امروز:چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ نسخه اصلی خبرگزاری
حجت الاسلام سالاری فر:
«خلوت درون» در اعتکاف، فرصت سپاس از خالق
استادیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: خلوت درون در فرصت اعتکاف خواه ناخواه روی ارزیابی، بررسی، واکاوی و محاسبه گذشته است. در این خلوت فرد با خود مرور می کند که چه کرده ام و زندگی من در در این سال ها چگونه گذشته است.
یک کارشناس مهدوی تشریح کرد
اوصاف دولت کریمه در کلام امام علی(ع)/شباهت های رفتاری امام عصر(عج) به امیرالمومنین(ع)
حجت الاسلام امینی با اشاره به وجوه شباهت دولت کریمه مهدوی با خلافت امیرالمومنین(ع)، گفت: امام علی(ع) درباره عصر ظهور می فرمایند: «...زمین نعمات خود را بیرون می ریزد و آسمان خیرات خود را فرو می بارد و گنج های زمین برای او آشکار می شود...».
رئیس پژوهشکده علوم اسلامی المصطفی(ص) تشریح کرد
اخلاق و معنویت به روایت مولای متقیان(ع)/معنای عدالت در کلام امیر(ع)
حجت الاسلام رضانژاد با بیان اینکه عدالت، زهد و پارسایی در سیره امیرالمومنین(ع) تام و تمام است، گفت: ایشان می فرمایند: «... علی را به دنیای ناپایدار و خوشی آن چه کار؟ به خدا پناه می برم از خواب عقل و زشتی لغزش ها و از او یاری می جویم.»
آنچه در باره اعتکاف باید بدانید
اعتکاف، از جمله عبادت‌های مستحبی است که در آن، فرد برای مدتی مشخص در مسجد می‌ماند و به عبادت می‌پردازد. اعتکاف شرایطی دارد و دارای احکامی است.
چهارشنبه سوری یا فرهنگ سوزی؟/سیئات را به اسم فرهنگ تمام نکنیم
در کتاب مفاتیح الحیات آیت الله جوادی آملی ضمن اشاره به برخی متون پیش از اسلام، عنوان شده که چهارشنبه سوری در آن زمان اصلا وجود نداشته و کارهایی که امروز انجام می شود در واقع به مثابه ظلم به فرهنگ ایران است.
معرفی با ارزش ترین صنایع بازار سهام
اسامی بزرگترین صنایع بورسی و فرابورسی از نظر ارزش معاملات در پایان بهمن سال ۹۷ اعلام شد.
امشب انجام می شود؛
پذیرش معتکفان مسجد مقدس جمکران در شب ولادت امیرمومنان(ع)
مسجد مقدس جمکران از امشب همزمان با شب میلاد باسعادت مولای متقیان(ع) بیش از ۱۸۰۰ معتکف را پذیرش می کند؛ آیین های مناجات خوانی، حلقه های معرفت و سخنرانی از برنامه های پیش بینی شده برای این آیین سه روزه است.
داغی به نام چهارشنبه سوری
برگزاری مراسم چهارشنبه سوری امروز با گذشته آنچنان تفاوت دارد که گویی در دو مکان و زمان جدا برگزار می شود و فقط عنوان آن یکی است. رد چهارشنبه سوری گاهی منجر به داغی ماندگار می شود تا لحظاتی شاد.
حداقل حقوق کارگران در سال ۹۸ تعیین شد
در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران برای سال ۹۸، مبلغ ۱۵ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۲۲ ریال تعیین شد.
شیب نزولی قیمت مرغ
با سیاستهای اعمال شده امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ماه نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های اکثر مناطق ۱۴ هزار و ۸۰۰ تا ۱۶ هزار تومان است و شاهد شیب نزولی قیمت این کالا هستیم.
دیدار ظریف با آیت‌الله صافی گلپایگانی
وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود با علما و مراجع عظام‌ تقلید در قم، با آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار کرد.