خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اندیشه - فرقه های انحرافی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۵۳ شناسه خبر : ۷۶۵۳۴۵
کارشناس فِرَق و مذاهب تشریح کرد
پشت پرده قتل کودک شیعی در مدینه النبی(ص)/فلسفه این همه دشمنی با تشیع
حجت الاسلام جعفری فراهانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی جهان را متوجه ظرفیت بیدارگری تشیع و مکتب اهل بیت(ع) کرد،گفت: وهابیت و ایادی اش برای مقابله با نفوذ این مکتب از هیچ جنایتی رویگردان نیستند، قتل کودک شش ساله در مدینه النبی(ص) شاهدی بر این ادعا است.

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشه: انتشار خبر قتل کودک شیعه در مدینه النبی(ص) در مقابل دیدگان مادرش آنهم فقط به جرم شیعه بودن، علاوه بر دردمند کردن قلوب نه فقط شیعیان و مسلمانان بلکه همه آزادگان جهان، مُهر تایید دیگری است بر جنایت آل سعود و ایادی دست نشانده اش در منطقه که چنان تفکر تکفیر و آدم کُشی را در وجود پیروان خود نهادینه کرده اند که به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی کنند.

این واقعه دردناک و تلخ این فرصت را ایجاد کرد تا با حجت الاسلام «عباس جعفری فراهانی»، ‌دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره چرایی این همه معاضدت وهابیت با تشیع و نیز پیروان دیگر مذاهب اسلامی گفت وگویی داشته باشیم. آنچه در ادامه می آید مشروح این گفت وگو است:

 

 

 

 

یکی از اهداف انقلاب اسلامی تعامل با پیروان مذاهب و نیز سایر ادیان است اما در مقابل قدرت های بزرگ درصدد هستند که نوعی تفرقه و دوری از وحدت را در جهان اسلام ایجاد کنند، این همه اصرار بر تفرقه مسلمانان از چه چیز ریشه می گیرد؟

 

قبل از پاسخ مقدمه ای را بیان می کنم. انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سال قبل با رهبری پیامبرگونه امام راحل و همراهی و همکاری مراجع و روحانیون حوزه های علمیه و مردم شجاع و قهرمان ایران اسلامی در داخل و خارج از کشور به پیروزی رسید. انقلاب ایران به تعبیر خود غربی ها زلزله عجیبی در قرن بیستم میلادی بود و تمامی متفکران و اندیشمندان جهان را به بحث و بررسی وا داشت.

 

اما سوال آن است که چرا این رویایی و مواجهه با انقلاب اسلامی صورت گرفت؟ طبیعتا چند نکته قابل توجه است، نخست اینکه باید به ماهیت انقلاب بنگریم و توجه کنیم، دنیا انقلاب های متعددی مثل انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه و انقلاب های کوچک و بزرگ در برخی دیگر از کشورها را به چشم دیده بود، با این وجود انقلاب اسلامی که در ایران اتفاق افتاد ماهیت کاملا متفاوتی با آنها داشت از جهت آنکه مبنا و زیربنای انقلاب اسلامی همان طور که از اسمش پیداست از اسلام بود، مبانی اسلام در میان ادیان آسمانی مستحکم است و این دین در چارچوب اندیشه ای برای نجات بشر از ظلم و هدایت او به سوی سعادت آمده است.

 

اساساً این ماهیت و اهدافی که برای اسلام ترسیم شده و بیان اش در آن دوره سبب شد که متفکران جهان متوجه اسلام و مبانی آن شوند و مکتبی که توانست این انقلاب را به وجود آورد برای آنها سوال ایجاد کرد، لذا متفکران متوجه انقلاب شدند و در کرسی ها، بحث ها و نشست های خودشان به شناخت اسلام و به خصوص مکتب شیعه روی آوردند و در مقام بررسی این مساله برآمدند که چه طور می شود، این مذهب چنین انقلابی را ایجاد کند و استکبار را به لرزه در بیاورد.

 

یعنی پیوند انقلاب اسلامی با تشیع چنین جایگاه متمایزی به آن بخشید؟

 

بله، در واقع اهمیت انقلاب را به اندیشمندان نشان داد. از طرف دیگر استکبار جهانی به رهبری آمریکا و با  کمک طرفدارانش در منطقه از جمله رژیم های سلطنتی و طاغوتی در جهت منافع خود عمل می کرد؛ عربستان، کویت و اردن نمونه این مزدوران آمریکایی هستند که عملا بسیج شدند تا نفوذ انقلاب اسلامی را سد کنند از این جهت بود که به ترس افتادند و از جنگ تحمیلی برای نابودی انقلاب استفاده کردند و البته ناکام هم ماندند.

 

از سوی دیگر امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مبانی خود همواره تاکید کرده اند که ما انقلاب خود را به کشورهای دیگر صادر می کنیم، برای نجات مستضعفان قیام و از هر حرکت و فریاد آزادی خواهانه در دنیا حمایت می کنیم. تمامی این موارد سبب دشمنی های متعدد با انقلاب و به ویژه ایجاد اسلام هراسی و شیعه هراسی شد چراکه تبلیغات علیه فعالیت های نظام به شدت بالا بود و است.

