خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۱۲ شناسه خبر : ۸۳۲۷۹۹
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان مطرح کرد:
فعالیت ۴۲ کانون در شهرستان اردستان/مشکلات اقتصادی فعالیت کانون‌ها را تحت‌الشعاع قرار داد
فضل الله بصیرت با بیان اینکه مشکلات اقتصادی بر میزان فعالیت های کانون های فرهنگی هنری تاثیر گذاشته است، گفت: امسال با نگاه خوبی که فرماندار به موضوعات فرهنگی داشتند اعتبار قابل توجهی را تخصیص دادند که با تزریق این اعتبار فعالیت کانون ها رونق می گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردستان، «فضل الله بصیرت» در جلسه مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان اظهار کرد: ساماندهی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با هدف جذابیت در مساجد فعالیت می کند.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان با بیان اینکه فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به گونه ای باشد که شان و جایگاه مساجد را حفظ کند، افزود: مهمترین وظایف کانون های فرهنگی هنری ایجاد فضای جذاب در مساجد است تا بتوانند تهاجم فرهنگی و جنگ نرم غربی ها را مقابله کنند.


وی با بیان اینکه فعالیت اینگونه کانون ها از سال 72 شروع شده است، گفت: در سطح شهرستان اردستان هم اکنون 42 کانون فعالیت دارد و عمدتا فعالیت هایی که وظایفشان است را انجام می دهند. البته مشکلات اقتصادی در فعالیت کانون های فرهنگی هنری تاثیر داشته است.


بصیرت تصریح کرد: امسال با نگاه خوبی که فرماندار شهرستان به موضوعات فرهنگی داشتند اعتبار قابل توجهی را تخصیص دادند که امیدواریم با تزریق این اعتبار تا حدودی فعالیت کانون ها رونق گیرد. 


مشکلات اردستان رابطه مستقیم با فرهنگ دارد
همچنین در ادامه این جلسه فرماندار اردستان با بیان اینکه در اعتبارات تملک دارایی امسال اعتبار خوبی را برای کانون های فرهنگی هنری شهرستان اختصاص دادیم، گفت: امروز اگر بخواهیم با هرج و مرج فعالیت های فرهنگی را انجام دهیم به نتیجه نمی رسیم اعتقاد داریم فعالیت های فرهنگی باید منسجم و هماهنگ انجام شود.


حمیدرضا تاملی با بیان اینکه در سطح شهرستان اردستان شاهد یک نوع انفعال فرهنگی در دستگاه ها و ارگانهای مختلف شهرستان هستیم افزود: هر ارگان و یا گروهی در هر قسمتی با توجه به نوع تفکر خود یکسری فعالیتی را انجام می دهند. امروز باید تلاش شود فعالیت های فرهنگی که در منطقه انجام می شود مبتنی بر نیاز شهرستان باشد.


وی با بیان اینکه اعتقاد داریم امروز در اردستان بیش از چهار فعالیت بیشتر نیاز نیست که انجام دهیم، گفت: موضوع اشتغال، مبارزه با اعتیاد، نشاط اجتماعی و سرمایه گذاری در بخش نشاط اجتماعی موضوعاتی است که اگر بعنوان چهار کار اساسی همه کسانی که دغدغه مند و مسئول هستند داشته باشند تمامی مشکلات برطرف خواهد شد که از اتفاق رابطه مستقیم با حوزه فرهنگ دارد.

 

پایان پیام/121

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:

نذر در فعالیت‌های فرهنگی لازم است/ نیاز مبرم تعزیه‌خوان‌ها به آموزش

حجت الاسلام محمدعلی انصاری نذر در فعالیت های فرهنگی برای رفع نیازهای این حوزه را لازم دانست و گفت: تعزیه آسیب هایی دارد که موجب فعالیت هایی اقتصادی شده و از اصل هدف که انتقال مفاهیم دینی بوده دور شده است.

اخبار برگزیده شبستان