خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۰۶ شناسه خبر : ۷۴۵۸۲۷
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
تنها راه نجات یمن مذاکرات یمنی_یمنی است | دولت در افزایش حقوق کارمندان با انصاف برخورد کند
خطیب موقت نماز جمعه تهران با محکوم کردن حملات موشکی به یمن گفت: تنها راه نجات یمن جلوگیری از این جنگ نابرابر است و مذاکرات یمنی‌_یمنی باید در این کشور رخ دهد و احزاب و تشکل‌ها و آحاد مردم باید در این کشور به هر شکل نقش آفرینی کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های دوم(سیاسی) امروز نماز جمعه تهران با اشاره به سالگرد روز دانشجو و اتفاقات تلخ 16آذر گفت: در تاریخ معاصر ایران جنایاتی کمتر دیده می‌شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به آمریکا مربوط نباشد، این کشور در کشتن مردم هیروشیما و حتی سرخ‌پوستانی که در کشور خودشان حضور دارند کارنامه ننگینی دارد و امروز هم در کشتن مردم سایر ملت‌ها از چیزی کم نمی‌گذارد.

وی ادامه داد: در زمان رژیم پهلوی نیز آمریکا پشتوانه دولت پهلوی بود و ظلم‌های زیادی را بر ایران داشت، همچنین بعد از انقلاب نیز با کمک به صدام در جنگ تحمیلی بر ما خسارت زیادی زد و سپس بعد از شکست در این عرصه وارد تحریم کردن ایران شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: بعد از ناکامی‌ها فراوان آمریکا که به خاطر اقتدار و استقامت مردم ایران رقم خورده است به گفته رهبر معظم انقلاب شاهد افول این کشور خواهیم بود، امروز دانشجویان ما در مقابل استکبار می‌ایستند و به دنبال عدالت‌خواهی خواهند بود و این جزء لاینفک جنبش‌های دانشجویی خواهد بود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به موضوع یمن یادآور شد: امروز موضوع یمن آزمون کشورهای آمریکا و غربی است که با ادعای دفاع از حقوق بشر داد سخن می‌دهند اما کشتن مردم یمن با کمک عربستان و رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که ادعای آمریکا و غرب دروغ است و آنها تنها به دنبال منافع مادی خود هستند و برای حقوق بشر احترامی قائل نیستند.

وی افزود: تخریب تمام زیرساخت‌های کشور یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی و کشتن مردم این کشور نشان دهنده مطالبات دروغین غرب برای این کشور است، بحران یمن بزرگترین بحران قرن حاضر است، امروز جنگنده‌های آمریکا روزانه بمب‌های زیادی را بر سر این کشور می‌اندازند و مردم بی‌گناه را می‌کشند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امروز صحنه‌های دلخراشی در یمن رخ می‌دهد که دل انسان را به درد می‌آورد، نیازهای دارویی و غذایی به این کشور بسیاز حائز اهمیت است و تمام راه‌های ارتباطی با این کشور قطع است و نمی‌توان به آنها کمک کرد، متاسفانه در این میان آمریکا اعلام دارد ایران به یمن موشک می‌دهد در حالی که یمن از امکانات حداقلی برای حیات هم بازمانده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در مورد وظایف دستگاه دیپلماسی برای بحران یمن تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید نقش فعال ‌در مورد یمن ایفا کند و با حضور در عرصه‌های بین‌المللی ضمن محکوم کردن اقدامات اسرائیل و آمریکا برای برون رفت این کشور پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: صدا و سیما و جامعه هنری باید با حمایت بیشتر از مبارزات مردم یمن در همدردی با آنها اولولیت بیشتری قرار بدهند، شرایط یمن باید به تصویر کشیده شود و دنیا را بیشتنر با این فاجعه آشنا کرد.

