خبرگزاری شبستان

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۱:۴۴ شناسه خبر : ۷۱۵۳۶۴

مدیران کانون های فرهنگی ثبت اطلاعات و برنامه ها در سامانه بچه های مسجد را جدی بگیرند
خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان گچساران خواست بلافاصله بعد از بازگشایی سایت، ثبت اعضای کانون را جدی گرفته و نسبت به این کار اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام رضا قاسمی، رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 20 تیر ) در آئین افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری شهرستان گچساران که در مسجد شهیدان این شهر برگزار شد، به کلیت مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم، دو نوع حکومت در دنیا وجود داشته که یکی بر پایه ایدئولوژیک و دیگری بر پایه نظام سرمایه داری استوار بود.

 

وی با بیان اینکه کشورهای شرق معمولا کمونیستی و کشورهای غرب نیز برپایه نظام سرمایه داری استوار بوده و هستند، اظهار داشت: حکومت جمهوری اسلامی در ایران برپایه ایدئولوژیک بنا شد.

 

قاسمی ضمن تاکید بر اینکه حکومت جمهوری اسلامی نظام کمونیستی کشورهای شرق و سرمایه داری در غرب را قبول نداشت، ادامه داد: این نظام بر اساس مبانی اسلامی و خواسته های دینی شکل گرفت.

 

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد شکل گیری حکومتی بر مبنای احکام دینی و اسلامی را خواسته مردم دانست و اضافه کرد: دشمنان چون تحمل همچنین حکومتی را نداشتند با ترفندهای مختلف مثل جنگ تحمیلی، در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برآمدند.

 

وی عنوان کرد: دشمنان در دهه 60 با راه انداختن جنگ نظامی در تلاش برای نابودی نظام برآمدند و معتقد بودند با توجه به اینکه حکومت تازه شکل گرفته و نیروی نظامی ندارد، می توان از این طریق جمهوری اسلامی در ایران را ساقط کرد.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: دشمنان در ابتدا حمایت خود را به صورت علنی از صدام اعلام نکردند در این جنگ ملت ایران با چند کشور به نمایندگی صدام مقابله کرد و دشمنان نتوانستند بر اراده ملت ایران غلبه کنند.

 

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اراده ملت در همه صحنه ها کارساز بوده و با این اراده، می توان بسیاری از مشکلات که راه حلی برای آن وجود ندارد را به سرانجام رساند.

 

وی با بیان اینکه دشمن از طریق جنگ نظامی نتوانست بر اراده ملت غیور و قهرمان ایران پیروز شود، یادآور شد: در دهه 80 دشمنان با هدف سست کردن اراده ملت و جوانان، جنگ عقیده ها را آغاز کرد.

 

قاسمی با تاکید بر اینکه دشمنان در این جنگ با انواع ابزارهای روز برای تسخیر فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی بسیج شدند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان دیده بان و سکاندار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نخستین شخصی بودند که بحث تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم دشمنان را مطرح کردند.

 

این مسئول فرهنگی با اشاره به اینکه دشمن در این جنگ با انواع ابزارهای روز برای ضربه زدن به نسل نوجوان و جوان جامعه به میدان آمده، خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش بسیاری انجام دادند که با هوشمندی ملت ایران در بسیاری از مراحل با شکست مواجه روبرو شدند.

 

وی اذعان داشت: دشمن از جنگ فرهنگی تا حدودی مایوس شده و با روی آوردن به جنگ اقتصادی، در تلاش برای به چالش کشیدن نظام جمهوری اسلامی و رودررو کردن مردم با نظام برآمده که به لطف خداوند، رهبری مقام عظمای ولایت و حضور مردم بصیر و فهیم ایران اسلامی موفقیتی به دست نخواهد آورد.

 

قاسمی اضافه کرد: در هر جنگی شاید تلفاتی وجود داشته باشد ولی در این جنگ به همت ملت ایران، برکت خون شهدا و افرادی که خالصانه در مراکز فرهنگی و هنری بدون هیچ گونه توقعی در حالت فعالیت هستند، دشمنان نخواهند توانست ذره ای در اراده ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی خللی وارد کنند.

 

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد این اقدامات دشمنان را ناشی از شکست در عرصه های مختلف دانست و اضافه کرد: با رهبری مقام عظمای ولایت و حضور مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی در همه عرصه ها، می توان بر همه توطئه های دشمنان غلبه کرد.

 

وی در ادامه به اساسنامه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گریزی زد و یادآور شد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در طول 25 سال گذشته اساسنامه نداشتند و با تلاش های صورت گرفته از طرف رئیس ستاد عالی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساسنامه کانون ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی به سرانجام رسید.

 

قاسمی با بیان اینکه بعد از تصویب اساسنامه سامانه ای برای انسجام فعالیت کانون های فرهنگی و هنری راه اندازی شد، ادامه داد: مدیریت و ساماندهی فعالیت کانون های فرهنگی هنری از جمله اهداف راه اندازی سامانه «بچه های مسجد» در سراسر کشور است.

 

این مسئول فرهنگی و هنری یکپارچه ‌سازی اطلاعات در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، کشوری تحت یک بانک اطلاعات یکپارچه، بررسی و ارزيابی وضعيت موجود کانون‌ ها و خدمات ارائه‌ شده از نظر کمی و کیفی، تقویت و تسهیل ارتباط بین کانون‌ ها، دبیرخانه‌ ها و ستاد در مناطق مختلف کشور و ایجاد شبکه اطلاع ‌رسانی و ارتباطی بین کانونی را از دیگر اهداف راه اندازی سامانه «بچه های مسجد» در کشور عنوان کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: همه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان که کانون خود را در سامانه «بچه های مسجد» ثبت کرده اند، باید حداقل ۲۰ نفر از اعضای فعال خود را در این سامانه به نشانی اینترنتی www.bachehayemasjed.ir ثبت کنند.

 

قاسمی از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان گچساران خواست بلافاصله بعد از بازگشایی سایت، ثبت اعضای کانون را جدی گرفته و نسبت به این کار اقدام کنند.

 

رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 600 کانون فرهنگی و هنری در مساجد این استان فعالیت دارند، گفت: از این تعداد تاکنون بیش از 500 کانون، یعنی حدود 85 درصد در سامانه بچه های مسجد ثبت نام کرده اند.

 

وی ملاک پرداخت سرانه به کانون های فرهنگی و هنری را ثبت اطلاعات کانون و اعضا در سامانه بچه های مسجد دانست و گفت: ثبت اعضا نیز امتیاز کانون را افزایش می دهد.

 

قاسمی از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان گچساران خواست تا طرح هایی که قابلیت اجرایی و دفاع را دارند با اولویت آسیب های اجتماعی به ستاد عالی کانون های مساجد کشور ارائه کنند.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

کانون جوانان بنی هاشم:

سلام لطفا سایت راتقویت کنید تازمان بیشتری دردسرس باشذ

0

0

سرخط خبرهای سرویس

ثبت گروه های نمایشی در دستور کار انجمن هنرهای نمایشی قرار گرفت

پرونده هفت گروه نمایشی در استان کهگیلویه و بویراحمد برای صدور پروانه فعالیت در هفته جاری بررسی می شود.

اخبار برگزیده شبستان