 

این هجمه ها علیه انقلاب چگونه بروز و ظهور یافته است؟

 

آنها به شکل های مختلفی به مبارزه با انقلاب اسلامی پرداختند. در نشست ها، کنفرانس ها و جلسات و مراکز خودشان با سخنرانی و انواع و اقسام کارها می خواستند که جلو حرکت فکری انقلاب را بگیرند و به لطف الهی موفق نشدند البته ضربات و صدماتی را وارد کردند اما نتوانستند ادامه دهند؛ برای مثال بحث بیداری اسلامی که چند سال قبل مطرح شد و آنها برای مدتی توانستند که این حرکت را خاموش می کنند اما راه به جایی نبردند.

 

اخیرا «زکریا بدر علی الجابر» کودک بی گناهی که همراه مادرش در عربستان به طرز فجیعی به جرم شیعه بودن به شهادت رسید، تیتر رسانه های داخلی و برخی رسانه های جهان اسلام شده است،اقدامی نظیر این رویکرد ظالمانه آیا سازمان یافته بود؟

 

 

Image result for ‫قتل کودک عربستانی در مدینه النبی‬‎

 

 

دشمنی های استکبار جهانی در قالب برخی حرکت های خشونت طلبانه، ستم کارانه و جنایت کارانه دیده شده و از ناحیه برخی فرقه های انحرافی مثل وهابیت تکفیری با مرکزیت و حمایت عربستان سعودی اعمال می شود. این حمایت روشن است و نمی خواهم وارد این بحث شوم که مسئله سلفیت و وهابیت تاریخچه خاصی دارد و جریان های متعددی سلفیت را دنبال می کنند به ویژه حاکمان سعودی که استقرار حکومت آنها بر اساس مبانی وهابیت تکفیری است.

 

آل سعود برای جلوگیری از رشد و نفوذ انقلاب اسلامی و افکار انقلابی که از ناحیه مسلمانان واقع بین و پیرو مکتب اهل بیت علیهم السلام اتفاق می افتد از هیچ اقدامی روی گردان نیستند. وهابیت در برابر این نگاه شیعه یعنی دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر ظلم، دست به حرکت های مختلفی زد و این مساله را در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب می توانیم در شکل های متعدد مشاهده کنیم.

 

جزئیات مربوط به جنایت علیه کودک شیعی را اینجا بخوانید.

 

این دشمنی های وهابیت و آل سعود با انقلاب اسلامی، چه نمودهایی دارد؟

 

 آل سعود از یک طرف گروه های تکفیری مسلح مثل جریان القاعده و طالبان را حمایت کرد که پیروانی در پاکستان و افغانستان دارند و از طرف دیگر جنایاتی مرتکب شد و ظلم هایی را در حق مسلمین روا داشت که دل هر انسان را دردمند می کند.

آنها با انگیزه و مبانی مختف و به اعتقاد خودشان رفتارهای وحشیانه ای انجام می دهند و آخرین نمونه اش اتفاقی بود که در عربستان برای آن کودک مظلوم افتاد، در حالی که بر اساس مبانی دین، مکه و مدینه نه فقط برای مسلمانان که برای غیرمسلمانان هم باید حرم امن باشد، اما متاسفانه، آل سعود  و ناصبی هایی که دشمنان اهل بیت(ع) هستند به انگیزه ها و دلایل مختلف به برخورد با مخالفان خود می پردازند از جمله کشتن کودکی که مرتکب گناهی نشده و فقط به این دلیل که مادرش در اتومبیل فردی وهابی به پیامبر(ص) و خاندان ایشان درود فرستاده باید به طرزی وحشیانه به قتل برسد.

 

این اقدامات هیچ نشانی از انسانیت را باقی نمی گذارد و امروز به لطف الهی این جنایات اتفاقاً باعث رشد و بیداری مظلومان می شود. امیدواریم که در آینده نزدیک حکومت وحشیانه آل سعود به عنایت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) نابود شود. این اتفاق که برای این کودک افتاد، نشان می دهد که چنین افرادی در دامن وهابیت رشد کرده اند و با آنان هرگز برخوردی صورت نگرفته که چنین می کنند، می توان از این بُعد این واقعه را سازماندهی شده تلقی کرد که فردی به این آسانی دست به جنایت و قتل کودکی معصوم آن هم به شکلی فجیع می زند.

پایان پیام/248

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی می‌کند

«شبی که ماه کامل شد»؛ بازخوانی متفاوت از جنایات ریگی/دلایل آلوده شدن افراد به ویروس تکفیر

یک پژوهشگر مطالعات استراتژیک با تقدیر از فیلم سینمایی«شبی که ماه کامل شد» به دلیل تصویر چهره تکفیر در بطن یک درام عاشقانه، گفت: دلایل چندگانه‌ای وجود دارد که باعث می‌شود پنبه وجود یک فرد به بنزین تکفیر آلوده و آنگاه با یک جرقه مشتعل شود.

اخبار برگزیده شبستان