خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : هرمزگان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۷:۵۷ شناسه خبر : ۷۵۹۶۲۹
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:
مسجد کانون انقلاب اسلامی است/اسلامگرایی نخستین مولفه انقلاب
حجت الاسلام واعظی با بیان اینکه گفتمان انقلاب قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی است، گفت: مسجد کانون انقلاب اسلامی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام «احمد واعظی» در اجلاس بین المللی مسجد؛ پایگاه اخوت جهان اسلام اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با سایر نهضت‌ها و انقلاب‌های رخ داده در سال‌های گذشته از جهات مختلفی متمایز بوده و انقلابی فرهنگی است.

 

وی نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان پایگاه فرهنگی را حائز اهمیت دانست و افزود: مسجد کانون نهضت انقلاب اسلام ناب محمدی بشمار می رود.

 

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران یک خیزش همگانی بود و همه اقشار و جریانات سیاسی مختلف در این خیزش حضور داشتند  اگرچه ممکن است در مسیر انقلاب برخی از قطار انقلاب پیاده شدند اما در اوج نهضت همه اقشار حضوری مثمرثمر  داشتند.

 

حجت الاسلام واعظی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، عنوان کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران که جوهره و قدرت معنایی این انقلاب نیز محسوب می شود،  گفتمان انقلاب اسلامی است.

 

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران یک پیام، حرف، ایده و خواسته را در جهان امروز مطرح کرد که متمایز از سایر حرف ها و ایده هاست.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم باید بگوییم که قدرت اصلی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب نهفته در یک گفتمان انقلاب اسلامی است که می توان از آن به عنوان قدرت معنایی در مقابل قدرت سخت تعبیر کرد.

 

وی افزود: از این رو از گفتمان انقلاب اسلامی می توان به عنوان قدرت نرم یا معنایی نام برد، شکل گیری این گفتمان و عناصر درونی آن، محصول تلاش های رهبر انقلاب و امام راحل وهمچنین یاران برجسته حول شخصیت ایشان بودند.

 

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به گفتمان انقلاب و عناصر اصلی آن گفت: رکن نخست آن اسلام‌گرایی و اسلام‌خواهی است امروزه در جهان اسلام، جریانات متعددی داریم که برخی اسلام‌گرا هستند.

 

واعظی، اسلام‌گرایی را نخستین مولفه گفتمان انقلاب، دانست و ابراز داشت:  بسیاری از این جریانات اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی، اسلام  را در حفظ ظواهر خلاصه می کنند.  به عبارتی به زور و جبر ظواهر اسلامی پیاده می‌شود.

 

وی عنوان کرد: دین مبین اسلام یک منظومه است که احکام، بخشی از آن است و حقوق بخش دیگری از این منظومه را تشکیل می دهد که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. حقوق  در اسلام حتی حقوق اقلیت‌های مذهبی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

پایان پیام/88

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس؛

ملت ایران حصر اقتصادی را می شکند

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه مقاومت رمز حماسه به یادمانی و غرورآفرین آزادسازی خرمشهر بود، گفت: ملت ایران امروز نیز با الگوگیری از مشق فتح خرمشهر، حصر اقتصادی را می شکند.

اخبار برگزیده شبستان