خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سیاست خارجی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۰۷:۲۰ شناسه خبر : ۷۵۸۵۲۸
سیاست خارجی ایران در چهل سالگی انقلاب
آصفری: پیروزی انقلاب اسلامی روح تازه ای در جنبش های آزادی بخش دمید
کارشناس سیاست خارجی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد که روح تازه ای در جنبش های آزادی بخش دمیده شود.

«محمد حسن آصفری» در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان در خصوص سیاست خارجی ایران در طول چهل سال پس از انقلاب اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک پیام جدی برای دنیا مطرح کرد و آن سیاست نه شرقی نه غربی بود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی با یادآوری این که قبل از انقلاب تمام سیستم و برنامه ریزی ایران کپی برداری از غرب بود، افزود: اما بعد از انقلاب یک مدل حکومت دموکراسی جمهوری اسلامی پیاده شد که در هیچ جای جهان تا کنون وجود نداشت.

 

در خبرگزاری شبستان بخوانید حقیقت پور: دستاوردهای ایران در سیاست خارجی، انقلابی است

 

وی مهمترین دستاورد نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران را بیداری ملت های مسلمان دنیا دانست و خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد که روح تازه ای در جنبش های آزادی بخش دمیده شود.

 

آصفری با اظهار این که انقلاب ایران همچنین موجب شد تا رژیم صهیونیستی نتواند سیاست از نیل تا فرات خود را دنبال کند، گفت: این امر باعث شد که این رژیم جعلی تنها بتواند حکومت خود را در همان منطقه ای که اشغال کرده، حفظ کند و به دیگر مناطق امکان نفوذ نداشته باشد.

 

کارشناس سیاست خارجی با بیان این که انقلاب ایران سبب شد که ملت مسلمان فلسطین انتفاضه جدیدی را شکل دهند، یادآور شد: فلسطینی ها با تکیه بر انقلاب ایران در مقابل اشغالگری رژیم صهیونیستی ایستادند زیرا جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته همواره به حمایت از ملت های مسلمان دنیا پرداخته است.

 

وی با تاکید براین نکته که جمهوری اسلامی ایران در سیاست اعتقاد به استقلال و خودکفایی دارد، یادآور شد: در گذشته دوازده هزار مستشار آمریکایی در ایران بودند و ایرانی ها باید از آن ها تابعیت می کردند. در آن زمان قانون کاپیتولاسیون ایرانی ها را بی ارزش می کرد.

 

آصفری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاسی به گونه ای اقدام کرد که سبب شد مردم سرنوشت خودشان را انتخاب کنند و برای آینده خودشان تصمیم بگیرند. در چهل سال گذشته مردم ایران با انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، خبرگان انقلاب اسلامی و ریاست جمهوری در همه عرصه ها تصمیم گیری کرده اند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بزرگترین دستاورد سیاست خارجی ایران در چهل سال گذشته را قطع وابستگی ملت ایران به غرب و شرق دانست و تاکید کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ملت را به خود باوری رساند و موجب شد که نیازهای خود را از کشورهای دیگر قطع کنند و در زمینه های مختلف به خودکفایی دست یابند.

 

وی اضافه کرد: در گذشته ملت ایران این اجازه را نداشتند که نیازهای خود را تامین کنند اما امروز در عرصه های نانو تکنولوژی، هسته ای، مکانیک، خودروسازی و هوا فضا به خودکفایی رسیده ایم و دیگر نیازی به کشورهای دیگر نداریم.

 

کارشناس سیاست خارجی بیان کرد: پیروزی انقلاب دست طمع ملت کسانی که به دنبال غارت منابع نفتی ایران بودند را کوتاه کرد. هرچند فشارهای زیادی به ملت ایران تحمیل شد اما استبداد مانند گذشته در ایران نفوذ نداشت.

 

آصفری با تاکید بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در زمینه بنیه دفاعی توان دفاعی به تولیدات بومی رسانده است، خاطرنشان کرد: این مساله موجب شد که هیچ کشوری جرات اقدام نظامی علیه ایران را نداشته باشد./

 

 

پایان پیام/281

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

طرح ترامپ با عنوان معامله قرن قابل اعتماد نیست/ هدف آمریکا تضعیف محور مقاومت است

نقوی حسینی با بیان اینکه طرح ترامپ با عنوان معامله قرن قابل اعتماد نیست، گفت: هدف آمریکایی ها قانونی کردن تجاوز رژیم صهیونیستی و تضعیف محور مقاومت در منطقه است.

اخبار برگزیده شبستان