خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

الاثنين ١٢ شعبان ١٤٤١

Monday, April 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : بوشهر - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۲۱:۲۲ شناسه خبر : ۷۰۹۶۷۰
آیت الله صفایی بوشهری:
خداوند سبحان برای رسیدن انسان به بهشت و پاداش های بهشتی با او به عدالت رفتار می کند
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «انوار الهدی»با بیان اینکه خداوند سبحان با انسان ها از در رحمت، تفضل و احسان در می آید، گفت: خداوند سبحان برای رسیدن انسان به بهشت و پاداش های بهشتی با او به عدالت رفتار می کند که انسان ها هیچ گاه از رحمتش مایوس نباشند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر شامگاه (۱8 خرداد) مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان که از سوی کانون فرهنگی و هنری امام هادی (ع) شهرستان بوشهر و با حضور بیش از 15 هزار نفر شب زنده دار بوشهری در محل مصلای جمعه این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه رسول خدا حضرت محمد مصطفی (ص) فرمودند «علامت و نشانه ایمان نماز است»، اظهار داشت: حضرت علی (ع) در دامن نبی مکرم اسلام (ص) به سبک زندگی توحیدی تربیت شد و امیرالمومنین حیدر کرار هر کاری را که انجام می داد بر اساس آیات قرآن و دستورات دین خدا بود.

 

امام جمعه بوشهر در ادامه با بیان اینکه فضای نزول ملائکه بر روح و باطن در شب قدر به اذن پروردگار سبحان است، افزود: آنهایی که سیر در درجات قرآن می کنند باید سیر لیلة القدر کنند، زیرا شب قدر ظرف نزول قرآن است.

 

وی به پیام آیات ابتدایی سوره مبارکه الدخان اشاره کرد و گفت: قرآن کتابی روشنگر است و در شبی مبارک نازل شد و در آن شب هر فرمانی بر حسب حکمت صادر می شود.

 

استاد درس خارج حوزه علمیه امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر به مبحث ولایتمداری در دو بخش رنج ها و عبرت آموزی زندگی حضرت مرتضی علی (ع) بر اساس تالیف کتاب « ولایتمداری تنها حجت سیاسی الهی» پرداخت و بیان داشت: حتی اوج تنهایی در حکومت حضرت علی (ع) دیده می شد و بیشتر امت آن دوران به دنبال امیال دنیایی و اندیشه های خاص خودشان بودند و کمتر در میادین جهاد با حضرت همراهی می کردند.

 

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه بخشی از خطبه 149 نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) در این خطبه بیان داشته که افراد مخلص و جهادگرانه که سورا بر اسب می شدند و میدان ها را طی می کردند و در برابر حق کوتاه نمی آمدند کجا رفتند؟، آنها برادران من بودند و سزاوار من است که بروم و از شدت غم دست به دهان بگیرم و یارانم مانند عمار، ذوالشهادتین و مالک و این برادرانم که عهد با شهادت بسته بودند و قرآن می خواندند و مطابق او حکم می کردند کجا رفتند؟، همین هایی که دشمنان کافر و اهل گناه به آنها با سر حمله می کردند.

 

وی اضافه کرد: یاران و اصحاب نزدیک حضرت امیرالمومنان علی (ع) فریضه های دینی را احیاء می کردند و اهل نماز شب بودند و تا حکم جهاد اعلام می کردند آنها سریع در راه اطاعت رهبر تابعیت می کردند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر با اشاره به خطبه 149 نهج البلاغه گفت: حضرت امیرالمومنین علی (ع) در این خطبه بیان داشته «فردا یاد ولایت و جهاد من که می افتید تازه من را کشف می کنید و فرداها یاد روزگاران ما خواهید کرد که من چه کسی هستم».

 

مولف کتاب « ولایتمداری تنها حجت سیاسی الهی» با بیان اینکه رهبری به مانند حضرت امیرالمومنین علی (ع) در همه زمینه ها پیدا نشده و نخواهد شد، عنوان کرد: حضرت هر چه خدمت می کاشت؛ ظلم و ستم دیگران را درو می کرد و کفار علیه حضرت علی (ع) حرکت می کردند و حضرت امیرالمومنین (ع) در دوران خود با امت جاهلی سر و کار داشت که حتی با یک فریب جبهه کفار که مخالف قرآن و اهل بیت رسول الله (ص) بودند، نمازجمعه خود را در روز چهارشنبه اقامه می کردند و امت آن دوران در دام فریب کفار ضد دین اسلام قرار داشتند زیرا تابع فرامین حضرت علی (ع) نبودند.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) وقتی شهید شد هیچ چیز نداشت و او همه اموال خود را در راه خیر و برای نیازمندان بخشیده بود، اظهار داشت: تاریخ بشر این است که هیچ گاه قدردان بزرگانی که در کنارشان هستیم را قدر نمی شناسیم و امت دوران حکومت حضرت امیرالمومنین (ع) نیز از جهاد کردن و هزینه کردن خودشان فراری بودند و هر لحظه بهانه می آوردند.

 

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان بوشهر با اشاره به اینکه امام علی (ع) فرمودند« ای مردم، گذشته را چراغ راه آینده تان کنید و تا کاری که بر سر من آمد، بر سر شما نیاید»، گفت: مردم باید از ولایت خود دفاع کنند تا خواص فتنه گر و عوامل مستکبر خارجی نتوانند به داخل مجموعه های انقلابی و ارزشی نفوذ اجتماعی پیدا کنند.

 

امام جمعه بوشهر در ادامه با ابراز اینکه خداوند سبحان زمین و آسمان را برای انسان ها آفریده که اوج الطاف و ارادتش را بیان کند، افزود: شب قدر، اوج ماه رمضان و عرش شب های ماه مبارک رمضان است و انسان در این شب می تواند با خدا طوری معامله کند که حال و آینده خود را الهی و روشن کند و بدین جهت است که خداوند فرشتگان را مامور خدمت به مومنان می کند که به کمک انسان بیاید و انسان را از باطلاق حیوانی به کمال انسانی بیاورد.

 

نویسنده کتاب «انوار الهدی» با بیان اینکه خداوند سبحان با انسان ها از در رحمت، تفضل و احسان در می آید و عطا می کند و می بخشد، اظهار داشت: ذکر تسبیح، خواندن نماز، صدقه دادن، مهربانی با مساکین، شب زنده داری؛ انسان را متنعم به نعمات الهی و اوج کمال انسانی می کند و با این اعمال به او کمک می کند که پایش در جهنم نلغزد و لذا رب سبحان برای رسیدن انسان به بهشت و پاداش های بهشتی با او به عدالت رفتار می کند که انسان ها هیچ گاه از رحمتش مایوس نباشند، همان طوری که حضرت امیرالمومنین علی (ع) با امت جامعه خود به عدالت رفتار می کرد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه شب قدر، شب عنایت و الطاف الهی خداوند سبحان به انسان است، گفت: شب قدر، شبی است که انسان می تواند گذشته اش را جبران کند و امیدوارانه به در خانه خدا بیاید و خدا در شب بیست و سوم رمضان همه اسباب غفران و رحمتش را برای انسان های مومن فراهم کرده است تا انسان به عالی ترین درجه انسانیت و به اوج کمال انسانی صعود کند.

 

یادآور می شود: دعاهای افتتاح وجوشن کبیر توسط سید احسان ابطحی، محمد مهدی انگالیان، سید وحید حسینی و عبدالله محبوبی قرائت شد و مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و قرآن به سر لیالی قدر با مداحی علیرضا پولاد پایان پذیرفت.

پایان پیام/518

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

موسس ﮐﺎﻧﻮﻥ ﻣﻬﺪﻭﯾﺖ ﻃﻠﯿﻌﻪ‌ ﻇﻬﻮﺭ:

حضرت ولیعصر (عج) «ﺍﻟﺴَّﺒَﺐُ ﺍﻟْﻤُﺘَّﺼِﻞُ ﺑَﯿْﻦَ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﻭَ ﺍﻟﺴَّﻤﺎﺀ» است

حجت‌الاسلام حیدری‌کاشانی گفت: ﺩﺭ ﺩﻋﺎﯼ ﻧﺪﺑﻪ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﯽ‌ﺧﻮﺍﻧﯿﻢ ﺃَﯾْﻦَ ﺍﻟﺴَّﺒَﺐُ ﺍﻟْﻤُﺘَّﺼِﻞُ ﺑَﯿْﻦَ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﻭَ ﺍﻟﺴَّﻤﺎﺀ ﯾﻌﻨﯽ ﮐﺠﺎﺳﺖ ﺳﯿﺪ ﻣﻦ ﻣﻮﻻ‌ﯼ ﻣﻦ، ﺁﻥ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺯﻣﯿﻦ ﺑﺎ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻭ ﻭﺍﺳﻄﻪ‌ﺍﯼ ﮐﻪ فیض ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺍﻭ ﺑﻪ ﺯﻣﯿﻦ ﻭ ﺍﻫﻞ ﺁﻥ ﻣﯿ‌‌‌‌‌‌‌‌ﺮﺳﺪ.

اخبار برگزیده شبستان