خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

الخميس ١٠ جمادى الأولى ١٤٤٠

Thursday, January 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۰:۰۷ شناسه خبر : ۷۰۱۶۴۵

مدافعان حرم، به دنیا فهماندند که داعش نماد اسلام نیست
خبرگزاری شبستان: خبرنگار جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه با اشاره به مسائل سوریه و جایگاه مدافعان حرم، افزود: مدافع اسلام حقیقی طوری از اسلام دفاع می کند دنیا بفهمد داعشی که که آمریکا و صهیونیست ها درست کردند نماد اسلام حقیقی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حسن شمشادی، خبرنگار جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه، سه شنبه شب(۴ اردیبهشت)در ویژه برنامه حماسه یاران تأکید کرد: حتماً مسئولان بسیج و دانشگاه باید در کرسی های آزاد اندیشی درباره سیاست های منطقه جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنند.

 

وی با اشاره به اینکه حدود 86 ماه پیش در سوریه بحرانی آغاز شد که بعد از تونس و لیبی و یمن اتفاق افتاد؛ گفت: بعضی فکر می کردند آنچه در سوریه می گذرد متفاوت از دیگر جاها است و برای همین رویکرد آنها به سوریه فرق کرد اما چند ماه بعد، مقام معظم رهبری در نخسین سخنرانی رسمی خود درباره سوریه فرمودند«ما تحولات سوریه را به دقت رصد می کنیم و مطالبات به حق مردم آن را می دانیم اما آنچه در سوریه می گذرد توطئه ای خارجی علیه محور مقاومت می دانیم از این رو در کنار سوریه می ایستیم» و این استراتژی جمهوری اسلامی شد.

 

شمشادی، تاکتیک خشن در سوریه به ویژه توسط داعش را مورد اشاره قرار داد و با افزودن اینکه پیروزی در دل وحشت است؛ افزود: روزهایی بود در خیابان های سوریه هر که را خواستند، کشتند، هر که را خواستند سر بریدند، مثله کردند، سرهای پیکرها را بر نیزه کردند و بعضی سرها را از تن جدا و می پختند.

 

 

وی ادامه داد: کمی بعد حامیان اینها هم خود را نشان دادند و معلوم شد توطئه ای خارجی است اما بعضی هنوز در خواب غفلت بودند؛ مدعیان دموکراسی هیچوقت نخواستند نظریات اکثریت را بدانند؛ در حالیکه همه خود را آماده سقوط سوریه کرده بودند اما بزرگ مردی در ایران گفته بود «می ایستیم» و مردان مردی رفتند و مردانه ایستادند. بعدها اسم آنها مدافعان حرم شد.

 

این خبرنگار جبهه مقاومت اظهار داشت: گفتند به زودی بر سیده زینب{زینبیه} مسلط و آنجا را به یزیدیه تبدیل می کنیم و آنجا را با خاک یکسان می کنیم؛ خاکت به دهان، حرم دختر امیرالمؤمنین را؟! هزاران مرد مرد ایستادند تا حرم عقیله بنی هاشم نابود نشود؛ ایستادند تا حرم بایستد، سر دادند و مثله شدند تا حریم اهل بیت حفظ شود.

 

وی با افزودن اینکه کار بالاتر گرفت و فوج فوج نیروهای جبهه مقاومت و محبان اهل بیت به سوریه آمدند و از جبهه مقاومت و مردم سوریه و حرم دفاع کردند؛ بیان داشت: یک جنگ تمام عیار بین المللی شده بود.هزینه سیاسی، رسانه ای و...برای ما داشت و ایستادیم.

 

شمشادی گفت: دانشجویان در سراسر ایران از من می پرسند ایران، سوریه را نگه داشت؛ من می گویم هم بله و هم خیر؛ خیر، چون اگر اکثریت مردم سوریه پشت نظام سوریه نبودند هیچ قدرتی در دنیا نمی توانست آن را نگه دارد؛ مگر می شود؟ بله، مثل نظام شاهنشاهی که مردم ایران نخواستند یا نظام هایی که مردم در مصر، یمن و لیبی و...نخواستند؛ اگر مردم عراق، صدام حسین ملعون را می خواستند، آمریکا نه ۲۱ روزه که ۲۱۰ روزه هم نمی توانست آن را اشغال کند، در سوریه هم همین است.

 

وی اضافه کرد: اما پاسخ بله به اینکه ایران، سوریه را نگه داشت، زیرا اگر ما هم نبودیم مردم به تنهایی حریف آن جبهه جهانی نمی شدند. بعد از حضورمان مسئولان سوریه را متقاعد کردیم؛ سئوال خیلی ها در سراسر ایران این است که می گویند اینها مدافعان حرم نیستند، مدافعان اسد هستند؛ سوریه به ما چه؟ بگذارید عرب ها هم را بکشند.

 

تحلیل گر مسائل منطقه خاطرنشان کرد: مدافعان حرم، مدافعان حریم اهل بیت و مدافعان اسلام حقیقی اند؛ مدافع اسلام حقیقی کسی است که وقتی برای دفاع می رود گلوله می خورد تا اهل سنت از پشت سرش رد شوند؛کسی است که بیشترین شهید را در موصل می دهد تا مردم بیگناه اهل سنت را از دست داعش نجات دهد. مدافع اسلام حقیقی کسی است که در سه روز از هفته روزه می گیرد تا غذای خود را برای روستاهای اهل سنت که غذا برای خوردن ندارند؛ بفرستد. مدافع اسلام حقیقی طوری از اسلام دفاع می کند دنیا بفهمد داعشی که که آمریکا و صهیونیست ها درست کردند نماد اسلام حقیقی نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: مدافعان حرم، چیز دیگری هم هستند؛ در شهر حاج قاسم باید گفته شود تا بدانید او و بچه هایش چه می کنند؛ مدافعان حرم، مدافعان امنیت من و تو هم هستند. حاج قاسم از دل کویر ایران در نبرد می جنگد تهمت می شنود و 25 سال سرویس های جاسوسی دنبال زدن او هستند اما در منطقه با شجاعت کامل می رود و عین خیالش هم نیست.

 

شمشادی بیان داشت: وطن جایی است که تو امنیت را برای مردم تأمین کنی، یک روز حاشیه اروند است؛ الان خط، جای دیگر است و مدافعان حرم همه با شور و شعور و بصیرت و فهم می روند و بعضی به مرحله ای از عشق و عاشقی می رسیدند که نوع شهادت را خودشان انتخاب می کنند.

 

 

پایان پیام/480
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

طرح «هر مسجد یک خبرنگار» در کرمان+تصاویر

طرح «هر مسجد یک خبرنگار» با برگزاری دوره آموزشی یک روزه در کرمان شروع شد و قرار است در ادامه از ظرفیت بچه های مسجدی در خبر و اطلاع رسانی استفاده شود.

اخبار برگزیده شبستان