خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۶:۲۹ شناسه خبر : ۸۱۱۶۰۹
مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان:
آموزش مقدمه تربیت و پرورش استعداد های نسل جوان است
ابدالی پور، خانواده محوری را رویکرد اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست و گفت: آموزش مقدمه تربیت و پرورش استعداد های نسل جوان است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، «محمد ابدالی پور»، امروز(27 تیرماه) در گردهمایی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، افزود: جذب جوانان و نوجوانان به مساجد مهم ترین رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: بصیرت افزایی، آگاهای بخشی و مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان از مهم ترین اهداف و رویکردهای کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

وی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد از رویش های انقلاب اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: مهمترین نقش و وظیفه كانون های فرهنگی هنری مساجد حفاظت از دستاوردهای انقلاب و اسلامی است.

 

ابدالی پور، با اشاره به کارکردها و رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در اعتلای فرهنگی جامعه، بیان کرد: واقع شدن کانون های فرهنگی هنری در دل مساجد به عنوان یکی از امتیازات بارز این تشکل های مردمی است که باید برای جذب حداکثری آحاد مردم بویژه نسل جوان و نوجوان به مساجد مورد توجه مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ما بحث خانواده محوری است، افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای جذب کودکان،نوجوانان و جوانان به مساجد فعالیت می‌کنند.

 

ابدالی پور،  آموزش را مقدمه ای برای تربیت و پرورش و همچنین کشف استعداد های جوانان و نوجوانان داسنت و افزود: آموزش از اولویت های مهم و مورد نیاز کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

مدیرکانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی برای اقشار عضو کانون فرهنگی هنری مسجد بویژه نسل جوان و نوجوانان از ارکانی است که باید مورد توجه جدی مدیران و برنامه ریزان کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گیرد.

 

وی همچنین با اشاره به اهمیت تقویت هنر متعالی در مساجد، گفت: برنامه ریزی در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری از ارکان کانون های فرهنگی هنری مساجد است که باید با برنامه ریزی مناسب در جهت تحقق این اهداف تلاش شود.

 

ابدالی پور، بیان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های متنوع فرهنگی هنری و آموزشی در راستای تحقق اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد و احیای کارکردهای مسجد محور تلاش می کنند.

 

وی  اذعان داشت:  آشنایی مدیران کانون های مساجد با مدیریت فرهنگی و برنامه های آموزشی پژوهشی فرهنگی ستاد استانی و کانون های فرهنگی هنری مساجد ، برنامه محوری در جذب جوانان،  تلاش برای کشف و پرورش استعدادهای نسل جوان و نوجوان، ایجاد روحیه نشاط و شادابی، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی، به روز رسانی اطلاعات مدیران در حوزه مسائل فرهنگی اجتماعی آموزشی، آشنایی با شیوه حل مشکلات و معضلات محله و منطقه، کارآفرینی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، تبیین جایگاه کانون در محله و منطقه و القاء روحیه جهادی از مهم ترین رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

ابدالی پور، با اشاره به اینکه برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید درطول سال استمرار داشته باشد، افزود: اوقات فراغت جوانان و نوجوانان فرصتی ناب برای تقویت برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است.

 

وی جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، برگزاری دوره‌های آموزشی با رویکرد کشف و پرورش استعدادها و بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی از اهداف طرح غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ذکر کرد و افزود: اول تیرماه فعالیت اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آغاز می‌شود.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، ابراز کرد:  در استان لرستان تعداد ۴۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد، ۸۰۰ مرکز طرح تلاوت نور، ۲۶ خانه نور، ۲ مرکز دیجیتال، ۱۰۲ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۰۲ باب کتاب باز وجود دارد.

پایان پیام/85

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس تبلیغات اسلامی کوهدشت:

تبلیغ چهره به چهره بسترکاهش آسیب های اجتماعی است

حجت الاسلام گراوند، بر ضرورت فراهم ساختن زمینه حضور مبلغان در جامعه به ویژه مناطق روستایی تأکید کرد و گفت: این حضوربستر نهادینه سازی ارزش ها و مقابله با آسیب های اجتماعی است.

اخبار برگزیده شبستان