خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۶ - ۱۰:۲۲ شناسه خبر : ۸۰۳۶۸۱
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
ضرورت حفظ امنیت اقتصادی مردم در جامعه/ حق به صاحب حق برگردد
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه باید حق را به صاحب حق برگرداند، گفت: باید امنیت مالی و اقتصادی مردم در جامعه مانند امنیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حفظ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (6 تیر) در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر قضاوت‌ها در سیستم‌های قضایی به درستی انجام شود دست ستمگر از مظلوم کوتاه می شود و این از جهت انسانی و حقوقی و معنوی بسیار ارزشمند است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید حق به صاحب حق برگردد، افزود: سیستم قضایی باید بازدارنده باشد و این بسیار مهم است چون تخلف و قانون شکنی در هر بخشی یک نوع بیماری است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه پیشگیری از سرایت بیماری بی‌قانونی بسیار ارزش دارد، گفت: عدم برخورد، سهل انگاری، تساهل و یا رابطه موجب می شود بیماری تخلف و قانون شکنی در جامعه گسترش یابد.

 

وی بیان کرد: اگر به موقع متخلفان محاکمه و مردم آگاهی یابند افرادی که زمینه این بیماری را دارند احساس ناامنی خواهند کرد لذا در روایات آمده اگر به موقع حدی در جامعه اجرا شود با برکت تر از باران چهل شبانه روز است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ابلاغ و تبلیغ این قضایا مانند سکه دو روی دارد، افزود: گاهی به نحوی گفته میوشد که متاسفانه در افکار جامعه این را تداعی می کنند که حسابی نیست، این خودش موجب گسترش می‌شود؛ اما گاهی به موقع عمل کردن و محاکمه مناسب بگونه‌ای تبیین می شود که افرادی که اندیشه خیانت دارند احساس ناامنی می‌کنند و می‌ترسند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه خاصیت نیروهای قضایی هیمنه آنان است تا عملشان، گفت: باید نیروهای قضایی جایگاه خود را محکم نگه دارد تا روی او حساب کنند و از اقداماتی که او را بی حساب و کوچک می‌کند، فاصله بگیرد.

 

به گفته وی در بخش زیادی از انواع و اقسام تخلف‌های گران فروشی و تقلب در واقع حقوق و اموال مشتری را گرفتند اما در تعزیراتی حکومتی متخلف جریمه می‌شود ولی حق مردم بازگردانده نمی شود؛ ممکن است بگویند وارد اموال عمومی می‌شود و برای کشور هزینه خواهد شد اما جایگاه این عوارض و مالیاتی است که از مردم می‌گیرند لذا جای سوال است پس حق مردم چه می‌شود؟

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: باید قوه قضاییه برای این امر راه حل پیدا کند، صرف اینکه تعزیرات حکومتی جریمه های نقدی که از متخلفان می‌گیرد به بیت المال برمی‌گردانند، حق مردم ادا نشده است چون مالیات و عوارض و حقوق شهروندی خود را پرداخت کردند و از طریقی افرادی مال آنان را برده است.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه باید امنیت مالی و اقتصادی مردم در جامعه مانند امنیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حفظ شود، گفت: امیدواریم با اقدامات قوه قضاییه حق‌ها به حق‌دار برسد.

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛

گرد و غبار نفس خراسان جنوبی را به شماره انداخت/ غلظت ریزگردها ۱۰ برابر حد مجاز

توفانی که طی دو روز گذشته در نقاط مختلف خراسان جنوبی به پا خاسته است موجب ثبت شاخص گرد و خاک به صورت لحظه‌ای تا یک هزار میکرو گرم بر متر مکعب در استان شد و خسارت های زیادی به محصولات کشاورزی زد و نفس مردم را به شماره انداخت.

اخبار برگزیده شبستان