خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

الأحد ٨ شوّال ١٤٤١

Sunday, May 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۲:۱۹ شناسه خبر : ۹۳۱۳۷۴
شبستان گزارش می دهد؛
روز جهانی قدس روز نمایش انزجار جهانیان از رژیم اشغالگر قدس
روز جهانی قدس، نمایش وحدت جهان اسلام در دفاع از مسلمانان مظلوم فلسطین و اعلام انزجارجهانیان از رژیم کودک کش و اشغالگر قدس است.

خبرگزاری شبستان _ خرم آباد، پس از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی مردم آزاده جهان نسبت به همبستگی برای حمایت از مظلومان فلسطینی متحد شدند.

 

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس توسط امام خمینی (ره) با هدف حمایت از مسلمین جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین صورت گرفته است.

 

روز قدس، هر سال با راهیپمایی بزرگ مسلمانان در سراسر جهان لرزه بر پیکر اشغالگران قدس و حامیان آنان می اندازاد.

 

مشارکت مردم در روز قدس هر ساله نمایش اقتدار و عزت مسلمانان است و در این روز ملت مسلمان به عنوان ید واحده همبستگی خود را به جهانیان نشان می‌دهند.

 

ملت های آزاده در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در اجتماع های میلیونی فریاد انزجار از ظلم و تسم و استکبار سر می دهند و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین به نمایش می گذارند.

 

امسال در سایه  شیوع ویروس منحوس کرونا راهپیمایی عظیم روز قدس در برخی مناطق کشورمان برگزار نشد، اما ملت همیشه درصحنه ایران اسلامی از روز گذشته تاکنون از بستر فضای مجازی برای حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم کودک کش بهره گرفته اند.

 

روز قدس اختصاص به مکان و سرزمین خاصی ندارد بلکه در این روز همه آزادگان فارغ از هر ملیت و نژادی، ندای آزادی خواهی و رهایی از اشغالگری را سر خواهند داد و آن را به گوش جهانیان می رسانند.

 

در حالی که راهپیمایی روز قدس امسال به تدبیر طبق دستور ستاد ملی کرونا هر گونه تجمع چه به شکل حضور مردم در راهپیمایی و چه به شکل رژه موتوری و خودرویی ممنوع اعلام شده است در قالب تهیه گزارشی به میان مردم حاضر در خیابان ها می رویم.

 

فریاد مسلمان در روز قدس، لرزه براندام رژیم غاصب می اندازد

 

محمد مرادی یکی از شهروندان خرم آباد، با بیان اینکه روز قدس روزاعلام حمایت مردم از مردم مظلوم فلسطین است، افزود: امسال در قالب فضای مجازی مردم حمایت خود را از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: قدس نخستین قبله گاه مسلمانان جهان است و از این روز این سرزمین همواره برای مسلمانان دارای اهمیت خاصی است.

 

محمدی با اشاره به جنایات رژیم کودک کش اسرائیل، گفت: روز قدس روزی است که فریاد هر مسلمان در حمایت از مظلومان فلسطینی، لرزه بر اندام رژیم غاصب می اندازد.

 

روز قدس نه امت اسلام به استکبار و حمایت از ملت مظلوم فلسطین است

 

معصومه بهادری دیگر شهروند خرم آبادی، با اشاره به اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا راهپیمایی روز قدس برگزار نشده است، افزود: راهپیمایی روز قدس نه مردم مسلمانان و آزادی خواهان به استکبار و استکبار ستیزی است.

 

وی با اعلام انزجار از رژیم کودک کش اسرائیل، اظهار داشت: سرزمین فلسطین به فضل الهی و در سایه حمایت های امت اسلام آزاد می شود و فلسطینیان با خیالی آسوده خود و به دور از ظلم مستکبران در سرزمین خود زندگی خواهند کرد.

 

روز قدس روز همراهی امت اسلام با کودکان غره و داغدیدگان مظلوم فلسطینی است

 

آرش آقایی جوان خرم آبادی هم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: روز قدس نمایش وحدت جهان اسلام در حمایت از مظلومان و انزجار از مستکبران است.

 

وی افزود:همدردی و همراهی با مردم داغدیده، کودکان غزه، خراب شدن خانه ها و از بین رفتن دارایی ها در روز قدس تجلی می شود.


آقایی با اشاره به اینکه روز گذشته و امروز مردم در سایه فضای مجازی انزجار خود را دنیای استکبار و رژیم غاصب اعلام کردند، افزود: به امید خدا و با همراهی مردم در شکست ویروس منحوس کرونا شرایط جامعه به حالت عادی باز خواهد گشت.

 

تقویت وحدت و پرهیز از تفرقه مهم ترین راه کوتاه شدن دست مستکبران از سرزمین های اسلامی است

 

مرضیه نوری دیگر شهروند خرم آبادی هم با اعلام تاسف از برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس به دلیل شیوه ویروس کرونا، افزود: امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم فضای مجازی می تواند به موضوع اشغالگری، انحصارطلبی، زیاده خواهی و استکبار ستیزی کمک کند.

 

وی خاطرنشان کرد: مستکبران بدانند امت اسلام بیدار است و همواره از اقدامات استکبرای و ظلم آنها چه در فلطستین، چه در سوریه، و دیگر بلاد اسلامی بیزار است.

 

نوری با بیان اینکه روز قدس روز وحدت جهان اسلام است، بیان کرد: تقویت وحدت و همدلی بین مسلمان و پرهیز از تفرقه مهم ترین راه تقویت جهان اسلام و کوتاه شدن دست مستکبران از سرزمین های اسلامی است.

 

روز قدس تجلی آزادی خواهی امت اسلام است

 

محمد رضا شاهیوند دیگر شهروند خرم آبادی با اشاره به اینکه امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا راهپیمایی روز قدس برگزار نشده است، اظهار داشت: باید از بستر رسانه و فضای مجازی برای رساندن فریاد ملت مسلمان در انزجاز از رژیم کودک کش به گوش جهانیان بهره گرفته شود.

 

وی خاطرنشان کرد: روز قدس روز آزادی خواهی و استکبار ستیزی امت اسلام است.

 

شاهیوند با اشاره به اهمیت روز قدس یکی از جلوه های اعلام انزجار از استکبار است، افزود: باید در قالب های فرهنگی و هنری، فرهنگ استکبار ستیزی در بین نسل جوان و نوجوان تقویت شود.

 

قدس شریف پایگاه نخست مسلمین است، گرچه امسال امت اسلام با مشت های گره شده در خیابان ها آزادی قدس شریف را فریاد نشکیدند، اما فضای مجازی، رسانه ای و فرهنگی کشور امروز نمایش فریادهای امت اسلام برای آزادی قدس شریف و اعلام انزجار از دنیای استکبار و رژیم کودک کش شده است.

پایان پیام/85

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان:

فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان تجلیل می شوند

ابدالی پور گفت: همایش تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان در خرم آباد برگزار می شود.

اخبار برگزیده شبستان