خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قزوین - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۷ شناسه خبر : ۷۶۳۱۰۲
استاندار قزوین:
دشمنان برای مقابله با صدور انقلاب به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام هستند
زاهدی گفت: فرهنگ مرز نمی شناسد و انقلابی که فرهنگی شد، حرکت کرده و در افکار مردم اثر می گذارد و از همین رو قدرت هایی که مخالف این دیدگاه بودند از همان آغاز تلاش کردند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند تا اثر این فرهنگ را کاهش دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، «عبدالمحمد زاهدی» در مراسم اختتامیه جشنواره همیاران فرهنگ و هنر روستا که امروز (دوشنبه ۱۵ بهمن) در حسینیه حضرت رقیه (س) روستای پیریوسفیان از توابع شهرستان البرز برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران بدون شک در ابعاد مختلف، انقلابی بی نظیر در بین انقلاب های ضد استبدادی دنیا است.

 

استاندار قزوین ادامه داد: انقلاب اسلامی ما بدون شک مردمی ترین انقلاب تاریخ بوده و همه اقشار مختلف مردم ۴۰ سال پیش در چنین ایامی و سال های قبل از آن در عرصه های مختلف به میدان آمدند و با رهبری امام این انقلاب سرنوشت ساز را به پیروزی رساندند.

 

وی عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی هم فقط به معنای نابودی حکومت پهلوی نبود، بلکه جریان نظام ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را پشت سر گذاشتیم و از تاریخ ایران بیرون رانده و حذف کردیم و این تحول بزرگی است که بعد از این تحول حضور و نقش مردم در سرنوشت خودشان و تصمیم گیری و تصمیم سازی در عرصه ها و سطوح مختلف شکل می گیرد.

 

زاهدی تصریح کرد: در پایین ترین سطوح تقسیمات کشوری ما شوراها را داریم که تصمیم گیری کرده و یا درسطح دیگر دهیاران تصمیم سازی کرده و اجرا می کنند و این نظامی است که سلسله مراتب مویرگی را تا کوچکترین تقسیمات دارد که این در کنار همه دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی، از مهمترین و تأثیرگذارترین آثار و برکات انقلاب اسلامی است.

 

وی توضیح داد: یکی از اهدافی که اسلام و نگاه اسلامی در دنیا دنبال می کند، حفظ کرامت انسان است و خداوند بزرگ در قرآن کریم می فرماید بنی آدم را کرامت دادیم و در سلسله مراتب اداری و نظام ها باید این کرامت خود را نشان دهد و در سلسله مراتبی که تعریف شده بخشی از توجه به کرامت انسانی تحقق پیدا کرده است و نباید به سادگی از کنار این دستاورد بگذریم و مردم ما در همه امور جامعه مستقیم و غیرمستقیم نقش و رأی دارند.

 

استاندار قزوین اعلام کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و در واقع انقلاب دینی، انقلابی فرهنگی است زیرا دین بخشی از فرهنگ است و علت عمده مخالفت هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هم در داخل از سوی گروه های معاند و هم خارج از کشور از سوی گروه های بزرگ صورت گرفت دینی بودن و فرهنگی بودن انقلاب ما بود.

 

وی تأکید کرد: فرهنگ مرز نمی شناسد و انقلابی که فرهنگی شد، حرکت کرده و در افکار مردم اثر می گذارد و از همین رو قدرت هایی که مخالف این دیدگاه بودند از همان آغاز تلاش کردند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند تا اثر این فرهنگ را کاهش دهند.

 

زاهدی گفت: در آن دوره باور کردنی نبود، تفکر دینی بتواند نظام سیاسی را نابود کند و نظام سیاسی جدید را به وجود آورد، بنابراین ناکارآمد جلوه دادن تفکر دینی را در دستور کار قرار داده و تاکنون هم به این کار ادامه داده اند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه ما تاکنون از آمریکا دیده بودیم در ۲ وجه سیاسی و نظامی بود، اما رویکردی که اکنون وجود دارد، اقتصادی است و رئیس جمهور جدید آمریکا فردی اقتصادی و تاجر است، فردی که امور سایسی و نظامی خود را از این طریق پیش می رود.

 

استاندار قزوین افزود: ما نمی گوییم در کشور مشکل وجود ندارد و هر کاری که ما انجام داده ایم ۱۰۰ درصد درست بوده است زیرا ما انسان هستیم و اشتباه می کنیم و مهم این است اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و بحث اصلی که در کشور ما وجود دارد جنگ اقتصادی است که رئیس جمهور آمریکا آغاز کرده و نفعش را از این موضوع می برد.

 

وی گفت: امروز شاهد هستیم اقشار ضعیف جامعه مشکلاتی دارند که دولت و مجموعه نظام می کوشد این مشکلات را حل کند، هرچند مایحتاج عمومی مردم به اندازه کافی وجود دارد و تأمین می شود ولی مشکلاتی از گذشته در اقتصاد ما بوده و اقتصاد ما بیمار است.

 

زاهدی یادآور شد: مردم ما از اردیبهشت سال ۵۸ در تحریم هستند و در طول این ۴۰ سال گاهی تحریم را کمتر و گاهی بیشتر دیده اند و در واقع مردم ما با پدیده تحریم آشنا هستند و کمک می کنند این مرحله را پشت سر گذاریم.

 

وی با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره خاطر نشان کرد: برگزاری این برنامه نشان از توجه به روستاها است و ما در این حوزه علاوه بر ایجاد نشاط در روستاها در عرصه های مختلف هنری می توانیم استعدادهای فراوانی را شناسایی کرده و پرورش دهیم.

 

پایان پیام/293

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

قزوینی ها ۱۴۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مومنی گفت: در سال ۹۶ به میزان ۱۳۰ میلیارد ریال وجوهات جمع آوری شده زکات بود که در سال گذشته زکات جمع آوری شده در استان قزوین به ۱۴۰ میلیارد ریال رسید.

اخبار برگزیده شبستان