خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۱:۰۴ شناسه خبر : ۸۲۰۷۴۴
مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان خبرداد:
ارائه برنامه های توانمند سازی برای اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان
ابدالی پور، آگاهی بخشی و توانمندسازی را از برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست و گفت: بالغ بر ۲ هزار و ۹۹۰ برنامه اجتماعی با رویکرد توانمند سازی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان در حال برگزاری است.

« محمد ابدالی پور»، در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، افزود: طی اوقات فراغت امسال بالغ بر دو هزار و 990 برنامه با محوریت اجتماعی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان برگزار شده است.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: این برنامه های آموزشی با رویکرد توانمند سازی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در حال برگزاری است.

 

وی با اشاره به اجرای 566 عنوان برنامه در حوزه آموزش و توانمند سازی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، بیان کرد: در این راستا حدود 35 برنامه ویژه افراد زیر 7 سال، 262 برنامه ویژه رده سنی 7 تا 14 سال، 200 برنامه  برای رده سنی 14تا 21 سال، 61 برنامه برای افراد رده سنی 21 تا 40 سال ، تعداد هفت برنامه برای رده سنی بالای 40 سال و یک برنامه در حوزه عمومی در حال اجراء است.

 

ابدالی پور،  با اشاره به اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت در 240 کانون فرهنگی هنری مسجد در استان لرستان، خاطرنشان کرد: طی اوقات فراغت امسال سه هزار و 26 برنامه در کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرایی شده است.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در رشته های قرآن و عترت، شبکه سازی و فضای مجازی، برنامه های آموزش و توانمند سازی، برنامه های کتاب و کتابخوانی، برنامه های هنری و برنامه های فعالیت های اجتماعی برگزار می شود.

 

وی بیان کرد: در حوزه برنامه های قرآن و عترت یک هزار و 2 برنامه، شبکه سازی و فضای مجازی 72 نفر، برنامه های آموزش و توانمند سازی 556 برنامه، کتاب و کتابخوانی 144 برنامه، برنامه های هنری 342 برنامه و برنامه فعالیت های اجتماعی 900 برنامه اجرایی شده است.

 

ابدالی پور، ابراز کرد: فعالیت های اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه های مسجد ثبت شده است.

 

وی اظهار کرد: جذب اقشار مختلف بویژه کودکان، نوجوانان و جوانان به مساجد، کشف استعدادها، بصیرت افزایی و آگاهی بخشی و احیای کارکردهای مساجد برای محلات و مجاورین مساجد از اهداف ورویکردهای برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، با اشاره به اینکه برنامه های ویژه اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان از اول تیرماه سال جاری آغاز شده  تا 15 شهریور ادامه دارد، گفت: در کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه های ویژه غنی سازی اوقات فراغت، متناسب با مخاطبین خاص در مسجد طراحی شده است.

 

 ابدالی پور، اظهار کرد: طرح غنی سازی اوقات فراغت در کانون های مساجد در سال جاری با شعار »اخلاق، نشاط و معنویت» و محوریت قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی تعریف شده است.

پایان پیام/85

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

توسعه مراکز تحقیقاتی و پژوهشی رویکرد دانشگاه علوم پزشکی است

نیکبخت، با اشاره به رویکرد دانشگاه علوم پزشکی در توسعه خدمات بهداشت و درمان، گفت: تقویت مراکز تحقیقاتی و پژوهشی از دیگر موارد مورد تاکید دانشگاه علوم پزشکی است.

اخبار برگزیده شبستان