خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٧ شوّال ١٤٤٠

Friday, June 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۵ - ۰۹:۱۳ شناسه خبر : ۷۹۲۲۰۶
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خراسان جنوبی:
کارگاه‌ سواد رسانه‌ای در کانون‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود
حجت الاسلام سبزه‌کار با تاکید بر ضرورت ارتقای سواد رسانه‌ای برای کاهش آسیب های فضای مجازی، گفت: کارگاه‌های سواد رسانه‌ای در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برای ارتقای سواد رسانه‌ای والدین و فرزندان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام«ابراهیم سبزه کار» در گفتگو با خبرنگار شبستان  با اشار به فعالیت 6 خانه فرهنگ دیجیتال در استان، گفت: این مراکز با نظارت، اینترنت پاک را به مخاطبان و جوانان ارائه می‌دهند.

 

کاهش آسیب فضای مجازی با ارتقای سواد رسانه ای

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های کانون‌ها شناسایی شبهات و پاسخگویی به آن است، افزود: امروز والدین به نحوی در فضای مجازی و سایبری از فرزندان خود عقب‌تر هستند.

 

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای سواد رسانه ای برای کاهش آسیب های فضای مجازی، بیان کرد: در این راستا کارگاه‌های سواد رسانه‌ای در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برای ارتقای سواد رسانه‌ای والدین و فرزندان برگزار می‌شود.

 

استفاده صحیح از فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی است

حجت الاسلام سبزه‌کار با بیان اینکه حضور و استفاده مناسب از فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی است، عنوان کرد: باید آگاهی‌های عمومی نسبت به فضای مجازی در جامعه افزایش یابد و امروز به نظر می‌رسد که مهمترین اقدام آگاهی‌سازی در این زمینه است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فضای مجازی شمشیر دولبه است که می‌توان از آن استفاده مناسب یا نامطلوب کرد، ادامه داد: فضای مجازی ظرفیت بسیار خوبی است که باید تهدیدات آن را تبدیل به فرصت کنیم.

 

وی بر لزوم هوشیاری خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی تاکید کرد و افزود: دشمن اندیشه و راهبردهای خود را در قالب فضای مجازی به جوانان القا می‌کند و با هجمه‌های خود امروز فرهنگ و اعتقادات جامعه اسلامی را هدف قرار داده است.

 

باید در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن در فضای مجازی پادزهر تولید شود

حجت الاسلام سبزه کار با تاکید بر اینکه باید در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن در فضای مجازی پادزهر تولید کنیم، گفت: هر کسی باید در مقابل هجمه دشمن به نوبه خود در فرهنگ‌سازی و استفاده صحیح از فضای مجازی تلاش کند.

 

به گفته وی در این راستا گفتگویی با مجموعه‌های فعال در بحث فضای مجازی داشتیم تا منجر به تفاهم نامه ‌ای شود که بتوانیم سواد رسانه‌ای و فضای مجازی اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان را ارتقا دهیم.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با تاکید بر نقش مسئولان در مدیریت و نظارت بر فضای مجازی، اظهار داشت: باید خطر در حوزه فضای مجازی را جدی بگیرند و در این زمینه برنامه داشته باشند تا تهدیدیات این فضای را تبدیل به فرصت کنند.

 

لزوم راه‌اندازی و تقويت شبکه ملی مجازی

حجت الاسلام سبزه کار با اشاره به اینکه اگر بخواهیم به نتیجه برسیم باید همیشه جلوتر از دشمنان قدم برداریم، بیان کرد: اهمیت فضای مجازی در نگاه مقام معظم رهبری آنقدر زیاد است که می‌فرمایند: «اگر امروز رهبر انقلاب نبودم حتما رئیس فضای مجازی کشور می شدم».

 

وی تاکید کرد: باید مسئولانی که تصمیم‌گیر و تصیم ساز هستند نسبت به ایجاد شبکه ملی فضای مجازی و تولید محتوای بومی اقدام کنند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از رسالت های ما جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و احیای کارکردهای مساجد است، گفت: اکنون بیشترین برنامه‌های کانونهای فرهنگی و هنری مساجد برای این قشر است و برنامه های خوبی اجرا می شود.

 

ثبت نام 43 هزار عضو کانون‌های مساجد استان در سایت «بچه‌های مسجد»

حجت الاسلام سبزه کار با اشاره به اینکه باید جوانان را با معارف ناب و زیبای قرآن و اهل بیت علیه السلام آشنا کنیم، افزود: امام رضا(علیه السلام) در این رابطه می فرمایند :«اگر مردم زیبایی های کلام ما را درک می کردند، قطعا به دنبال ما می آمدند».

 

وی از ثبت نام 43 هزار نفر از فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی در سایت «بچه‌های مسجد» خبر داد و عنوان کرد: طرح جوانه‌های نور برای آشنایی نونهالان با فضای مسجد اجرا می کنیم.

 

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:

کاهش مصرف ۲۳۰ میلیون مترمکعبی آب در خراسان جنوبی هدفگذاری شد

میرجعفریان از کاهش مصرف ۲۳۰ میلیون مترمکعبی آب برای استان خراسان جنوبی هدفگذاری شده، گفت: باید سهم هر دستگاه اجرایی در این مدیریت منابع آبی مشخص شود.

اخبار برگزیده شبستان