وی ابراز داشت: تنها راه نجات یمن جلوگیری از این جنگ نابرابر است و مذاکرات یمنی‌_یمنی باید در این کشور رخ دهد و احزاب و تشکل‌ها و آحاد مردم باید در این کشور به هر شکل نقش آفرینی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: سالروز شهادت آیت‌الله مدرس را تسلیت می‌گویم، ایشان یک زاهد مبارزه مبارز است که با ساده‌زیستی و مقابله با دیکتاوری چون رضاشاه نشان داد که یک انسان مقتدر مبارز چگونه باید باشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی در مورد بودجه 98 نیز خاطرنشان کرد: ما در شرایط ویژه‌ای هستیم و دشمن تمام تلاش خود را کرده است تا اقتصاد جامعه را فلج کند پس خواستاریم مجلس و دولت با تدابیر تصمیمات درست را بگیرند و با هماهنگی این توطئه دشمن را خنثی کنند.

وی ادامه داد: در مقابل باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ و افزایش اشتغال و رونق کسب و کار و تولید را داشته باشیم، افزایش صادرات باید در بودجه 98 مورد توجه قرار گیرد.

 

روند روبه رشد هزینه‌های جاری باید کاهش پیدا کند

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: در بودجه 98 رسیدگی به اقشار محروم ضرورت بیشتری دارد، مجلس و دو قوه دیگر به همراه سایر دستگاه‌ها باید نسبت به کاهش هزینه‌های جاری اقدام کنند، ریخت و پاش‌ها و ماموریت‌های خارج از کشور، سمینارها و پذیرایی‌ها باید در هزینه کاهش پیدا کند، حتی در شرایط غیر تحریم هم این هزینه‌ها جای تامل دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی بیان کرد: دولت خبر از افزایش حقوق با 20درصد برای سال آینده را خبر داده است و امیدواریم در این بخش با انصاف برخورد شود، در این شرایط یک کارمند مرفه پنج برابر یک کارمند عادی حقوق می‌گیرد و این انصاف و عدالت نیست، دولت باید یک مبلغ یکسان را به همه کارمندان بدهد و در این شرایط عدالت برقرار می‌شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه دولت تدبیر است و باید در این امر تدبیر کند، همچنین افزایش در مورد حقوق باید حقوق کارکنان و کارگران قشر ضعیف در اولویت باشد نه کسانی که در شرایط بهتری قرار دارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: از نمایندگان مجلس هم می‌خواهیم که پروژه‌های جدیدی را در بودجه 98 در نظر نگیرند زیرا باید پروژه‌های نیمه تمام را کامل کرد، بنابراین در تصویب بودجه نگاه ملی حاکم باشد و منافع عمومی در نظر گرفته شود زیرا همه؛ نمایندگان تمام مردم ایران هستید.

 

دولت بروی قیمت‌های بازار کنترل داشته باشد

آیت‌الله موحدی کرمانی اضافه کرد: مدتی است بانک مرکزی با مدیریت درست به کاهش قیمت ارز و طلا پرداخته که جای تشکر دارد و امید است این روند تدوام یابد، اما زمانی که روند از و طلا صعودی بود قیمت همه اجناس گران شد اما حالا که ارز و طلا ارزان شده است چرا قیمت کالا کاهش پیدا نمی‌کند و نه تنها قیمت کاهش پیدا نکرده بلکه در مواردی افزایش هم داشته و طبقه مستضعف نمی‌تواند در این بازار آشفته زندگی کند.

وی در پایان گفت: سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت و یاد شهید احمد کشوری را که نمونه بارز انسان‌های مبازر در نیروهای مسلح است بود گرامی ‌می‌داریم. همچنین شهادت شهید محراب آیت‌الله دستغیب را تسلیت گفته و ولادت شاه عبدالعظیم الحسنی(ع) را نیز تبریک می‌گوییم.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس فراکسیون تمایندگان ولایی مجلس:

برقراری عدالت در جامعه در سال ۹۸ مورد توجه قرار گیرد/از ضعف عدالت در بعضی جاها رنج می بریم

حاجی بابایی با بیان اینکه دربعضی جاها از ضعف عدالت رنج می بریم، گفت: برقرای عدالت در جامعه باید از مهمترین اولویت ها در سال ۹۸ باشد.

اخبار برگزیده شبستان