خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۳:۳۳ شناسه خبر : ۸۱۲۱۱۶
محرمی:
دولت تنظیم کننده تمام روابط جامعه است
یک پژوهشگر با بیان اینکه ارتباطات شامل ارتباطات با خود، دیگران، محیط زیست و خدا می شود، گفت: دولت می تواند این ارتباطات را بهبود بخشد و یا در آن ها اختلال ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، «توحید محرمی» امروز شنبه 29 تیر در نشست تخصصی ارتباطات سالم بین نهادهای دولتی و مردم که در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد، گفت: رابطه یک جنبه روان شناختی دارد. ارتباطات جنبه فنی و مهارتی دارد. ارتباطات بحث در مورد پیام، چگونه ساختن پیام، محتوا و نحوه ارایه پیام است. بنیان ارتباط رابطه است. ارتباطات می توانند کلامی و غیر کلامی باشد.

 

این استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر با بیان اینکه ارتباطات سالم حال خوب را به همراه دارد، عنوان کرد: ارتباط سالم ارتباطی است که موثر است. ارتباط سالم رضایتمندی را به همراه دارد و صادقانه و عاقلانه است. ارتباطی سالم است که منطبق بر ارزش های پذیرفته شده در جامعه باشد تا سخنی که از دل برآید، بر دل نشیند.

 

وی تصریح کرد: جمله آیا می توانم کمک تان کنم را خیلی در فیلم های خارجی می شنویم. این جمله ای است که در نهادهای ما کمتر شنیده می شود. عقبه این سوال به رسمیت شناختن طرف مقابل به عنوان انسان است. دولت به عنوان یک هیئت حاکم و تنظیم کننده روابط است. ارتباط، ارتباط با خود، دیگران، محیط زیست و خدا را شامل می شود که دولت در تمام آنها مقصر است. دولت می تواند ارتباطات را بهبود بخشد و یا در آنها اختلال ایجاد کند.

 

این نویسنده و پژوهشگر با اشاره به اینکه توجه به ارتباطات دولتی بسیار مهم است، بیان کرد: در ارتباطات سالم باید پیام های سازنده منتشر و شیوع پیدا کند. در یک کلام مدام باید پیام مثبت بشنویم در صورتی که همین امروز صبح از پنج خبری که از رادیو پخش شد، سه خبر منفی بود. یک تولیدکننده پیام مثبت باید باشد که بهره وری مخاطب را افزایش دهد. فراتر از اتباع و شهروندان، ساکنان جامعه در ارتباطات آن دولت باید مورد توجه قرار گیرند، مانند سه میلیون افغانستانی که در ایران هستند.

 

محرمی خاطرنشان کرد: نهادهای دولتی در واقع نقاط تماس حاکمیت و دولت با مردم هستند، مانند نهاد امور مالیاتی، شهرداری ها و پلیس؛ اینها ارتباطات دولت با مردم را عینیت می بخشد. در زندگی اجتماعی علیرغم اینکه فکر می کنند فرد فرد منفصل هستند، همه به هم وصل هستند به خصوص در عصر حاضر که عصر ارتباطات است. قانون روابط انسانی انسان ها با هم و دولت را انسان ها تنظیم می کنند اما آیا این کافی است؟   

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«چالش های ادبیات کودک» در گفتگو با ناصری/ بخش اول

نویسندگان ما صدای کودکان نیستند

عضو هيات مديره شوراي كتاب كودك معتقد است ارتباط پديدآورندگان با مخاطب كودك كم است. پدیدآورنده مسايل و دغدغه‌هاي خودش را بر كاغذ مي‌آورد و آن را در قالب داستان طرح مي‌كند ولي كودك امروز دغدغه‌هاي خودش را دارد.

اخبار برگزیده شبستان