خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ جمادى الأولى ١٤٤١

Sunday, January 19, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۲:۰۹ شناسه خبر : ۸۱۷۶۲۹

ضرورت بازنگری آیین نامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران
امانی با اشاره به تصویب آیین نامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران گفت: این آیین نامه پس از گذشت ۱۴ سال به بازنگری نیاز دارد.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان،«شهربانو امانی» در جلسه امروز شورا گفت: توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی در شهرها باعث شده است تا مواد شیمیایی خطرناک افزایش یابد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تمرکز جمعیت در کلان شهرهای کشور به ویژه تهران خطرپذیری شهرها را در برابر حوادث ناشی از مواد خطرناک افزایش داده است.

 

وی با اشاره به ضرورت اقدامات شهرداری برای تامین ایمنی حمل و نقل و کاهش خطرات به ویژه حمل و نقل مواد، مایعات و گازها گفت: بی توجهی به این موضوع و بروز کوچک ترین سانحه می تواند جان و مال شهروندان و ایمنی شهر را در معرض خطر قرار دهد.

 

رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورا پیشنهاد داد: مدیریت حمل و نقل مواد خطرناک به صورت جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

 

امانی تصریح کرد: شهرداری تهران برای تأمین ایمنی حمل و نقل شهروندان در برابر حمل و نقل مواد خطرناک چه اقداماتی انجام داده است؟

 

وی با اشاره به تصویب آیین نامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران گفت: افزایش سطح حفاظت و پیشگیری از حوادث ایمنی محیط زیست شهر تهران و ساماندهی فعالیت های پیرامون مواد شیمیایی خطرناک در سطح شهر و حریم آن موضوع این آیین نامه بود که پس از گذشت 14 سال به بازنگری نیاز دارد.

 

امانی تصریح کرد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال 97 در حال بازنگری آیین نامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران است.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

بررسی طلاق و ازدواج مجدد در زنان دهه هفتادی

بررسی های شش سال اخیر نشان می دهد، دهه هفتادی ها نسبت به سایر دهه ها رکوردار طلاق شده اند و طبق آمارها میانگین ازدواج مجدد آن ها یکسال بعد از طلاق بوده است.

اخبار برگزیده شبستان