خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢

Saturday, December 5, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دفاعی و امنیتی زمان :   ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۰۸:۱۷ شناسه خبر : ۸۴۱۶۵۳
معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا:
اربعین تاخت ملتهای مسلمان بر استکبار جهانی است
حجت الاسلام عبدالعلی گواهی گفت: همایش اربعین تاخت مردم مسلمان به استکبار جهانی و شناخت پیدا کردن نسبت به توطئه های دشمنان است که می خواهند پول و منافع کشورهای اسلامی را به دست بگیرند.

خبرگزاری شبستان گروه سیاسی _فرزانه تهجا : پیاده روی اربعین حسینی از نمونه های شگفت انگیز حضور دوستداران و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که هر ساله مشتاقان زیادی را به سوی خود جلب می کند و در این میان نسل به نسل و سینه به سینه در میان اقوام مسلمان و حتی سایر ادیان الهی اوج می گیرد و پیام وحدت و همگرایی میان ملتهای مسلمان را به ارمغان می آورد و به حکام ظالم زمانه می گوید که توطئه های آنها همیشه به هدف نمی رسد و اتحاد میان کشورهای مسلمان رمز خنثی شدن این توطئه ها که نمونه اخیر آن را می توان در اتحاد میان ملت ایران و عراق در برگزاری مراسم اربعین حسینی عنوان کرد این دو کشور در سایه دوستی و همسایگی با یکدیگر اخیرا نیز توطئه های تفرقه افکنان دشمنان از جمله صهیونیست و استکبار را خنثی کردنددر همین رابطه ای مصاحبه ای با حجت الاسلام عبدالعلی گواهی، معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا به شرح زیر ارایه می شود.

 

اربعین به چه شعاری آغاز می شود؟

شعار با محبت امام حسین (ع) تمام شیعیان و دوستداران اش دور هم جمع می شوند، حب الحسین یجمعنوا واقعا امروز به معنای واقعی در عرصه بین المللی جا افتاده است و زمینه ساز ظهور پر سرور حضرت مهدی (عج) است.

 وقتی حضرت ابا عبدالله به شهادت می رسند، امام زمان در ظهور خود، خود را با امام حسین (ع) معرفی می کنند و می گوید ای مردم جد و پدر من سیدالشهدا را ای اهل عالم با لب های عطشان و بدنی عریان به شهادت رساندند. این عبارات نشان می دهد که یک فضاسازی جدی باید برای معرفی سیدالشهدا (ع) انجام شود و این معرفی قبل از ظهور است.در روایات از علما، حرکت اربعین پیش مقدمه برای اقدامات بعدی ظهور است و حرکت طبیعی نیست.

 

ایا از ادیان دیگر نیز می توانند در همایش اربعین حضور داشته باشند؟

 پس از گذشت هزار و 380 سال از شهادت ابی عبدالله (ع) این شور و ارادت در میان تمام آحاد بشری اتفاق می افتد و فقط مختص شیعیان نیست بلکه از یهودی، مسیحی، کلیمی و اقلیت های دینی در عالم همگی در این همایش بزرگ حضور دارند. این امر بیانگر آن است که این حرکت، بشری نیست و دست بشری در کار نیست.

 

ناامنی های اخیر عراق را چگونه ارزیابی می کنید؟

دشمنان خواستند با ایجاد آشوب و ناامنی در عراق حرکت اربعین را تحت الشعاع قرار دهند و با آشوب و بلوا و تفرق و تشتت در میان دو کشور خواستند حرکت اربعین را زیر سوال ببرند و از حرکت مردم ممانعت کنند اما این نقشه مدت کوتاهی در مدت سه روز خنثی شد.

این نقشه در سفارتخانه های داخلی و خارجی اروپا ریخته شده بود و همگی در این امر صحنه گردانی می کردند، مانند آشوب های خیابانی که در هر یک از کشورها به وجود آوردند، مانند حرکت هایی که با عنوان تابستان گرم در سال گذشته مطرح کردند. خنثی شدن این توطئه ها به دست نیروهای امنیتی نیست بلکه این دست الهی است، که ورود پیدا می کند و نقشه دشمنان را به مردم معرفی می کنند و مردم این نقشه را می خوانند و فورا در نقاط مختلف عراق این توطئه خنثی می شود. 

 

آیا وضعیت اقتصادی عراق و ایران تاثیری در برگزار اربعین دارد؟

 اربعین همایش فوق تصور بشری است. این همایش و راهپیمایی بیانگر قیامت صغری است. این جمعیت با آرامش رهسپار می شود، در حالی که شاید وضعیت معیشت مردم عراق زیاد مطلوب نباشد. در ایران نیز با توجه به استقبال بی نظیر شاهد حضور قریب به سه و نیم میلیون نفر در عراق هستیم که این امر نیز با توجه به وضعیت معیشتی مردم بسیار شگفت انگیز است. این امر نشان می دهد که تمامی دل ها به سوی ابا عبدالله به جوش آمده است.

 

 پیامبر(ص) در روایتی در مورد محبت امام حسین در دل شیعیان و اقامه عزا پس از گذشت قریب به هزار و 400 سال از شهادت ابا عبدالله، می فرماید زنان امت من برای زنان اهل بیت گریه می کنند و مردان امت من نیز برای مردان اهل بیت من اشک می ریزند و هر سال این عزا را تا قیامت اقامه می کنند و نسل در نسل آنها این راه را ادامه می دهند.

 

 پیام اربعین صرفا یک پیام زیارتی نیست بلکه یک پیام سیاسی، الهی و معنوی است که در پس این قدرت فرد دیگری این اجتماع بزرگ را هدایت می کند و آن وجود نازنین امام زمان (عج) است.

 

اربعین با چه فرهنگی رقم می خورد؟

 دو بال سرخ و سبز شیعه حرکت اربعین را رقم می زند. بال سرخ آن در عاشورا و بال سبز آن ریشه در انتظار و مهدویت دارد و موتور محرکه این دو بال ولی فقیه است. حرکت اربعین از ناحیه علمای بزرگوار مخصوصا رهبر انقلاب با تدابیر خوبی که در طی سالیان اخیر شاهد آن هستیم، روز به روز گسترده تر می شود. مرجعیت در عراق و ایران اعلام می کنند که هیچ کس نمی تواند جلوی صاعقه بزرگ را که شکل گرفته است، بگیرد. این صاعقه اربعین کار خود را می کند و به تمام ناملایمت ها در جهان اسلام خاتمه می دهد و اجتماعی است که دل تمام انسان های آزاده را به سوی خود جلب می کند.

 

 اربعین با حضور چه افرادی  برگزار می شود؟

اربعین هر آزادمردی با هر مسلک و دینی و مذهبی که باشد، دور هم جمع می کند و یکدیگر را پیدا می کنند. اربعین محل تلاقی انسان های آزاده است و محل رجوع تمام افرادی است که احساس می کنند باید به تمام نابسامانی های ظلم و تباهی در عالم پایان داد. اربعین صرف یک زیارت نیست.

 

اربعین چه پیامی را با خود به همراه دارد؟

همایش اربعین تاخت مردم به استکبار جهانی است و شناخت پیدا کردن نسبت به توطئه های دشمنان است که می خواهند پول و منافع کشورهای اسلامی را به دست بگیرند و مردم را با ایجاد تفرقه از یکدیگر دور کنند. استکبار جهانی با شکل دادن داعش خواست تا مردم منطقه را از یکدیگر دور کند و در یمن و کشورهای دیگر تلاش می کند اما اربعین سیلی را با خود ایجاد کرده است که ریشه تمام توطئه ها را برملا می کند و چیزی از ظلم و ستم باقی نمی گذارد./

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرکنسول ایران در سلیمانیه:

نشانه‌های جدی از نقش رژیم جنایتکار اسرائیل در ترور شهید فخری‌زاده دیده می‌شود

مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، در خصوص ترور شهید فخری‌زاده در یادداشتی نوشت: نشانه‌های جدی از نقش رژیم جنایتکار اسرائیل در ترور شهید فخری‌زاده دیده می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان