خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۸:۲۲ شناسه خبر : ۷۴۰۳۵۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :
لایحه «منع خشونت علیه زنان» در قوه قضائیه/ احتمال ارایه این لایحه به صورت طرح
ذوالقدر با بیان اینکه لایحه منع خشونت علیه زنان مراحل پایانی خود را در قوه قضاییه طی می کند، گفت: در صورتی که خبری از تصحیح لایحه خشونت علیه زنان از سوی معاونت امور زنان نباشد، طبق موافقت ریاست مجلس،ما آمادگی ارایه این لایحه به صورت طرح را داریم.

«فاطمه ذوالقدر» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با بیان اینکه لایحه منع خشونت علیه زنان مراحل پایانی خود را در قوه قضاییه طی می کند، گفت: طبق گفته معاونت پارلمانی مجلس، ایرادات این لایحه برطرف شده است. در این کمیته ای مشترک با قوه قضاییه و دولت برگزار شد که در این کمیته خانم ابتکار و معاونانش حضور داشتند.بسیاری از ایرادات قانونی این لایحه برطرف شد. قوه قضاییه لایحه  منع خشونت علیه زنان را جهت مشورت با برخی فقها به قم فرستاد و اکنون نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از ارسال نامه کتبی به خانم ابتکار جهت تصحیح لایحه  منع خشونت علیه زنان خبر داد و افزود: طی جلسه ای که با رییس مجلس ،آقای لاریجانی داشتیم، مقرر شد در صورتی که اقدامی از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صورت نگیرد ما این لایحه را با در نظر گرفتن برخی مواد خوب آن به صورت طرح ارایه خواهیم داد.

 

ذوالقدر با بیان اینکه برطرف شدن ایرادات لایحه منع خشونت علیه زنان شامل همه اعضای خانواده نیز می شود، تصریح کرد: با جلساتی که در این خصوص برگزار شد، نگاه جنسیتی در این لایحه برطرف شده است و این لایحه شامل امنیت تمام افراد خانواده می شود. فرقی نمی کند ممکن است یک مرد مورد اسیدپاشی قرار گیرد یا یک دختربچه یا پسربچه مورد خشونت واقع شود لذا نگاه جنسیتی در کلیه مواد این لایحه برطرف شده است.

 

وی تصریح کرد: در صورتی که خبری از تصحیح لایحه منع خشونت علیه زنان از سوی معاونت امور زنان نباشد، طبق موافقت ریاست مجلس و هیئت رییسه ،ما آمادگی ارایه این لایحه به صورت طرح را داریم.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای کاهش خشونت در جامعه باید فرهنگسازی، قوانین بازدارنده ،محکم و خوب در کنار هم قرار بگیرند، اظهار کرد: قوانین بدون فرهنگسازی دردی از جامعه را دوا نمی کند. همه ما جرایم مربوط به مواد مخدر و قتل را می دانیم ولی به دلیل برخی آسیب های اجتماعی، فرهنگسازی ضعیف و عدم انجام اقدامات فرهنگی، شاهد این مسایل در جامعه هستیم.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده :

اجرای« طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی» در مناطق سیل زده/فعالیت «سمن ها» چشمگیر است

ابتکار ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل زده از اجرای طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی وطرح ملی گفت‎وگوی خانواده در مناطق سیل زده خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان