خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - مهدی باوران زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۰۹:۴۷ شناسه خبر : ۷۴۵۳۴۵
«#قدمی_برداریم»// عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس
خانه ملت با عمل به دکترین امام و رهبری به زمینه سازی ظهور کمک کند
حجت الاسلام سالک با بیان اینکه عملکرد مسئولان، اثرگذارترین حرکت در زمینه سازی برای ظهور است، گفت: هرچه یک فرد مسئول از امام زمان (عج) دورتر باشد، به همین اندازه قدرتش کمتر می شود؛ عمل، گفتار و اخلاق یک مسئول باید امام زمانی باشد.

حجت الاسلام «احمد سالک کاشانی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان در تشریح نقش مسئولان و سیاسیون در زمینه سازی برای ظهور و حرکت به سمت دولت موعود، اظهار کرد: مسئولان برای آنکه بتوانند قدمی برای ظهور بردارند باید پیش شرطی را داشته باشند یعنی اینکه این مسئول باید معتقد واقعی به ظهور امام زمان (عج) باشد و این اعتقاد را به نحو حضور و ناظر بداند به این معنا که خود را در محضر امام (عج) ببیند و حضرت(عج) را نیز ناظر بر اعمال و کردار خود بداند.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این اعتقاد در مسئولان وجود داشته باشد دو خواسته ما یعنی قدم برداشتن مسئولان برای ظهور و همچنین همراه کردن مردم در امر زمینه سازی فرج حضرت بقیه الله الاعظم(عج) محقق می شود.

 

سالک با بیان اینکه این اعتقاد باید جنبه عملیاتی داشته باشد نه شعاری، تصریح کرد: عملکرد شخصیت های سیاسی، اثرگذارترین حرکت در امر بسترسازی و زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) است بنابر این، هرچه یک فرد مسئول از امام زمان (عج) دورتر باشد، به همین اندازه قدرتش کمتر است و امکان هدایت مردم را نخواهد داشت.

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: عمل، گفتار و اخلاق یک مسئول باید امام زمانی باشد تا ان شاءالله بتواند قدمی برای ظهور بردارد البته امروز در کشور مسئولان این چنینی معدود هستند.

 

وی در پاسخ به این سوال که مسئولان کشور چگونه می توانند پرچم دار کارهای گروهی و تشکیلاتی برای زمینه سازی ظهور باشند، تاکید کرد: در این زمینه باید میان سیاسیون کشور تفکیک قائل شد زیرا تفکر سیاسی آنها در این راستا بااهمیت است کدام مسئول قادر به این پرچم داری است؟ آیا مسئولی با تفکرهای ولایی و امامتی قادر است یا مسئولی با تفکرهای سیاسی روشنفکری و لیبرالی و یا تفکرات شیطانی؟ آیا یک مسئول پیرو تفکر سیاسی است که می گوید سیاست عین دیانت است و دیانت عین سیاست است یا پیرو تفکراتی است که به دنبال سیاست زدگی و سیاسی کاری است زیرا منش این ها با یکدیگر به شدت فاصله دارد.

 

سالک اضافه کرد: مسئولانی که بنا دارند با تفکر لیبرالی برای ظهور زمینه سازی کنند موفق نخواهند شد زیرا تنها تفکری که قادر است این موضوع را محقق کند، تفکر ولایت مدار است.

 

نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس در پاسخ به این سوال که نمایندگان مردم در خانه ملت به عنوان قانون گذاران و ریل گذاران کشور، چگونه می توانند این کشور و انقلاب را به سمت هدف غایی خود یعنی زمینه سازی ظهور هدایت کنند، گفت: این امر تنها یک راه دارد و آن توجه نمایندگان مجلس ما به دکترین نهضت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است؛ دکترین امام دارای 10 اصل مهم است و اصل اول آن عدم تفکیک پذیری دین از سیاست است و آخرین اصل آن نیز ظهور امام زمان (عج) است بنابراین رعایت این 10 اصل، مقدمات ظهور را فراهم می کند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: دکترین مقام معظم رهبری نیز دارای 5 مرحله است که مرحله پایانی آن مشابه با نظر امام خمینی(ره) است. بنابر این، اگر نمایندگان مجلس در راستای این نهضت در امر قانون گذاری، نظارت بر اجرا و ... عمل کنند قادر به گام برداشتن در مسیر ظهور و زمینه سازی می شوند.

پایان پیام/376

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون پژوهش و مطالعات راهبردی موسسه روایت سیره شهدا//۲

زمینه سازی های راهیان نور برای ظهور/فرهنگ شهادت ما را آماده درک ولایت عظمی می کند

حجت الاسلام نادم با بیان اینکه سفرهای راهیان نور، لبیک به رهبری و ولایت است، گفت: اگر دنبال ظهور امام زمان(عج) هستیم جز با ترویج فرهنگ جهاد و شهادت اتفاق نمی افتد؛ درک خورشید ولایت عظمی صرفاً با شعار و ندبه خوانی محقق نمی شود.

اخبار برگزیده شبستان