خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۲۴ شناسه خبر : ۷۱۱۵۰۵
گزیده اخبار اجتماعی ۲۸ خرداد:
جهاد از خاکریزها تا سنگر مدرسه سازی/ برگزاری همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی
خبرگزاری شبستان: جهاد از خاکریزها تا سنگر مدرسه سازی، برنامه گردشگری تهران برای هشت میلیون زایر، برگزاری همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی، از جمله اخبار برگزیده اجتماعی خبرگزاری شبستان در روز ۲۸ خرداد ۹۷ است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، عرصه جهاد از خاکریزها به سنگر مدرسه سازی تغییر کرده است. مسعود و محسن در راه دفاع از کشور شهید شدند، در حال حاضر هم که کشور در امنیت قرار گرفته است عرصه جهاد خانواده تقی زاده در مدرسه سازی است.

برای این خانواده، عرصه جهاد از خاکریزها به سنگر مدرسه سازی تغییر کرده است. زمانی نیاز بود از کشور دفاع کنند، مسعود و محسن در راه دفاع از کشور  شهید شدند، در حال حاضر هم که  کشور در امنیت قرار گرفته است عرصه جهاد خانواده تقی زاده به سوی مدرسه سازی سوق داده شده است. نام شهیدان تقی زاده را  در نقطه به نقطه کشور می توان یافت. از تهران تا سیستان و بلوچستان، از شمال تا کرمان، از یاسوج تا سرپل ذهاب، از لرستان تا کهگیلویه و بویراحمد. بیشتر از هر کسی، نسل امروز با شهیدان تقی زاده آشنا هستند. ازسال 89 تا امروز سی33 مجموعه آموزشی، ورزشی و درمانی توسط محمود تقی زاده بردار شهیدان محسن و مسعود تقی زاده ساخته شده است. نسل ها مختلف از این مدارس فارغ التحصیل خواهند شد. مدارسی که نیمکت های آن با قلب های بزرگ نیک سرشتان ساخته شده است. 27 مدرسه در سراسر کشور و 6 مرکز ورزشی و درمانی با نام این شهدا تقدیم مردم این مرز و بوم شده است.

 

در همین ارتباط به سراغ، محمود تقی زاده رفتیم تا گفتگویی از راهی که در آن قدم گذاشته است بیشتر بشنویم و بنویسیم در زیر صحبت های این خیر نیک سرشت را می خوانید.

 

ساخت 33 مجموعه آموزشی، ورزشی و درمانی با نام شهیدان تقی زاده

 

****از سال 89 اولین مدرسه خیر ساز را در شهرستان مادری نطنز به نام برادران شهیدم احداث کردیم و بعد به حاشیه های تهران آمدیم وچندین پروژه عمرانی آموزشی را در کهریزک، نسیم شهر،شاهد شهر عملیاتی کردیم.

سپس پروژه ها را از پایتخت به سمت استان های دیگر همانند لرستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یاسوج، مسجد سلیمان، ماسال گیلان و مازندران، شیراز،  کهکیوله و بویر احمد، سرپل ذهاب توسعه دادیم.

در حال حاضر سی و سومین پروژه عمرانی خیریه ورزشی را در حال احداث هستیم. این 33 مورد شامل، 27 مدرسه، یک درمانگاه و  5 مجموعه ورزشی می شود که همه این پروژه ها پس از عملیاتی شدن تقدیم آموزش و پرورش شده است.

دلاور بزرگ‌نیا، مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه از برنامه گردشگری تهران برای هشت میلیون زایر خبر داد و گفت: محور فرهنگی تاریخی یکی از جاذبه هایی است که می تواند گردشگران را به شهر تهران فرا بخواند.

وی با بیان اینکه باید بناهای ارزشمند فرهنگی، تاریخی و میراث مادی و معنوی را شناسایی و معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: میراث مادی، بافت ها و مناطق ارزشمندی که از آنها برخورداریم باید شناسایی، حفظ و مرمت و تعیین حریم شود.

 

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و تاریخی باید بسیاری از آثاری که در حال تخریب هستند تعیین تحریم کنیم، خاطرنشان کرد: تعیین حرمی این آثار در حفاظت از آثار تاریخی فرهنگی تهران کمک زیادی خواهد کرد.

 

بزرگ نیا محور گردشگری رویدادها را از دیگر ظرفیت های موجود در استان تهران عنوان کرد و گفت: از رویدادهای مهم و بین المللی که در تهران در حال شکل گیری و رخ دادن است کمتر استفاده کرده ایم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خاطرنشان کرد: فیلم فجر از جمله رویدادهایی است که می توانیم از ظرفیت آن برای توسعه گردشگری استفاده کنیم و همانند جشنواره کن برنامه های گردشگری با خروجی محصول گردشگری داشته باشیم.

 

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری مذهبی در تهران گفت: ظرفیت های فوق العاده‌ای در حوزه گردشگری مذهبی در تهران داریم که از آن جمله می توان به حضور حدود هشت میلیون زایر در حرم حضرت عبدالعظیم اشاره کرد و باید در این زمینه برنامه های گردشگری داشته باشیم.

 

بزرگ نیا گردشگری سلامت را از دیگر ظرفیت های موجود برای توسعه گردشگری در تهران عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشرفت های پزشکی کشور و فضاهای کالبدی بیمارستان ها هم اکنون بیمارستان های جدید با رویکرد جذب بیماران خارجی طراحی و فعالیت می کنند.

صالحی امیری از برگزاری همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی از نظریه تا عمل در ۳۰ خرداد ماه سال جاری در دو بخش داخلی و خارجی خبر داد.

 

دبیر علمی همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) با بیان اینکه برای تحلیل دقیق‌تر این گفتمان‌ها نیازمند شناخت بهتر و دقیق‌تر آن‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: در همایش پیش‌رو ابعاد مختلف نظریات امام خمینی (ره) تجزیه و تحلیل خواهد شد.

 

وی با اشاره به برگزاری همایش در دو بخش سیاست داخلی و خارجی، افزود: اخلاق‌گرایی، عدالت‌گرایی، وحدت‌گرایی، آرمان‌گرایی، مصلحت‌گرایی، مردم‌گرایی، استقلال‌گرایی، عقل‌گرایی و قانون‌گرایی از جمله محور‌های مورد بحث ما در بخش سیاست داخلی است.صالحی امیری، بازشناسی اندیشه‌های امام (ره) برای نسل جوان و پویا و جامعه‌ای که علاقه‌مند به آرمان‌های امام را فلسفه برگزاری همایش مذکور عنوان کرد و گفت: این همایش، یک همایش علمی است که از منظر احساسی به موضوع نگاه نکرده و به بازاندیشی و کالبدشکافی اندیشه‌های امام (ره) و چرایی موفقیت و یا ناکامی خواهد پرداخت.

 


وی با اشاره به فعالیت سه کمیته علمی، مشورتی و داوری فعال در همایش انقلاب اسلامی در منظومه اندیشه امام خمینی، گفت: در مجموع ۱۷۸ چکیده مقاله به این همایش ارسال شد که از این میان ۱۰۸ اصل مقاله دریافت شد؛ پس از داوری مقالات، تعداد ۶۲ مقاله تایید شد و در داوری نهایی ۲۴ مقاله منتخب شد که چکیده این‌ها در کتابی چاپ شده و طی برگزاری همایش منتشر می‌شود.

 


صالحی امیری یادآور شد: انقلاب اسلامی و عدالت، انقلاب اسلامی و آزادی، انقلاب اسلامی و حقوق ملت، انقلاب اسلامی و سیاست اخلاقی، انقلاب اسلامی و معنویت، انقلاب اسلامی و آموزش و فرهنگ، انقلاب اسلامی و امنیت، انقلاب اسلامی و مشارکت، انقلاب اسلامی و وحدت ملی، انقلاب اسلامی و پیشرفت و توسعه و انقلاب اسلامی و تمدن‌سازی از محورهای داخلی همایش است.

تعدادی از فرهنگیان بازنشسته سال 1396 مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده اند. آنان خواستار واریز پاداش پایان خدمت هستند. 

 

این تجمع با نام تجمع سکوت برگزار شده است و فرهنگیان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «ما فرهنگیان بازنشسته سال 96 خواهان پاداش پایان خدمت 30 سال خدمت صادقانه خود هستیم»، «بطحایی دین ما را ادا کن»، «پاداش ما 10 ماه پیش ارزش داشت، امروز کم ارزش است، فردا بی ارزش» گلایه های خود را بیان می کنند.

 

همچنین سه طومار خطاب به مقام معظم رهبری، رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی توسط فرهنگیان بازنشسته سال 96 به امضا رسیده است.

 

معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد که در این زمینه دولت تلاش فروانی کرده و سایر قوا باید آن را تکمیل کنند.

معصومه ابتکار پس از گفت و گوی تلفنی با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان بار دیگر بر آسیب های تاخیر در ارسال لایحه مقابله با خشونت علیه زنان تاکید کرد

 

 ابتکار گفت: استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم رسیدگی کامل به موضوع تعرض در ایرانشهر تاکید دارد.

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده مجددا از قوه قضاییه خواست تا لایحه مقابله با خشونت علیه زنان را به نتیجه برساند.

 

ابتکار افزود: از مجلس شورای اسلامی نیز مجددا تقاضا دارم نسبت به درخواست دولت برای در اولویت قرار دادن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اقدام کند.

 

وی با ابراز تاسف شدید از واقعه رخ داده در ایرانشهر، یکی از راههای مهم مقابله با این حوادث ناگوار و غیر قابل بخشش را حمایت از اورژانس های اجتماعی و ۱۲۳ دانست و افزود: همه دستگاههای مرتبط می بایست با توجه به ضرورت رسیدگی فوری به خشونت ها و تعرضات و حمایت های اجتماعی و تخصصی روانشناسی شهروندان آسیب دیده از اقدامات اورژانس های اجتماعی پشتیبانی کنند.

علیرضا کاظمی، معاون پرورشی فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که در ساختمان علاقه‌مندان برگزار شد، با اشاره به جزئیات برنامه های پایگاه های تابستانی گفت: برنامه‌های تابستانی در پنج محور فرهنگی هنری، ارتباطی بصری، اردویی، نشاط‌آور، اقتصادی و کارآفرینی و ورزشی اجرا می شود.

 

وی افزود: امسال پیش‌بینی می‌کنیم 33 هزار پایگاه‌ تابستانی داشته باشیم و پنج میلیون نفر تحت پوشش قرار گیرند.

 

وی بیان کرد: 85 برنامه کلی در شش ساحت، 4 سطح و پنج محور کلان تدوین و به استان ها ابلاغ شده است که این برنامه ها مربوط به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون های ورزشی و اتحادیه انجمن های اسلامی است.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

عروسی متفاوت با ساقدوش های خاص

مراسم عروسی آنها متفاوت تر از هر مراسم ازدواجی است. ساقدوش هایشان هم خاص است. میهمانان زیادی هم به این عروسی دعوت شده اند. هدیه آنان دعای خیر است که بدرقه زندگی زوج ها می کنند.

اخبار برگزیده شبستان