خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۷:۲۶ شناسه خبر : ۷۱۶۲۷۷
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران
هنرمندان پیشکسوت فضای جامعه را به حمایت از کالای ایرانی سوق دهند
صالحی گفت: سال جاری به عنوان حمایت از «کالای ایرانی» نامیده شده است. این که پیشکسوتان فرهنگ و هنر به این میدان بیایند و فضای اجتماعی ما را به سوی حمایت از کالای ایرانی سوق دهند قطعا آثار خود را در این فضا می گذارد.

به گزارش خبرنگار شبستان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین تیرماه در جمع خبرنگاران در خصوص برپایی مراسم هایی همچون تجلیل از پیشکسوتان گفت: اینکه ما در طول سال چنین مراسم هایی را داشته باشیم ‌و هنرمندان را مورد تجلیل قرار دهیم امری بسیار خوب است، پیشکسوتان هنرمند به عنوان یک پیشتاز حوزه فرهنگی هنری ایران شناخته می شوند.

 

وی ادامه داد: ایران به عنوان یک کشور صاحب فرهنگ و هنر شناخته می شود و پیشکسوتان کسانی هستند که سهم اصلی را در این شناسنامه دارند، اینکه پیشکسوتان بتوانند در زندگی جاری و با حیات روزمره و عادی فرهنگ و هنر ما ارتباط پیوسته ای داشته باشند فرهنگ و هنر ما را می توانند غنی تر و سرشار تر کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حضور یک پیشکسوت می تواند حتی چیزهایی که یک مخاطره برای یک زندگی اجتماعی بوده و یا انقطاع نسلی و ارتباطی است را به هم وصل کند، در واقع پیشکسوتان می توانند در هر حوزه ای ارتباط ایجاد کنند و حوزه هنر به علت تاثیرگذاری هایش که تنها مختص به تاثیرگذاری درونی جامعه خودش و تنها کشور ما نیست اگر پیشکسوتان هنرمند با فضای جاری جامعه همچنان ارتباط خود را حفظ کنند این اتصال نسلی یک اتصال نسلی اجتماعی می شود.

 

صالحی یادآور شد: هر مقدار که ما بتوانیم پیشکسوتان فرهنگ و هنر خود را در فضای اجتماعی بانشاط تر، زنده تر و شاداب تر کنیم و آنها را موثر تر نگه بداریم طبعا حیات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خو‌د را فعال تر می کنیم.

 

وی افزود: پیشکسوتان در حوزه های مختلف هنر می توانند موثر باشند، در واقع آنها هم در حوزه خودشان و هم سایر حوزه ها که حوزه های ملی ما هستند می توانند تاثیرگذار باشند، امسال سال حمایت از کالای ایرانی نامیده شده است اینکه پیشکسوتان فرهنگ و هنر به این میدان بیایند و فضای اجتماعی ما را در حمایت از کالای ایرانی قرار بدهند قطعا آثار خود را در این فضا می گذارد. 

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: پیشکسوتان در سایر حوزه هایی که ما نیاز داریم می توانند به ما و مسیر اجتماعی ما بسیار کمک کنند.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

هنرمندان بررسی می کنند

کپی آثار هنری؛ آفت هنر

خلق اثر هنری اصیل، بدون خلاقیت و نوآوری هنرمند امکانپذیر نیست اما تلاش برای ماندن در مارکت هنری برای گذران زندگی ممکن است هنرمند را به وادی کپی و خلق اثر گالری پسند بکشاند.

اخبار برگزیده شبستان