خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۲:۳۱ شناسه خبر : ۷۵۷۷۰۵
رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران:
افزایش ۱۰ درصدی بودجه مناطق کم برخوردار تهران
فراهانی گفت: در برنامه سوم توسعه پیش بینی کرده ایم میزان تخصیص بودجه به مناطق کم برخوردار و مناطق مستضعف نشین به نسبت مناطق پربرخوردار سالانه حداقل۱۰ درصد افزایش یابد.

«مجید فراهانی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان در پاسخ به این سوال که عدالت اجتماعی چقدر در تدوین برنامه سوم توسعه تهران رعایت شده است؟ گفت: عدالت اجتماعی و عدالت سرزمینی در شهر تهران، موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه در سنوات گذشته مورد غفلت واقع شده و ما شاهد اختلاف طبقاتی بین مناطق مختلف شهر تهران هستیم به نحوی که مناطق برخوردار، مناطق متوسط و مناطق کم برخوردار در شهر تهران به وجود آمده است.

 

رییس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران افزود: مناطق 1، 2، 3، 4 ، 5 و 22 که جزو مناطق شمالی شهر تهران هستند، جزو مناطق برخوردار هستند و متاسفانه مناطق جنوبی تهران شامل مناطق 17، 18، 19 و 20 و 16 مناطق کم برخوردار هستند و فاصله طبقاتی را می بینیم.

 

وی با تاکید بر اینکه مهم ترین نکته ای که وجود دارد باید کمک کنیم این فاصله کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در برنامه سوم توسعه پیش بینی کرده ایم میزان تخصیص بودجه به مناطق کم برخوردار و مناطق مستضعف نشین به نسبت مناطق پربرخوردار سالانه حداقل10 درصد افزایش یابد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با رویکرد افزایش ۱۰ درصدی بودجه مناطق کم برخوردار انتظار می رود در پایان سال دوم اجرای برنامه سوم توسعه، بودجه مناطق کم برخوردار 50 درصد افزایش پیدا کند تا بتوانیم تعادل لازم را برای این موضوع به دست آوریم.

 

فراهانی تصریح کرد: اگر بتوانیم بودجه ای که سالانه شهرداری تهران ارائه می کند به این نکته در آن دقت کنیم؛ جهت گیری شهرداری تهران به سمت عدالت خواهد بود که با تصویب این بند مهم الزام کرده ایم که شهرداری تهران در ارائه بودجه های خود به این نکته توجه داشته بادش که بودجه مناطق کم برخوردار لازم است که افزایش جدی نسبت به گذشته داشته باشد.

 

وی با اشاره به ماده ۲۳ از فصل اول برنامه سوم توسعه شهر تهران، خاطرنشان کرد: بر اساس آن شهرداری موظف است به منظور ارتقای سطح دسترسی به زیرساختها و عدالت فضایی با بررسی سالیانه وضعیت برخورداری زیرساختها در سطح مناطق توزیع بودجه تملک دارایی سرمایه ای را به گونه ای انجام دهد ک تملک بودجه دارایی سرمایه ایی احداثی در محرومترین منطقه طی برنامه سوم بیشتر از برخوردارترین منطقه بوده و سایر مناطق متناسب با سطح عدم برخورداری از این بودجه بهره مند شوند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ماده ۲۳ از برنامه سوم توسعه به صورت کمی اصلاح شده است که اصلاحات آن که شامل افزایش ۱۰ درصدی سالانه بودجه مناطق کم برخوردار نسبت به مناطق برخوردار می شود، در اصلاحیه نهایی برنامه آمده است.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش :

رشته های جذاب برای دختران و پسران/ رشته هایی که بیکاری ندارند

آذرکیش، رشته های هنری و صنعتی را برای دختران و پسران دارای جذابیت دانست و برخی از رشته هایی که بیکاری ندارند را اعلام کرد.

اخبار برگزیده شبستان