خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۴/۳۱ - ۱۱:۳۶ شناسه خبر : ۷۱۷۳۲۱

«اندیشه سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی»
«اندیشه سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی» اثر«حمیدرضا اسماعیلی» به همت «مرکزاسناد انقلاب اسلامی»چاپ شده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان، مطالعه‌ي سياست و انديشه‌ي سياسي دولتمردان پس از انقلاب يک تفاوت ماهوي با دوره پيش از آن دارد. در دوران جديد فهم سياست جداي از فهم دين و رابطه‌ي دين و سياست امکان‌پذير نيست و اين موضوع درباره‌ي شخصيت‌هاي روحاني به طور خاص صدق مي‌کند. لذا سياستمداران حاضر در جمهوري اسلامي پيش از هر چيز بايد رابطه‌ي خود را با حکومت ديني و رابطه‌ي دين و سياست تعريف کنند.

 در حقيقت پس از گذار از اين مرحله است که مي‌توانند در امور ديگر بينديشند و سياست‌گذاري کنند. بر همين اساس بوده که در پژوهش حاضر تلاش شده است تا انديشه و آراي سياسي آيت‌الله هاشمي براساس محورِ نگاه او به رابطه‌ي دين و سياست مورد بررسي قرار گيرد. به‌خصوص که شأن روحانيت او اين ضرورت را دوچندان مي‌کند.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی» اثر«حمیدرضا اسماعیلی» در 504 صفحه چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«بذرهای نابودی»؛ پشت پرده ثبت انحصاری موجودات زنده برای به دست گرفتن کنترل جهانی تولید غذا

کتاب بذر های نابودی ثر «اف.ویلیام انگدال» با ترجمه« قاسم دلیری»پشت پرده ثبت انحصاری موجودات زنده برای به دست گرفتن کنترل جهانی تولید غذا را برای خواننده به تصویر می کشد.

اخبار برگزیده شبستان