خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۳:۰۱ شناسه خبر : ۸۰۱۲۶۹
مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران اعلام کرد:
نیاز به ۱۲ هزار کلاس درس در شهر تهران/ ساخت با بودجه فعلی ۳۰ سال طول می کشد
شهری با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۲ هزار کلاس درس در تهران نیاز داریم، گفت: با بودجه فعلی ۳۰ سال ساخت این کلاس درس ها زمان می برد.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان، «علی شهری» امروز ( بیست و نهم خرداد ماه ۱۳۹۸) در نشست خبری که در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران برگزار شد، گفت: نظام تعلیم و تربیت برای مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار است‌.

 

مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران افزود: حضور خیرین در مدرسه سازی که با همت بزرگ مردانی همانند مرحوم حافظی برکت داشته است، شاهد بودیم که تعداد بسیار زیادی از مدارس کشور با همت و مشارکت آن ها ساخته شد و رو به روز به میزان و کیفیت مدارس نیز افزوده شده است.

 

وی ادامه داد: در شرایطی که دولت با مشکلات بودجه ای رو به رو بوده است، خیرین نقش پررنگ تر در مدرسه سازی را داشتند و نیمی از کلاس های درسی کشور با همت خیرین ساخته شد.

 

شهری بیان کرد: دو سوم از مدارس که در مهر ماه ۹۷ تحویل آموزش و پرورش داده شده است توسط خیرین بوده است.

 

وی تاکید کرد: خیرین مدرسه ساز، خیرسازی هم می کنند خستگی ناپذیر در کنار نوسازی مدارس هستند.

 

مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران گفت: میزان تعهدات خیرین از سال گذشته تا کنون از ۶۴ میلیارد تومان در استان تهران ۱۹۲ میلیارد تومان رسیده است.

 

وی تاکید کرد: یکی از عوامل این افزایش مشارکت خیرین در شرایط اقتصادی که همه می دانیم در یک جنگ نابرابر اقتصادی هستیم به دلیل اطلاع رسانی اهالی رسانه از آموزش و پرورش بوده است. کلاس هایی داریم که امکان عبور و مرور معلم ها نیز در کلاس درس به دلیل تراکم بالا وجود ندارد.

 

وی با اشاره به تبدیل احسن کردن مدارس افزود: برای پیاده سازی این ظرفیت قانونی نیاز است. در ابتدا باید ببینیم کدام یک از املاک ظرفیت تبدیل به احسن را دارند.این را مشاوری در شهر تهران احصاء کرده است. تعداد مشخصی به نام‌ و آدرس مشخص شدند و کمیسیون عمرانی شورای شهر تهران هم تلاش کردند تا این اتفاق بیفتد.

 

شهری بیان کرد: اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد، متولی وزارت آموزش و پرورش است که باید این بحث را به سرانجام برساند‌. با این طرح می توانیم تعداد زیادی از مدارس را بسازیم و تراکم را به شدت پایین بیاوریم.

 

وی تاکید کرد: امیداوریم با این طرح بخش عمده مشکلات مناطق پرتراکم و مناطقی که مدارس فرسوده عمده داریم در سه و چهار سال حل کنیم.

 

مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران گفت:حتی این مشکلات را هم به کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجمع نمایندگان منعکس کرده ایم. امیدواریم با پیگیری یک کار ویژه برای استان تهران شود. با روند فعلی و اعتبارات فعلی امیدوار نیستیم در چند ساله آینده این مشکل حل شود.

 

وی با بیان اینکه تعداد ۱۲ هزار کلاس درس در تهرات نیاز داریم، گفت: این تعداد برای رسیدن به تراکم میانگین با جمعیت فعلی دانش آموز است اما اگر به آن رشد جمعیت را اضافه کنیم نیاز به ۱۸ هزار کلاس درس نیاز داریم.

 

وی تاکید کرد: با تخصیص های کنونی بیش از ۳۰ سال طول می‌کشد تا این کلاس های درس ساخته شود. باید برنامه ویژه در اختصاص ردیف اعتباری و تبدیل احسن داشته باشیم که منابع تامین شود.

 

شهری گفت: در برخی از مناطق نگران سه شیفته شدن هم هستیم. نباید این موضوع اتفاق بیفتد و پس از آن به دنبال چاره اندیشی باشیم.

 

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران خیرین مدرسه ساز استان تهران، روز دوشنبه سوم تیرماه در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

روان شناس:

درک سطحی از دین بزرگترین خطری که خانواده را تهدید می کند

محمدی گفت: محتوازدایی و درک سطحی از دین از دین بزرگترین خطری است که خانواده را به نابودی کشانده ، چون محتوازدایی موجب هویت زدایی، تمدن زدایی و در نهایت خانواده زدایی می شود.

اخبار برگزیده شبستان