خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سینما و تلویزیون زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۰:۵۶ شناسه خبر : ۷۳۷۸۹۹
شبستان گزارش می دهد/
حواشی دنباله دار شبکه سه/ از وقفه بی سابقه در پخش «نود» تا ماجراهای مدیر جوان
حضور علی فروغی در شبکه سه حاشیه هایی به همراه داشته که مهمترین آن وقفه بی سابقه در پخش برنامه «نود» در طول بیست سال فعالیت این برنامه است.

خبرگزاری شبستان:گروه فرهنگی- الهام عطائی: برنامه ها و سریال های تولیدی شبکه سه سیما این اواخر با حواشی بسیاری همراه بوده است،‌ این حواشی واکنش بسیاری از مخاطبان، هنرمندان  را به همراه داشت،‌ تا جائی که علی فروغی مدیر جوان شبکه سه را وادار به پاسخگوئی در این خصوص کرد.

 

حواشی پیش آمده حول برنامه نود یکی از این موارد بود. برنامه نود قطع شد و عادل فردوسی پور که از این اتفاق ناراضی بود با رسانه ها در این باره گفت و گو کرد. او که طبق برخی گفته ها در دوران ریاست پورمحمدی در شبکه سه، هرگز مشکلات این چنینی با شبکه پیدا نکرده بود پس از رفتن پورمحمدی و آمدن فروغی با شبکه مشکل پیدا کرد.

 

فردوسی پور پس از اعلام اینکه برنامه نود قرار نیست پخش بشود، در گفت و گوئی با یکی از خبرگزاری ها گفت: ما مطابق روال سالیان قبل که در هفته‌هایی که بازی‌های لیگ تعطیل بود برنامه داشتیم، تمام کارهای برنامه را انجام می‌دهیم  و با هماهنگی مدیر محترم گروه ورزش، هفته قبل در برنامه ٩٠ اعلام کردم که دوشنبه این هفته درباره چه موضوعاتی برنامه داریم.

 

 

مجری و تهیه کننده نود در پاسخ به این پرسش که بر اساس آنچه در کنداکتور پخش قرار گرفته آیا برنامه نود هفته آینده پخش نخواهد شد؟ چنین توضیح داد: ما در حال انجام کارهای برنامه برای هفته آینده هستیم و امیدواریم که نود پخش شود.

 

پس از انتشار این گفت و گو ، علی فروغی که به برنامه « حالا خورشید» آمده بود بعد از اعلام اینکه «نود» باز هم پخش خواهد شد، در توضیحاتی در خصوص حواشی پیرامون برنامه نود گفت: «نود» ماجرای پیچیده ای ندارد. من ترجیح می دهم مسایل درون خانواده را به بیرون نبرم اما چون پرسیدید توضیح می دهم. هفته گذشته مسابقات جذابی مثل فوتبال اسپانیا و انگلیس پخش شد و همزمان بازی دیگری هم بود که از شبکه ورزش روی آنتن رفت. آن هفته همه برنامه های شب از شنبه تا سه شنبه از آنتن شبکه سه حذف شد و فقط «نود» نبود. تصمیم کنداکتور را منِ علی فروغی نمی گیرم بلکه شورای کنداکتور می گیرد و این تصمیم شخصی نبوده است.او با بیان اینکه با این حال ما گفتیم «نود» روی آنتن برود اما عادل فردوسی پور خودش نخواست، توضیح داد: یعنی مدیر تامین برنامه با او صحبت کرد که روی آنتن برود اما او روی آنتن نرفت. ما یک خانواده هستیم و به همین دلیل من در این دو هفته هیچ مصاحبه ای نداشتم. با خود فردوسی پور هم صحبت کردم که او نباید این مباحث را بیرون می برد. این حق نبود که او مصاحبه کند در همه دنیا گفتگو درباره برنامه باید با هماهنگی مدیر شبکه باشد کمااینکه شما می خواستید درباره نود موضع‌گیری کنید شش و نیم صبح مرا از خواب بیدار کردید و اجازه گرفتید و هماهنگ کردید. فردوسی پور کارمند رسمی سازمان است و در قرارداد او آمده است که مصاحبه باید با هماهنگی شبکه باشد.

 


پس از او عادل فردوسی پور روی خط آمد و در پاسخ به حرف های او گفت: من ۲۰ سال است کار رسانه ای می کنم و فرزند رسانه هستم. در هر مجموعه ای اختلاف سلیقه و دیدگاه وجود دارد و قرار نیست من و علی فروغی مثل هم فکر کنیم.


این اتفاقات اخیر هم یک اختلاف نظر بود و تصمیم گرفته شد که بازی فوتبال پخش شود و «نود» پخش نشود. این تصمیم قابل احترام است هرچند که من می توانم با آن مخالف باشم. فردوسی پور تاکید کرد که آن گفتگو تنها یک گفت و گوی ساده بوده است.

 

پس از این برنامه،گویا حواشی تمامی نداشتند و رضا رشیدپور در صفحه شخصی خود پستی منتشر کرد و نوشت:« برنامه نود و عادل فردوسی‌پور عزیز و مخاطبان گرانمایه‌اش آنقدر برایم اهمیت داشت که تمام اندک توانم را به کار بگیرم تا این ماجرا به خوبی تمام شود. علیرغم اینکه دوشنبه شب مشغول ضبط یک بخش جدید برای برنامه بودم و متوجه پخش نشدن نود نشدم؛ اما پس از اطلاع در اولین ساعات بامداد با جناب فروغی تماس گرفتم و به ایشان عرض کردم که شفاف سازی کنند و توقع نداشته باشند که حالاخورشید وارد موضع گیری یک طرفه در حمایت از تصمیم شبکه بشود. در گفتگوی امروز هم تلاش کردم که سوءتفاهم به وجود آمده به نحو مناسبی حل شود. مدیر محترم شبکه هم اعلام کرد نود ادامه پیدا می‌کند و خوشبختانه اصرار من برای پخش ویژه برنامه نود برای بازی پرسپولیس و قبل از شنبه آینده را هم پذیرفتند. چون بنا بود به دلیل تقارن با عزاداری اربعین این هفته هم نود نداشته باشیم.‌ ای کاش عادل هم در پایان به اختلاف‌ها و سوءتفاهم‌ها تاکید نمی‌کرد. به نظرم اشتباه بود؛ به هر حال من تلاشم را کردم.»

 

بعد از اینکه رشیدپور قول پخش برنامه نود را از مدیر شبکه سه گرفت باید منتظر ماند و دید این برنامه چطور و طبق کدام اصول پخش خواهد شد، اصول مدیر شبکه یا اصول عادل فردوسی پور همیشه رک!

 

ماجرای سریال دلدادگان و نیامدن یکی از بازیگران اصلی سریال برای ضبط اخریم سکانس های سریالی سه فصلی به نام «دلدادگان» دیگر حاشیه این شبکه بود. ماجرای نیامدن پانته آ بهرام که حضور نیافتنش در آخرین قسمت این سریال به کل پایان بندی آن را تغییر داد هنوز هم نقل محافل خبری و هنری است. شبستان پس از پخش آخرین قسمت این سریال در گزارشی با عنوان «وقتی قهر یک بازیگر پایان سریالی ۳ فصلی را تغییر داد/صداوسیما «دلدادگان» را سانسور نکرد»   به این موضوع پرداخت.

 

 

منوچهر هادی، کارگردان این مجموعه پس از پایان سریال در نشست خبری سریال خطاب به پانته آ بهرام گفت: باید از ملت ایران عذرخواهی کنید. او همچنین گفت: بارها با پانته آ بهرام صحبت کردم و در طول دو ماه کار سعی کردیم پول ایشان را تسویه کنیم اما این رفتار از یک تئاتری فعال و پویا که تربیت شده این هنر است اصلا زیبنده نبود. فینال کار را خراب کرد و به مردم هم توهین شد که باید به جای فضاسازی در اینستاگرام که فینال کار نبود و گناه خودش را به گردن تلویزیون بیندازد از ملت ایران عذرخواهی کند و اگر این همه به تلویزیون بی اعتماد است که چک تسویه را می دهیم می گویند نقدا پرداخت نشود جلوی دوربین قرار نمی گیرم، با تلویزیون کار نکنند بهتر است. 

 

پس از حمایت تعدادی از بازیگران از حرکت پانته آ بهرام، «روزنامه هفت صبح» در مطلبی با عنوان «با شما موافق نیستیم خانم بهرام» موج حمایت بازیگران، فیلمسازان از حرکت غیر حرفه ای پانته آ بهرام را باعث شگفتی خواند. 

 

ماجرای دعوت کردن مهمان های مختلفی که هر کدام بعد از آمدنشان جنجال هائی به پا شد و در اصل موضوع شبک و شبهه ایجاد شد هم به جای خود، برنامه پربیننده « حالا خورشید» هم مدتی در  دایره جنجالی حواشی شبکه سه سیما قرار گرفت. شبستان در گزارشی با عنوان«وقتی رسانه ملی به جان خودش می افتد/ بازی با احساسات مردم روی آنتن زنده تلویزیون»،  به این موضوع پرداخته بود.

 

به نظر می رسد پس از روی کار آمدن علی فروغی که از همان ابتدا آمدنش حاشیه ساز بود، حاشیه های شبکه سه سیما هم بیشتر شد یا اینکه در نگاهی خوشبینانه تر در نظر اهالی رسانه و صاحبنظران پررنگ ترشد. فروغی که با حکم جوان گرائی در انتصاب مدیران به جای علی اصغر پورمحمدی، مدیر باسابقه شبکه سوم سیما برسرکار آمد، فعالیت ها و نحوه عملکردش در یکی از مهم ترین و پرمخاطب ترین شبکه های سیما این روزها مورد رصد مردم،‌ رسانه ها، صاحبنظران و حتی هنرمندان بسیاری است.

 

 

 

 

پایان پیام/298

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نگاهی به زندگی مرتضی آوینی(۲)

زنده‌ترین روزهای زندگی یک مرد

مرتضی آوینی با مستند «روایت فتح»، مجموعه مقالات «توسعه و مبانی تمدن غرب» و «آینه جادو۱» مجموعه ای از مهمترین گنجینه های تصویری و تئوری هنر انقلاب را از خود به جای گذاشت.

اخبار برگزیده شبستان