خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

السبت ٥ رجب ١٤٤١

Saturday, February 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۹ شناسه خبر : ۷۷۳۹۲۸
عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی:
کمیپن های مدرسه سازی در کشور راه اندازی شود
طاهری گفت: خیرین می توانند از طریق یک کمپین با کمک ورزشکاران و هنرمندان و با حمایت آموزش و پرورش، کمک های مردمی را جمع آوری و در نهایت یک مدرسه با نام همان کمپین احداث کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «غلامرضا طاهری» امروز (۲۷ اسفند) به خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: سرمایه گذاری بسیار خوبی از سوی خیرین در راستای ساخت مدرسه و خوابگاه در خراسان جنوبی انجام شده است و همچنین خیرین در تملک زمین برای آموزش و پرورش گام های موثری تاکنون برداشته اند.

 

عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی با بیان اینکه ارتباط خوبی با خیرین دارم و راهکارهای گوناگونی برای تقویت این اقدامات در مناطق محروم ارائه داده ام، گفت: خیرین می توانند از طریق یک کمپین با کمک ورزشکاران و هنرمندان و با حمایت آموزش و پرورش، کمک های مردمی را جمع آوری و در نهایت یک مدرسه با نام همان کمپین احداث کنند.

 

وی با اشاره به اینکه می توان برخی از مدارس بحرانی را در برنامه ماه عسل معرفی کرد، گفت: این برنامه مخاطب زیادی در راستای کمک به مناطق محروم دارد، در صورتی، محرومیت و نیاز مردم به درستی معرفی شود، دیگر مردم نوع دوست ایران اسلامی برای رفع آن پای کار می آیند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان مشهد و عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی همچنین پیشنهاد کرد: جامعه فرهنگیان نیز می توانند مدرسه ای را بسازند که هر کلاس به نام یک معلم باشد و معلمان می توانند در این پروژه سرمایه گذاری کنند.

 

طاهری که ارتباط خوبی با خیران و پیشکسوتان هر منطقه در بخش علمی، صنعتی و تجاری در جامعه مدرسه یاوری دارد، افزود: آموزش و پرورش باید اطلاعات مدارس، محروم ترین مدارس را با هزینه به خیران بدهد تا آنها نیز اطلاع رسانی کنند تا کسانی که توانایی مالی دارند، مدرسه را با همکاران خود بسازند.

 

وی مدرسه یاوری و مدرسه سازی را دو برنامه خیران عنوان کرد و گفت: در مدرسه یاوری افراد با هزینه کم، وسایل گرمایشی، سرمایشی و تجهیزات با هزینه کم مدارس و خدمات برای مناطق محروم را تقبل می کنند.

 

عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در راستای فرهنگ سازی در گام نخست نماینده مدرسه سازی در هر اداره ای می تواند در چند محور کار انجام دهد، گفت: یکی از این کارها، این است که تمام مدارسی که خیران ساخته اند را مطالعه و دانش آموزانی که در این مدارس به مدارج عالی رسیده اند را به خیران معرفی کنند تا از طریق الگوسازی، روش تشویقی برای سرمایه گذاری دیگر خیران بشود.

 

طاهری فاز دوم نمایندگان ادارات مدرسه سازی را ارتباط با افراد آگاه و کارشناسان وقف برشمرد و گفت: نمایندگان باید در زمینه علمی- فرهنگی مهمترین روایات، احایث و تاریخچه مدرسه سازی در تاریخ گذشتگان را در همایش مدرسه سازی اطلاع رسانی کنند.

 

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی قوی ترین فرهنگ را در زمینه وقف و مدرسه سازی دارد، بیان کرد: این فرهنگ قوی وقف باید به همراه فرهنگ خیرین مدرسه ساز اطلاع رسانی شود تا انگیزه ای برای افراد و خیران فراهم شود.

پایان پیام/575

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی اعلام کرد؛

اعلام آمادگی بسیج جامعه پزشکی برای مقابله با کرونا/ تولید ماسک بومی منتظر تایید دانشگاه علوم پزشکی

هیهات از اعلام آمادگی بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی برای بکارگیری تمام امکانات و منابع انسانی خود برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان