خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١

Friday, April 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۶ - ۱۵:۲۱ شناسه خبر : ۷۹۳۱۹۹

کمال بهره برداری از شب قدر
رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی گفت: ظرفیت بزرگی مانند شب قدر پیش روی ما قرار دارد که باید از آن کمال بهره برداری را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم به نقل از روابط عمومی و بین الملل مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمود حسینی» کاویانی در جلسه تفسیر قرآن با موضوع اخلاق سازمانی  اظهار کرد: بر اساس آیه «خَيْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ» در شب قدر هر چیزی حالت تساعدی پیدا می کند و عظمت های افزونی خود را نشان می دهند.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی خاطرنشان کرد: روند افزایشی به شکل طبیعی در ماه رمضان مانند آنچه در روایت ذکر شده اتفاق افتاده است و هر عمل عبادی در ماه رمضان افزونی دارد و این افزونی را نمی توان تصور کرد. اگر یک آیه در ماه رمضان بخوانید مساوی با یک دور کامل قرآنی است که به جز ماه رمضان قرائت شود و این افزونی در ماه رمضان روی می دهد.

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با اشاره به اهمیت شب قدر گفت: به هیچ وجه این تصور را نداشته باشید که لحظه ای شب قدر را از دست بدهید و این افزونی در طول سال بی مانند است و انسان را به رحمت واسعه الهی متصل می کند.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از ما انسان های عاقبت به شر کم ندیدیم. کسانی که پیشینه خوبی داشتند ولی عاقبت خوبی نداشتند. این به دلیل آن است که از لحظات افزونی در طول سال استفاده نکردند.

حجت الاسلام والمسلمین کاویانی عنوان کرد: لازم است لحظات شب قدر را فوق العاده مغتنم بشمارید و دعای عاقبت به خیری برای خود و دوستانتان داشته باشید.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات قرآن در شب قدر عظمت های نظام هستی منطبق می شوند گفت: قرآن کتاب عظمت خداوند متعال بوده و بسیار کتاب عظیمی است و عظیم تر از این کتاب نیست که با شب قدر تناسب پیدا می کند همانطوری خداوند فرمود «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ».

رئیس مجتمع آموزش عالی بنت الهدی خاطرنشان کرد: خداوند در شب مبارک قدر قرآن را نازل کرده و این شب مشحون از برکات الهی است و عوامل عظمت در شب قدر جمع شده که یکی از آنها خدا است و مرکز عالم هستی خداوند محسوب می‌شود و تمام خیرات از او است.

وی عنوان کرد: به اندازه ای عظمت زیاد است که «وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ» خوانده می شود. تو نمی دانی لیلة القدر چیست بنابراین شب قدر پر از عظمت و رمز و راز است.

حجت الاسلام والمسلمین کاویانی با بیان اینکه قدر شب پر عظمتی است گفت: هیچ تردیدی در هیچ یک از این موارد نداریم و ظرفیت بزرگی پیش روی ما قرار دارد که باید از آن کمال بهره برداری را داشته باشیم.

پایان پیام/78
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه قم:

برای جهش تولید باید ظرفیت خالی مراکز تولیدی کشور فعال شود

رستمی با بیان این که به صورت میانگین بیش از نصف ظرفیت تولید در کشور فعال نشده است، گفت: دولت اگر تنها همین کارخانجات ومراکز تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کند، جهش تولید محقق می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان