خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۱:۳۷ شناسه خبر : ۸۱۲۰۴۶
رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی:
برگزاری سی و دومین مسابقات قرآن نیروهای مسلح از یکم تا سوم مرداد/ وجود ۸۰ هزار حافظ قرآن کریم در کشور
حجت الاسلام ادیانی از وجود ۸۰ هزار حافظ قرآن کریم در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۰۰ حافظ کل قرآن در نیروی انتظامی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «سید علیرضا ادیانی» امروز شنبه بیست و نهم تیر در نشست خبری سی و دومین مسابقات قرآن کریم کارکنان نیروهای مسلح سراسر کشور گفت: ترویج قرائت و انس با قرآن کریم حداقل سالی برای دو هزار نفر از سربازان با انگیزه در یک برنامه یک ماهه به عنوان آموزشیار قرآن برگزار می شود.

 

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به میزبانی سی و دومین مسابقات قرآنی در سطح نیروهای مسلح بیان کرد: این مسابقات از یکم تا سوم مرداد ماه در بخش برادران اعم از کادر رسمی و وظیفه در ستاد ناجا برگزار می شود با توجه به اینکه برنامه های قرآنی یکی از برنامه های مهم نیروی انتظامی است لذا از نظر کیفیت و کمیت در بالاترین سطح ناجا قرار دارد.خوشبختانه امروز 80 هزار حافظ قرآن کریم در کشور داریم که در حال حاضر 400 حافظ کل قرآن در مجموعه نیروی انتظامی وجود دارد.

 

وی با اشاره به بیست و سومین دوره مسابقات سراسری ناجا ویژه پایور وظیفه تصریح کرد: اولین دوره این مسابقات از 20 تا 27 تیر ماه در مشهد مقدس برگزار شد.

 

حجت الاسلام ادیانی اظهار کرد: یکی از خواسته های مکرر مقام معظم رهبری ساخت نیروی انتظامی طراز جامعه قرآنی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است که این امر مستلزم انس با قرآن، شناخت ویژگی های پلیس طراز انقلاب در قرآن و فهم دقیق آن است.

 

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی تصریح کرد: در جهانی که ما زندگی می کنیم، سراسر ظلمت است. سبک زندگی غربی ها انسان ها را فاقد هویت می داند و از آنها به عنوان ماشینی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند که در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران پرچمدار فضایل اخلاقی در جهان است. غربی ها خود را پرچمدار حقوق بشر می دانند و تحت همین عنوان نیز اجحاف زیادی در حق مردم جهان می کنند.

 

وی در ادامه افزود: یکی از برنامه های مهم ما این است که شاخصه ها و مولفه های طراز اول ناجا را از خود قرآن استخراج کنیم و در مراکز دانشگاهی ترویج و تربیت کنیم به گونه ای که قرآن را از متن کارکنان ناجا پیاده کنیم تا خانواده ها بتوانند سبک زندگی خود را قرآنی کنند.

 

حجت الاسلام ادیانی افزود: با هدایت های فرمانده ناجا و انگیزه بالایی که در کارکنان وجود دارد برای دست یابی به پلیس طراز انقلاب در سطح فرماندهان اراده جدی وجود دارد و این امر نیازمند یک تحول سیاسی در آموزش و ساختارها می باشد که برگزاری این دوره از مسابقات در اوایل امسال بیانگر این تحول ساختاری در نیروی انتظامی است. ما برنامه های زیادی برای تحول در نیروی انتظامی پیش بینی کردیم، به عنوان مثال ما در ابتدا چیزی به نام پلیس اقتصادی نداشتیم ولی راه اندازی این پلیس نشان از انعطاف و تحول بدنی ناجا دارد، ضمن اینکه در آینده هم نیروی انتظامی در ساختار جامع خود به دنبال ایجاد پلیس امنیت اجتماعی، اخلاقی و ارزشی جامعه است.

 

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه حجاب، اظهار کرد: فرمانده ناجا در جمع ائمه جماعات فرمودند که مسئله کشف حجاب جزو اختلال در امنیت محسوب می شود و حریم خصوصی نیست و در صورت مشاهده کشف حجاب در داخل خودرو با برخورد قاطع و شدید نیروی انتظامی مواجه خواهند شد. لذا برای حضور در این میدان های سخت و چالش هایی که وجود دارد از جمله وظایف انقلابی پلیس، حفظ ارزش های جامعه می باشد که این مسئله نیز نیازمند پلیس متشرع و متعهد است.

 

وی با اشاره به سیل ابتدای سال جاری اظهار کرد: سیل اخیر که به عنوان یک تهدید محسوب می شد با حضور نیروهای متدین نیروهای مسلح به خصوص نیروی انتظامی به یک فرصت تبدیل شده است.

 

وی به وضعیت مرزبانان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی برنامه ریزی های صورت گرفته، ساختار مرزبانی در حال تغییر و توسعه بوده و برنامه های زیادی نیز برای ارتقای جایگاه ساختاری آنها داریم؛ هرچند از لحاظ امکانات فیزیکی در سطح بالایی قرار ندارند ولی این را هم در نظر بگیریم که ما در تحریم هستیم ولی آنچه حایز اهمیت در حوزه مرزبانی ما است، این است که روحیه استقامت در کارکنان ما وجود دارد که مرزبانی کشورهای دیگر فاقد این مهم می باشد و خیل بسیاری از افراد افتخار دارند که در لباس مرزبانی باشند. خوشبختانه توجه خوبی هم ستاد کل نیروهای مسلح، سردار باقری به مرزبانی کرده است و در آینده شاهد تحولات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

 

وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی در سطح بین الملل اظهار کرد: ما مسابقات قرآنی را در سطح کشورهای اسلامی از جمله در عمان برگزار کردیم و دستورالعمل تشکل حافظان قرآنی که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده برگزاری این مسابقات در همین راستا بوده است.

 

وی با اشاره به مسابقات قرآنی در سطح فرماندهان خاطرنشان کرد: این مسئله نیازمند یک برنامه دقیق و حساب شده است. نمی شود همه برنامه های ناجا را با یک برنامه پیش برد. یکی از برنامه های ما این است که تفسیر نمونه را جزء به جزء چاپ و به صورت غیر حضوری در اختیار فرماندهان قرار می دهیم تا آنها نیز ضمن خدمت و انجام وظایف سنگین خود در نیروی انتظامی با مفاهیم و تفسیر قرآنی آشنا شوند و آن را در زندگی خود پیاده کنند، مقدمات این کار را فراهم کردیم.

 

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه بیشتر دختران و بانوان نیروهای مسلح حافظ کل قرآن هستند، اظهار کرد: ما از فرماندهان خواستیم که روزانه 50 آیه از قرآن را تلاوت کنند تا با تفسیر و معانی آن آشنا شوند تا طی شش ماه تفسیر کل قرآن را بیاموزند. خوشبختانه درک و فهم قرانی فرماندهان ما در سطح بالا است و ما همیشه فرماندهانی را انتخاب می کنیم که قرآن در زندگی آنها ساری و جاری است.   

 

وی با بیان اینکه امروز آموزش نسبت به گذشته آسان تر شده است، گفت: آموزش مانند گذشته سخت نیست، به ویژه اینکه فضای مجازی ابزارهای آموزشی خوبی را برای مخاطبان خود فراهم می کند.

 

وی با اشاره به سبک زندگی نیروهای مسلح اظهار کرد: خوشبختانه ما یک دوره کوتاه مدت تحت عنوان آشنایی با سبک زندگی برای کارکنان خود برگزار می کنیم. مقام معظم رهبری در خراسان شمالی مباحث زیادی را مطرح کردند که یکی از این محورها، بحث خانواده بود لذا اکنون ما بیشتر بر مسئله خانواده متمرکز شدیم و فعلا یک دوره ای با محوریت سبک زندگی (مسئله خانواده) که یک دوره چهار روزه است را در مشهد برگزار کردیم، ضمن اینکه تعامل با فرزند، تدبیر و اداره منزل به ویژه در بخش مشاوره تربیتی بر  محور خانواده نیز از جمله برنامه های ما در این راستا می باشد؛ بنابراین در بخش تحول سازمانی به نام خانواده در ناجا برگزار شد که مسئولیت آن بر عهده فرمانده ناجا بود.

 

حجت الاسلام ادیانی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش طلاق در جامعه عدم آشنایی جوانان با سبک زندگی است، تصریح کرد: با برگزاری این دوره ها شاهد کاهش طلاق در بین کارکنان بودیم.

 

وی با اشاره به سامانه نخبگان فرهنگی خاطرنشان کرد: حدود شش هزار نفر بالای پنج جزء حافظ قرآنی هستند. خوشبختانه هر ساله معاونت تبلیغات ناجا برنامه های خوبی در این زمینه پیش بینی می کند و سالانه در سطح استان نشست هایی برگزار می شود که الگوهای ارتقای توانمندسازی شبکه های اجتماعی هم جزو برنامه های ما می باشد، ضمن اینکه برای ارتقای نخبگان قرآنی در سال جدید اردوی سطح قرائت و حفظ قرآن کریم را دو روز قبل از نشست سراسری سی و دومین مسابقات نیروی انتظامی برگزار خواهیم کرد و این اردو برای نخستین بار است که برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر وظیفه ناجا در راستای برقراری امنیت اجتماعی در جامعه یکی از مطالبات مردم از پلیس برخورد با ناهنجاری های اجتماعی است.

 

 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

ماجرای سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور/از فضل پدر تو را چه حاصل؟

فرزندان اعضای هیات علمی با کسب ۹۲.۵ درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه آزاد، می‌توانند به راحتیانتقالی بگیرند و حتی رشته خود را تغییر دهند.

اخبار برگزیده شبستان