خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠

Monday, June 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۴ - ۰۹:۵۷ شناسه خبر : ۷۹۲۱۸۷
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی ؛
بخشی از اعتبارات کانونهای مساجد از استان تامین می شود/ وعده پورعیسی به خبرنگاران
پورعیسی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات و امکانات کانون‌های مساجد را استان و بخشی را وزارتخانه باید تامین کند، گفت: در حال حاضر کانون های فرهنگی و هنری مساجد در استان فعال هستند و ظرفیت سازی خوبی کرده اند.

«مجید پورعیسی» با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم و در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: جامعه ای که کتاب در آن حرف اول را بزند، آن جامعه سالم و ناهنجاری های اجتماعی کمتری خواهد داشت.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئولان نمایشگاه قران باید مشکلات و آسیب‌های نمایشگاه امسال را احصاء کنند، تا ببینیم که برای رفع آن چه تصمیماتی می توان اتخاذ کرد، گفت: رسانه ها نیز باید مشکلات نمایشگاه را آسیب شناسی کرده و به سمع و نظر همه برسانند.

 

وی با اشاره به بازدید خود از کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، گفت: استاندار نظر مثبتی نسبت به این کانون ها و برنامه های آنها دارد، ضمن اینکه افرادی که در حوزه کانون های مساجد فعالیت دارند، افراد نابغه ای هستند که خلاقیت‌های خوبی دارند و از ظرفیت‌های منابع بهینه استفاده می‌کنند، لذا ما هم هر کمکی از دست ما برآید خواهیم کرد.

 

پورعیسی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات و امکانات کانون‌های مساجد را استان و بخشی را وزارتخانه می تواند کمک کند، اظهارداشت: باید مصوباتی در استان داشته باشند که دستگاه های اجرایی هم بتوانند به فعالیت های کانون ها کمک کنند.

 

وی گفت: به دلیل اینکه تنوع نوع فعالیت های فرهنگی و کانون‌ها زیاد است بنابراین نمی توان در یک موضوع خاص برای حمایت متمرکز شد، اما در حال حاضر کانون های فرهنگی و هنری مساجد در استان فعال هستند و ظرفیت سازی خوبی کرده اند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه کانون های مساجد برای تامین اعتبار فعالیت های فرهنگی خود در مساجد از حوزه خیرین هم می توانند استفاده کنند، افزود: بسیاری از خیرین هستند که چنانچه به سراغ آنها بروند کمک‌های خوبی به این فعالیت‌ها می‌کنند، لذا چنانچه کانون‌های مساجد خیرین را جمع کنند ما حاضریم هزینه برگزاری جلسه را بدهیم تا شاهد رونق حوزه مسجد باشیم.

 

پورعیسی همچنین وعده داد هر خبرنگاری که کمک کند تا خیری برای توسعه استان در بخش های مختلف جذب شود، یک پاداش خوب از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی دریافت خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت استان بحث راه آهن و اتصال راه های خراسان جنوبی به استانهای همجوار و بحث آب است، گفت: با توجه به خشکسالی های چندین ساله در استان باید در کشاورزی از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم، کشاورزی سنتی دیگر زمانش گذشته است، در کشورهای خارج در گلخانه ها در هر هکتار 300 تن محصول برداشت می کنند، اما در ایران شاید 5 تن هم نتوانیم برداشت کنیم لذا باید از این ذخیره دانشی که در استان زیاد است، برای تحول استان استفاده کنیم.

 

پایان پیام/404

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛

غربت هنرمندان صنایع دستی با گرانی مواد اولیه/ اینجا چرخ هنر نمی چرخد

در حالی که بسیاری از دست سازه های هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی در سطح کشور و جهان حرف برای گفتن دارد اما این روزها چرخ هنرمندان این استان با گران شدن مواد اولیه، صادرات کم، مشکلات بیمه و بازاریابی نمی چرخد.

اخبار برگزیده شبستان