خبرگزاری شبستان

جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

الجمعة ٤ رجب ١٤٤١

Friday, February 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۰ شناسه خبر : ۷۶۶۴۲۵
وقتی چاقوی کینه جویی، پیکر ورزش را هم زخمی می کند
جزئیات شکنجه هوادار انگلیسی تیم ملی قطر توسط امارات
مقامات اماراتی که گوش به فرمان اربابان سعودی خود هستند پا را از بازی سیاست فراتر گذاشته و کینه جویی های خود را وارد دنیای ورزش هم کرده اند.

خبرگزاری شبستان،گروه بین الملل: «علی عیسی احمد» ؛ یک شهروند انگلیسی هوادار فوتبال است که مانند بسیاری دیگر از هواداران فوتبال برای جام ملت های آسیا 2019 به امارات رفته بود در حالی که نمی دانست دستگیری و شکنجه در انتظارش است!

تنها گناه احمد این بود که لباس تیم ملی «قطر» را به تن کرده و این تیم را تشویق کرده بود.

قطر مدت هاست هدف تحریم گروهی از کشورهای خلیجی به رهبری عربستان سعودی قرار گرفته است که امارات هم یکی از این کشورهاست.

این کشورها قطر را متهم به حمایت از تروریسم و ایران کرده و به همین دلیل آن را هدف تحریم های خود قرار داده اند.

مقامات اماراتی که گوش به فرمان اربابان سعودی خود هستند پا را از بازی سیاست فراتر گذاشته و کینه جویی های خود را وارد دنیای ورزش هم کرده اند.

احمد که فقط با فکر تماشای مسابقات فوتبال و تشویق تیم های مورد علاقه اش وارد امارات شد پس از به تن کردن تیم ملی قطر هدف این کینه جویی ها قرار گرفته و بی هیچ دلیلی ،شکنجه شد.

این هوادار انگلیسی فوتبال در گفتگو با روزنامه «گاردین» توضیح داد که چگونه در زندان های امارات شکنجه شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

احمد 26 که در شهر «ولورهمپتون» بریتانیا زندگی می کند به گاردین گفت: «مطمئن بودم که زیر این شکنجه ها می میرم ».

وی افزود:«برای چندین روز که در یک ساختمان امنیتی به سر می بردم از خواب،غذا و آب محروم بودم.فکر می کردم که صد در صد در امارات می میرم و حتی به این فکر کردم به جای اینکه اجازه بدهم آنها مرا بکشند دست به خودکشی بزنم.»

بر اساس گزارش گاردین، جراحات ناشی از ضربه های چاقو بر روی بازو،سینه و پهلوهای احمد مشهود است.

این در حالی است که به گفته احمد،وقتی مقامات امنیتی به صورت او مشت و لگد می زنند یکی از دندان هایش کنده شده است.

احمد می گوید،مشکل از آنجا آغاز شد که مقامات اماراتی بعد از بازی قطر با عراق به او حمله کردند و خواستند بدانند که چرا او پیراهن قطر را پوشیده است پوشیدند،آنها از احمد خواستند تا پیراهن را به آنها تحویل بدهد و او این کار را کرد.سپس او از ابوظبی به هتلش در دوبی بازگشت در حالی که چهار مرد تعقیبش می کردند و صبح روز بعد هنوز در هتل او بودند.

آن روز احمد که می خواست به ساحل برود یکی دیگر از لباس های تیم ملی قطر که تیم محبوبش بود را پوشید و بار دیگر مورد تعقیب قرار گرفت. این بار مقامات امنیتی او را دستگیر  کرده،لباسش را پاره کردند،چند ضربه چاقو به او زدند و کیسه ای روی سرش گذاشتند و او را به یک ساختمان امنیتی منتقل کردند.

احمد می گوید که در مدت بازداشتش زیر شکنجه های سخت مورد بازجویی قرار گرفته است و سندهایی را امضا کرده که اجازه خواندنش را به او نداده بودند.

او به گاردین گفت: «در فرودگاه هنگامی که می خواستم از امارات به انگلیس برگردم یکی از مقامات اماراتی به من گفت «ما کشور بسیار خوبی هستیم.»

احمد می گوید: «اگر بتوانم حتما به خاطر آنچه برایم در امارات اتفاق افتاد شکایت خواهم کرد.»

اما مسئله دیگری که در اینجا وجود دارد دروغ پردازی دولت امارات در این زمینه است.

آنها مدعی اند که احمد پس از بازی عراق و قطر احمد به پلیس شجره مراجه کرده و گفته است که مورد آزار هوداران اماراتی قرار گرفته و پلیس او را به بیمارستان رسانده است.

مقامات اماراتی گفته اند که این شخص فقط برای جلب توجه رسانه ای و تلف کردن وقت پلیس دست به این اقدامات زده است.

این تنها یک نمونه از رفتارهای غیرانسانی است که عربستان سعودی و شرکای منطقه ای اش برای رسیدن به اهدافشان انجام می دهند.

آنها برای نایل شدن به اهدافشان دست به هر گونه اقدام غیر اخلاقی و غیرانسانی می زنند بدون اینکه هدف برخوردهای جدی از سوی سازمان های حقوق بشری قرار بگیرند.

پایان پیام/7
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

ایندیپندنت گزارش داد

مهاجرت مسلمانان انگلیس به دلیل افزایش اسلام هراسی

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از مهاجرت مسلمانان انگیس از این کشور به دلیل افزایش اسلام هراسی و جرایم انزجارطلبانه ضد مسلمانان پرده برداشت.

اخبار برگزیده شبستان