ١٤٤٠

Thursday, January 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۱:۳۰ شناسه خبر : ۷۰۱۵۲۱
نماینده روشندل ترکیه در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم:
عمل به آموزه های قرآن کریم، ملت بزرگ اسلام را متحد می کند
خبرگزاری شبستان: نماینده روشندل ترکیه در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم تاکید کرد: اگر بتوانیم مفاهیم قرآن کریم را به طور عملی در زندگی به کار گیریم، صددرصد ملت بزرگ اسلام، ملت واحدی خواهد بود.

«اکرم اوچار» حافظ روشندل قرآن کریم از شهر آکسارای ترکیه در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، گفت: از 15 سالگی حفظ قران کریم را آغاز کردام و توانستم پس از یکسال و در سن 16 سالگی کل قرآن کریم را حفظ کنم و درحال حاضر 10 سال است که حافظ قرآن هستم.
اوچار(24ساله) که موذن یکی از مساجد ترکیه است، افزود: تنها با شنیدن صدای قاریان بزرگ قرآن و تکرار آیات توانستم قرآن کریم را حفظ کنم و در نغمات دهگانه  به حجاز، نهاوند و سه گاه مسلط هستم.
وی با اشاره به حضور در برخی از مسابقات داخلی و بین المللی، گفت: در بسیاری از مسابقات داخلی ترکیه شرکت کرده و در این مسابقات حائز کسب مقام شده ام.


این حافظ روشندل ترکیه ای افزود: چهار سال پیش در مسابقات بین المللی قرآن کریم الجزایر شرکت کرده، و در مسابقه قرآن کریم کویت که چندی پیش برگزار شد، نیز شرکت کردام؛ اما نتوانستم مقامی را کسب کنم.
اوچار درباره سطح مسابقات بین المللی قرآن کریم امسال تهران، گفت: باوجود اینکه نابیناهستم، اما حس می کند که عظمت مسابقات زیاد است و زیرا در کشورهای دیگر مسابقات قرآنی تنها در یک بخش برگزار می شود، یعنی اینکه در برخی از مسابقات تنها برای نابینایان برگزار شده است، اما مسابقات بین المللی تهران برای نابینایان، برای بینایان، برای بانوان و طلاب و گروههای دیگر نیز برگزار می شود و شمولیت این مسابقات گسترده است.


وی ادامه داد: در کویت نیز مسابقات نابینایان بود، اما در اینجا همزمان با مسابقات سایر گروهها، مسابقات نابینایان برگزار می شود و این مسئله بسیار جالب است.
این حافظ روشندل ترکیه ای درباره نقش قرآن کریم در تحقق وحدت در جهان اسلام، گفت: اگرچه قرآن کریم می تواند نقش بسزایی در وحدت جهان اسلام و مسلمانان دنیا داشته باشد، اما متاسفانه ما مسلمانان به آنچه در قرآن کریم آمده است، عمل نمی کنیم و در زندگیمان آن را جاری نمی کنیم، اگر بتوانیم که مفاهیم قرآن کریم را به طور عملی در زندگی به کار گیریم، صددرصد ملت بزرگ اسلام، ملت واحدی خواهد بود و به همین دلیل باید که به آموزه های قرآن کریم توجه بیشتری شود.

پایان پیام/44

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی:

اخلاق و منش حضرت زهرا(ص) فرازمانی است

مقصود از تبعیت در فلسفه و معرفت زندگی است که اموری فرا زمانی هستند بنابراین حضرت صدیقه طاهره در همان بطن و درون مایه زندگی که فرازمانی است می تواند برای ما الگو قرار گیرد.

اخبار برگزیده شبستان