خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۶ شناسه خبر : ۷۶۵۳۱۰
بسته اخبار سیاسی ۲۳ بهمن ماه
پاسخ ظریف به توئیت ترامپ/استقبال از توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن
ادامه مذاکرات برای اجرای کنوانسیون دریای خزر، پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم و عصبانیت ترامپ، استقبال از توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن، نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷ از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در سه شنبه ۲۳ بهمن است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، ادامه مذاکرات برای اجرای کنوانسیون دریای خزر، پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم و عصبانیت ترامپ، استقبال از توسعه روابط تجاری ایران و زاپن، نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷ از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در سه شنبه ۲۳ بهمن است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

۳۰ بهمن، ادامه مذاکرات برای اجرای کنوانسیون دریای خزر

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر ۲۱ مرداد و در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر به امضای ۵ کشور ساحلی دریای خزر رسید و مباحثی در آن حل نشده باقی ماند که قرار است ادامه بررسی ها برای اجرای این کنوانسیون ۳۰ بهمن در باکو صورت گیرد.

 

پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم و عصبانیت ترامپ

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشورمان به توئیت پر از خشم و عصبانیت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مورد چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران پاسخ داد و نوشت: «چهل سال شکست در پذیرش اینکه ایرانی ها هرگز مطیع نخواهند شد. چهل سال شکست در تطبیق دادن سیاست آمریکا با واقعیت. چهل سال شکست در بی ثبات کردن  ایران از طریق خونریزی و پول خرج کردن. پس از چهل سال انتخاب های اشتباه وقت آن رسیده است که دونالد ترامپ در سیاست شکست خورده آمریکا بازنگری کند»

 

نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷

سازمان مالیاتی نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷ را تشریح کرد. در این گزارش آمده است: یکی از مهم ترین پایه های مالیاتی که درآمد پایداری را برای تامین هزینه های عمومی کشور ایجاد می کند، مالیات بر حقوق است. بر اساس تعریف قانونگذار، درآمدی که شخص حقیقی در خدمت شخص دیگر (اعم از حقیقی یا حقوقی) در قبال تسلیم نیروی کار خود بابت اشتغال در ایران برحسب مدت یا کار انجام یافته به طور نقد یا غیرنقد تحصیل می کند، مشمول مالیات بر درآمد حقوق است.

قانونگذار البته در هنگام تدوین قوانین مربوط به مالیات بر حقوق، موضوع عدالت مالیاتی را نیز مد نظر داشته است و تمهیداتی اندیشیده است تا کسانی که حقوق بیشتری دریافت می کنند مالیات بیشتری بپردازند و دارندگان حقوق های کمتر نیز یا از پرداخت این نوع از مالیات معاف هستند و یا مالیات حقه را با نرخ های کمتری می پردازند.

 

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن توطئه های دشمنان را در نطفه خفه کرد

«سردار اسماعیل کوثری» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد انعکاس حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با تبریک ورود جمهوری اسلامی ایران به دهه پنجم گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن از قبل نیز توسط رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده بود و ایشان در سخنان خود نوید داده بودند که ملت ایران با وجود سرما و گرما در این مراسم حضور می یابند.

 

جانشین قرارگاه ثارالله افزود: حضور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که مردم نظام جمهوری اسلامی ایران را دوست دارند، هرچند ممکن است از برخی موارد قانونگذاری و اجرایی ناراحت باشند اما با حضور خود در این روز در عمل نشان دادند که خواهان نظام اسلامی هستند و باید به آنها دستمریزاد گفت.

 

سردار کوثری تصریح کرد: امریکا و اذناب آن و کشورهای منطقه نسبت به ملت ایران شناخت ندارند و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را به خوبی نشناختند.

 

وی ادامه داد: رابطه دولتهای استکباری با ملت شان رابطه ای از سر فشار است و با زور تلاش می کنند تا بر ملت خود حاکمیت داشته باشند اما رابطه نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه نیست و با همین نگاه استکباری هم نظام اسلامی و ملت ایران را می بینند به همین جهت تحلیل های آنها غلط از آب در می آید.

 

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد ملت برای دفاع از کسی اجازه نمی گیرند

«حجت الاسلام حسن سبحانی نیا» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد انعکاس حضور مردم در راهپیمایی روز گذشته 22 بهمن گفت: حضور گسترده مردم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور بی نظیر بود و این امر علارغم جوسازی ها، سم پاشی ها و توطئه ها و تبلیغات مسموم نظام استکباری و عوامل آنها در شبکه های مجازی، رسانه ها و ماهواره ها و خواب و خیالهایی بود که داشتند، آنها فکر می کردند مردم از فشارهای گرانی، بیکاری و مسایل دیگر خسته شدند و  امسال این حضور را نخواهند داشت و در اهپیمایی  شرکت نمی کنند.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: ترامپ، جان بولتون خیال می کردند که مردم ما با شرایط اقتصادی که وجود دارد اصلا جشن سالگرد انقلاب اسلامی را نخواهند دید و این مراسم را برگزار نمی کنند.

 

حجت الاسلام سبحانی نیا یادآور شد: در چنین شرایطی ما شاهد حضور مردم در سراسر کشور علارغم سرما و بارندگی برف و باران بودیم، ما شاهد بودیم حضور روز گذشته مردم در راهپیمایی 22 بهمن بعد از 40 سال واقعا پرشور بود و از نسلهای اول، دوم، سوم  و چهارم انقلاب همه آمده بودند و در کنار یگدیگر با فریاد مرگ بر امریکا حضور پیدا کردند.

 

مسئولان قدر عظمت و شکوه حضور مردم را بدانند/مشکلات مردم را حل کنیم

«محمد اسماعیل سعیدی» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: خیلی ها باور نداشتند یک بار دیگر ملت با چنین عظمتی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها بیایند و دنیا را متوجه عظمت نظام و انقلاب اسلامی کنند.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسانی که بدخواه این انقلاب و کشور هستند با این حضور متوجه شدند که مردم ایران در هر شرایطی آماده دفاع از کشور و منافع ملی شان هستند و از جان خودشان در این زمینه مایه می گذارند.

 

وی تاکید کرد: ملت ایران متحد و یکپارچه در مقابل تمامی ابرقدرت ها، فشارها و تهدیدها چهل سال ایستاده اند و عقب نشینی نکرده اند و عقب نشینی نکردن جزو مشی این ملت است.

 

سعیدی تصریح کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی نخستین پیامش برای بدخواهان نظام و انقلاب و دشمنان و پیام دیگرش برای دوستداران انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران بود که آنها امیدوار باشند.

 

میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود/ استقبال از توسعه روابط تجاری میان دو کشور

«علی لاریجانی» با رئیس و جمعی از اعضای نمایندگان مجلس مشاوران دیدار و گفت وگو کرد. لاریجانی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار رئیس مجلس مشاوران گفت: روابط ایران و ژاپن دیرینه بوده و به طور مداوم در حال حاضر که نودمین سال برقراری روابط سیاسی دو کشور سپری می‌شود نیز روابط دوستانه است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

 

وی با یادآوری اینکه در طول تاریخ ، تنشی میان ایران و ژاپن به وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.

 

لاریجانی با بیان اینکه در ایران نگاه مثبتی به کشور ژاپن وجود دارد، گفت: در بخش‌های مختلف صنعتی، فنی و تجاری علاقمند به همکاری با شما هستیم./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس سیاست خارجی:

۴ برابر شدن غنی سازی اورانیوم نشان جدی بودن ایران است

بهشتی پور گفت: ایران با استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید با عنوان IR۶ غنی سازی اورانیوم را نسبت به سانتریفیوژهای نسل قبلی یعنی IR۱ چهار برابر می کند. این اقدام یک پالس به طرف مقابل است که نشان می دهد ایران در مقاومت خود در برابر آمریکا جدی است.

اخبار برگزیده شبستان