خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۷:۱۴ شناسه خبر : ۷۲۲۰۴۶
بسته اخبار سیاسی ۲۴ مرداد
حکایت جزیره جداشده از ایران/آزادی مرزبان ایرانی/کشف ۱۲۰۰ شرط بندی مجازی
آزادی مرزبان ایرانی ربوده شده، شناسایی ۱۲۰۰ مورد شرط‌بندی مجازی، ماجرای جزیره ای که از ایران جدا شد، بهره ۵۰ درصدی پیام رسان های بومی از ظرفیت داخلی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آزادی مرزبان ایرانی ربوده شده، شناسایی ۱۲۰۰  مورد شرط‌بندی  مجازی، ماجرای جزیره ای که از ایران جدا شد، بهره ۵۰ درصدی پیام رسان های بومی از ظرفیت داخلی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

ورود کمیسیون امنیت مجلس به دعوای ایران علیه آمریکا

دادخواهی ایران از بدعهدی ها و اقدامات آمریکا چندین بار از سوی کشورمان به سازمان ملل برده شده است و در این زمینه بر توان دادگاه لاهه تکیه شده است اما دادرسی برای این دادخواهی ها تاکنون انجام نشده است. در آخرین دادخواهی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان 25 تیر در توئیتی خبر از شکایت ایران به دادگاه لاهه در مقابل توهین آمریکا به تعهدات حقوقی و دیپلماسی را داده بود.

 

گفته می شود در سفری که لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور سفری به لاهه داشت این شکایت را به دیوان عالی دادگستری تقدیم کرده است. در تازه ترین خبرها درباره مراحل رسیدگی به شکایت کشورمان از آمریکا هادی شوشتری، رییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ایسنا خبر داده که "هفته آینده؛ طرح دعوای ایران علیه آمریکا در دادگاه لاهه در کمیسیون امنیت ملی" بررسی می شود.

 

فضای روانی ایجادشده در مورد کنوانسیون خزر نادرست است/مفاد توافق نهایی باید به تصویب مجلس برسد

سیدحسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث کنوانسیون دریای خزر به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در کل مجلس نسبت به این موضوع حساسیت بسیاری دارد، ما در سال های اخیر سه نشست تخصصی را راجع به موضوع خزر داشتیم که این نشست ها هم در استان مازندران و هم در تهران برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه این کنوانسیون وارد درصد و میزان بهره برداری نشده استف گفت: این فضای روانی که در حال حاضر در کشور ایجاد شده است با محتوای کنوانسیون متفاوت است چرا که در کنوانسیون اصول کلی به توافق رسیده است بنابراین فضای روانی ایجاد شده نادرست است. قطعا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای را با حضور وزیر و مسئولان وزارت خارجه در این زمینه برگزار خواهد کرد و موضوع را مورد بررسی دقیق قرار می دهد.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قرار است توافق نهایی در مورد کنوانسیون خزر با روس ها انجام شود باید این توافق به تصویب مجلس برسد، گفت: ما مقدمه این توافق را مورد بررسی قرار می دهیم تا در توافق نهایی حقوق ملت ایران حفظ شود.

 

پیام‌رسان‌های بومی از ۵۰ درصد ظرفیت شبکه‌های داخلی بهره می‌برند

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر عالی شورای فضای مجازی در همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی گفت: تعریف حریم خصوصی در طول زمان تغییر کرده است، این تغییر در 10 سال گذشته به شکل دیگری بود و امروز مفهوم حریم خصوصی بسیار فراتر از چهاردیواری است.

 

فیروزآبادی با بیان اینکه شاهد جرایمی در فضای مجازی هستیم، گفت: امروز جرایمی در کشور رخ می دهد که دو طرف پرونده در داخل کشور نیستند و باید راهکاری برای رسیدگی به اینگونه پرونده ها در داخل کشور ایجاد شود.

 

دبیر عالی شورای فضای مجازی با بیان اینکه ما به دنبال تشکیل شبکه ملی اطلاعات هستیم، گفت: شبکه ملی اطلاعات تعریف خاصی دارد و به معنای در دسترس قرار گرفتن خدمات و پلتفرم ها در داخل کشور است و پلتفرم به معنای گردش های مالی است.

 

ماجرای جزیره ای که از ایران جدا شد/بحرین در سایه خزر

بحرین در ۱۴ اوت ۱۹۷۱ از ایران جدا شد؛ جداسازی که بدون جنجال رسانه ای همراه بود حال بعد از ۴۷ سال از این اتفاق رسانه های خارجی درباره خزر حاشیه سازی می کنند کسانی که درخصوص نحوه جدایی بحرین از ایران در طول این چند سال هیچ نگفتند و سکوت کردند.

 

 

ذره‌ای اعتقاد به بستن فضای مجازی نداریم/با بگیر و ببند بر مشکلات پیروز نمی شویم

حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی با بیان اینکه برخورد با آسیب ها در جامعه فقط بر عهده قوه قضاییه نیست، گفت: قوه مجریه، قوه مقننه، علما و هدایتگران افکار جامعه نیز در برابر آسیب های اجتماعی مسئول اند. امروز استفاده فضای مجازی و بهره گیری از فناوری نوین در سراسر دنیا یکی از مسایل بسیار مهم است و لازم است در این زمینه خود را به روز رسانی کنیم و از کارشناسان امر در این خصوص بهره ببریم، ما در این زمینه متاسفانه کمی عقب هستیم.

 

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی به وجود آمد و تلاش های زیادی در این زمینه انجام می شود، خاطرنشان کرد: ما باید از این ابزار مهم آنگونه که باید و شاید برای مدیریت فضای مجازی استفاده می کردیم اما به نظر در این امر کوتاهی کردیم آن‌طور که باید اراده قوی برای ساماندهی فضای مجازی باشد، نیست.

 

۱۲۰۰ مورد قمار و شرط‌بندی در فضای مجازی شناسایی شد/انسداد سریع حساب‌های مالی از طریق سامانه کاشف

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی گفت: این همایش سومین همایشی است که با حضور دادستان های استان ها در امور مجازی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه اولین همایش با همکاری پلیس فتا در سال 95 برگزار شد و همایش دوم در سال 96 بود، اظهار کرد: در هر شهرستانی یک شعبه ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای وجود دارد و با توجه به اینکه جرایم رایانه ای و فناوری اطلاعات در زوایای زندگی انسان نفوذ می یابند بر همین اساس یک شعبه ویژه در هر شهرستانی تشکیل داده ایم و معاونان دادستان استان بر این شعب نظارت می کنند.

 

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی افزود: همایش سوم در زمینه مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی است که با همکاری بانک مرکزی برگزار شده است. با همکاری بانک مرکزی سعی کردیم سامانه کاشف را ایجاد کنیم و با راه اندازی این سامانه قضات رسیدگی کننده به جرایم رایانه ای از طریق بانک مرکزی با تمام شعب بانک ارتباط مستقیم برقرار کنند و حساب های بانکی به جرایم مالی اختصاص می یابد، مسدود می شود.

 

وزرا هم در پرونده های اقتصادی مورد سوال قرار می گیرند

حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه همایش جرایم مالی در فضای مجازی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که تعداد بازداشتی های پرونده های فساد اقتصادی اخیر به چند نفر رسیده است و اینکه در روز یکشنبه رییس سابق حراست بانک مرکزی احضار شده بود و آیا این فرد در حال حاضر بازداشت است یا خیر، گفت: از کجا می دانید بازداشت نیست؟ رسیدگی به پرونده های اینچنینی پیچیده است و قطعا احتیاج به طی مراحلی دارد و اگر بخواهیم رسیدگی متقن باشد باید حتما بر اساس صبر و حوصله متناسب با کار پیش برویم، کار سنگین است و رسیدگی به پرونده های مالی گسترده است. در حال حاضر خبر دارم و از نزدیک می بینم و نظارت می کنم حقیقتا بازخوردها و قضات ما از صبح بسیار زود تا پاسی از شب مشغول اند.

 

دادستان کل کشور افزود: کار تحقیقات و کار بررسی ها زمان بر است و متناسب با پیشرفت کار هر مقام و مسئولی که نیاز باشد از رییس کل، مدیر و معاون وزیر و حتی لازم باشد از وزیر نیز تحقیقات انجام می شود. مردم مطمئن باشند که نظام و قوه قضاییه در برخورد با فساد عزم جدی و لازم را دارند.

 

آزادی مرزبان ایرانی ربوده شده/امتیازی برای آزادی "براتی" ندادیم

شهریار حیدری، مدیر کل امور مرزی وزارت کشور در نشست خبری که امروز ۲۴ مرداد در وزارت کشور برگزار شد با اعلام خبر آزادی سرباز ربوده شده مرزبانی گفت: سعید براتی سرباز وظیفه مرزبانی کشور که طی یک عملیات تروریستی در اردیبهشت ماه سال قبل توسط اشرار در منطقه میرجاوه ربوده شده و به خاک پاکستان منتقل شده بود، آزاد شد. در جریان این درگیری ۹ نفر از نیروهای مرزبانی به شهادت رسیدند و دو نفر نیز مجروح شدند و سعید براتی نیز توسط گروهک‌های تروریستی ربوده و به خاک پاکستان منتقل شد.

 

وی با اشاره به اینکه برای آزادی "براتی" هیچ امتیازی به گروهک ها ندادیم، گفت: بلافاصله پس از وقوع درگیری و ربوده شدن سرباز مرزبانی طی جلساتی وظیفه پیگیری موضوع به وزارت اطلاعات واگذار شد و قرار شد این وزارتخانه با همکاری با دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند. در همین راستا نیز یک کار اطلاعاتی بسیار خوب و همکاری با دستگاه‌های مذکور انجام شد.

 

رهبری استراتژی آینده کشور را مشخص کردند/ریشه مشکلات داخلی است

سیدابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: مقام معظم رهبری در سخنانشان استراتژی نظام را تعیین کردند یعنی سیاست های کلی نظام هم در بعد خارجی و هم در بعد داخلی چه بحث معیشت و چه موارد دیگر را مطرح کردند.

 

وی اظهار داشت: ایشان بر این موضوع تاکید کردند که تمام مسئولیت متوجه مسئولان است و تمام مشکلات به مباحث داخلی برمی گردد و مدیریتی که باید در کشور وجود داشته باشد، منظورشان از این مدیریت یعنی همراهی قوای مقننه، مجریه و قضاییه با یکدیگر برای فایق آمدن بر مشکلات بود.

 

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

دشمنان ملت ایران مطمئن باشند که پاسخ قاطعی از ایران دریافت می کنند

حجت الاسلام مازنی ‌ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان ملت ایران مطمئن باشند که پاسخ قاطعی از ایران دریافت خواهند کرد.

اخبار برگزیده شبستان