خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان شمالی - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۱۱ شناسه خبر : ۸۲۰۶۴۵

۵ تانکر برای آبرسانی سیار عشایر شیروان در نظر گرفته شد
رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: هم اینک ۵ تانکر آبرسانی سیار با ظرفیت هر کدام ۱۰ هزار لیتری، آبرسانی را انجام می دهند ولی با توجه به گرمای هوا تقاضای عشایر برای آبرسانی بیشتر شده است که هر گله در هفته با ۲ تانکر تامین می شود.

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیروان با اشاره به اینکه اگر گله ای بیشتر از هزار و ۲۰۰ رأس دام داشته باشد در هفته سه بار آبرسانی با تانکر صورت می گیرد؛ افزود: تقریباً هزار و ۳۰۰ خانوار عشایری در میان بندها ساکن شده اند که نیاز به آبرسانی دارند.

 

وی با اشاره به ایستگاه برداشت آب عشایری این شهرستان در قلعه چه و پایین دست سد بارزو گفت: هم اکنون در حال پی گیری برای ایستگاه برداشت آب در تکمران هستیم که با نصب کنتور حجمی به سیستم برداشت آب اضافه می شود.

 

 

ابراهیمی افزود: اکنون با اقدامات انجام شده تا حدودی مشکل کم تر شده که با توجه به فرسوده بودن ناوگان فقط در مسیرهای سخت و خاکی عشایر باید سعی شود با کمترین اصطلاک و هزینه آبرسانی شود.

 

وی تصریح کرد: با ورود عشایر از ییلاق ها به سمت میان‌بندهای تکمران و حومه این شهرستان هم اکنون ۴۰ هزار رأس دام سبک نیاز به آبرسانی سیار دارند.

 

ابراهیمی با بیان اینکه بیشترین گله عشایری این شهرستان در تکمران است اظهار داشت: همچنین عشایر مستقر در دوین، سیساب، برزل آباد، کارخانه قند و رضا آباد نیاز به آبرسانی دارند که باید تأمین شود.

 

 

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند.

پایان پیام/641
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می‌دهد

همسایگانی که حق همسایگی مسجد را به جا نمی‌آورند

صدای اذان که از ماذنه مسجد بلند می‌شود، در واقع دعوت خداوند به حضور در خانه خود است، مساجد باید شایستگی خانه خداشدن را بیابند و همسایگان مسجد در این خصوص، تکلیف و مسئولیت ویژه‌ای دارند.

اخبار برگزیده شبستان