خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۰۲ شناسه خبر : ۷۴۶۲۳۳
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران:
بازارچه خود اشتغالی ویژه دانشجویان راه اندازی می شود
زارع چاهوکی از راه اندازی بازارچه خود اشتغالی برای عرضه و فروش تولیدات دانشجویان کشور خبر داد.

«محمد علی زارع چاهوکی» در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری شبستان  گفت: بی انگیزگی  دانشجویان تنها در فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیست بلکه در مباحث علمی هم وجود دارد.

 

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به دلایل مختلف بی انگیزگی علمی دانشجویان افزود: یکی از دلایل این است دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن، وارد بازار کار مرتبط با رشته خود نمی شوند. دلایل مختلف اقتصادی و اجتماعی هم به این بحث دامن می زند.

 

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه تهران برای تقویت انگیزه دانشجویان تصریح کرد: یکی از بحث های مهم ما ایجاد کارآفرینی و آماده سازی دانشجویان برای کسب و کار است.

 

ایجاد مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان دانشگاه تهران

زارع چاهوکی ادامه داد: در کسب و کار دانشجویی چند برنامه طراحی کرده ایم که یکی از آنان  ایجاد مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان دانشگاه تهران است.

 

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: با سازمان فنی حرفه ای دوره های مهارتی  را برای دانشجویان برگزار می کنیم.

 

وی بیان کرد: دوستان دانشجو که دوره های تئوری را می گذرانند، متاسفانه بر اساس نظام آموزشی که داریم، آنچنان مهارتی کسب نمی کنند. پیگیر هستیم تا مهارت های حرفه ای را تقویت کنیم.

 

زارع چاهوکی بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات ما برای تقویت انگیزه دانشجویان،  ایجاد بازارچه خود اشتغالی دانشجویان است.

 

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تاکید کرد:  این طرح مصوب شده است و به دنبال یک مکان مناسب برای برپایی بازارچه هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا با راه اندازی بازارچه، دانشجویان دانشگاه تهران با دانشجویان دیگر دانشگاه های بتوانند تولیدات خود را به فروش برسانند.

 

راه اندازی  شعبه صنایع فرهنگی و فن آوری های  نرم را در پارک علم و فناوری 

زارعی اضافه کرد: در حوزه کسب و کار علوم انسانی و  هنری، راه اندازی شعبه ای با عنوان صنایع فرهنگی و فن آوری های  نرم را در پارک علم و فناوری دانشگاه در حال پیگیری هستیم.

 

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ا تاکید کرد: اجرا کردن این موارد، می تواند در ایجاد انگیزه دانشجویان کمک کنند.

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری

خلیل آبادی با بیان اینکه تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران طبق برنامه سوم توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است و به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان