امروز:پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ نسخه اصلی خبرگزاری

امام جماعت مسجد نوروز زاده تشریح کرد

۱۱ محور خدمت‌رسانی پایگاه سلامت شهید سلیمانی در «مسجد نوروز زاده»

۱۱ محور خدمت‌رسانی پایگاه سلامت شهید سلیمانی در «مسجد نوروز زاده»

حجت‌الاسلام والمسلمین اسدی با تشریح محورهای خدمت‌رسانی پایگاه سلامت شهید سلیمانی در «مسجد نوروز زاده»، گفت: تاکنون کار غربالگری بیش از ۶۰ درصد از کسبه و ساکنان محله طیب انجام و بیش از ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی میان خانواده‌های محروم توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، مشارکت بسیجیان در طرح شهید سلیمانی طبق اظهارنظر حجت الاسلام والمسلمین «احسان رضایی»، رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات و سعید ده نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور بسیار خوب بوده و بار دیگر پایگاه های مقاومت بسیج مساجد نقش بی نظیر خود در خدمت رسانی به آحاد مردم را نشان دادند.

 

پایگاه مقاومت بسیج «مسلم بن عقیل» مسجد نورززاده (که تحت نظارت حوزه مقاومت بسیجی امام حسن عسکری (ع) ناحیه مالک اشتر سپاه تهران بزرگ است) از فعال ترین پایگاه ها در سطح منطقه 15 شهر تهران و محله طیب است که در زمینه اجرای طرح شهید سلیمانی نیز خوش درخشید.

 

خدمت‌رسانی پایگاه مسلم بن عقیل به مردم در سه محور درمانی، اقتصادی و فرهنگی

 

فعالیت پایگاه مسلم بن عقیل در اجرای طرح شهید سلیمانی با تشکیل پایگاه سلامت شهید سلیمانی به صورت گسترده در حال انجام است و به گفته حجت الاسلام والمسلمین «علی اسدی» امام جماعت مسجد نورززاده خدمات رسانی بسیجیان این مسجد در قالب این پایگاه شامل یازده مورد است: اجرای تست تشخیصی کرونا، ارائه مشاوره و روانشناسی برای بیماران و خانواده های آنان، توزیع اقلام بهداشتی میان خانواده هایی که یک یا چند تن از اعضای آن به کرونا مبتلا شدند و همچنین خانواده های نیازمند، آموزش طب سنتی، زمینه سازی برای اشتغال زایی، توزیع بسته معیشتی، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات فنی، ارائه آموزش و پرورش مرتبط با حوزه درمان، اجرای پویش کتاب خوانی با موضوع مقابله با کرونا، اجرای پویش دعاخوانی و اهدای مسابقات مرتبط.

 

پایگاه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل مسجد نورززاده از اجرای این طرح با همکاری سرای محله طیب و جمعی از نمازگزاران این مسجد و البته با مشارکت بسیجیان مسجد رضایی خیابان شهید بنی طبا تاکنون کار غربالگری بیش از 60 درصد از کسبه و ساکنان محله طیب را انجام داده اند و به گفته اسدی، بیش از 100 بسته معیشتی و بهداشتی همسو با طرح شهید سلیمانی میان خانواده های محروم توزیع کرد. علاوه بر این کارها با تلاش هیئت امنا و بسیجیان مسجد نورززاده هر شب یک پزشک از بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء به مدت 90 دقیقه، نمازگزاران و سایر ساکنان محله طیب و خیابان خواجوی کرمانی را به صورت رایگان ویزیت می کند.

 

کمک مومنانه اهالی مسجد نورززاده به ۳۰ خانواده نیازمند

 

فعالیت های اهالی مسجد نورززاده در خدمت به گروه های مختلف مردم به ویژه نیازمندان در حالی صورت می گیرد که به گفته اسدی، به دلیل تعطیل شدن برنامه ترحیم اموات و سالن الغدیر این مسجد، میزان درآمد این خانه خدا همچون بسیاری از مساجد دیگر کشورمان کاهش یافته است. اسدی همچنین گفت که الحمدالله با یاری برخی از نمازگزاران و خیران در تامین بسته های معیشتی برای 30 خانواده ای که تحت پوشش خیریه مسجد نورززاده هستند و کمک به خانواده هایی که یک یا چند تن از اعضای آنها به بیماری کرونا مبتلا هستند، موفق هستیم.

 

گروه جهادی «شهید رستگار» مسجد نورززاده علاوه بر مشارکت در فعالیت های پایگاه سلامت و خیریه این مسجد، از طریق همکاری با گروه امام رضایی ها و آستان مقدس امامزاده اهل بن علی (ع) توانسته در پنج نوبت در دوره شیوع ویروس کرونا و در مجموع، بیش از 400 بسته ارزاق و بهداشتی را میان نیازمندان در جنوب شهر تهران توزیع کند.

 

برگزاری مسابقات قرآنی مسجد نورززاده به مناسبت دهه فجر

 

فعالیت های مسجد نورززاده در حوزه قرآنی به اقتضای شرایط کرونا کاهش یافته، ولی مسابقات قرآن این مسجد که اولین دوره آن در بهار سال 1397 برگزار شد، امسال به مناسبت دهه دفجر و به صورت مجازی برگزار می شود. این مسابقات همچون دوره های پیشین برای گروه های سنی، 6 تا 13، 14 تا 19 و 20 سال به بالا و در رشته های حفظ، ترجمه و قرائت برگزار می شود. گروه فرهنگی عروه الوثقی نیز در دوره شیوع ویروس کرونا دو مسابقه کتابخوانی به مناسبت نیمه شعبان و سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی را برگزار کرد.

 

برنامه مسجد نورززاده در دوره شیوع ویروس کرونا در مناسبت های مذهبی نیز با همکاری پایگاه مقاومت بسیج، گروه عروه الوثقی و هیئت مکتب الائمه (ع) و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در ایام فاطمیه نیز پنج شب مجلس روضه با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین آیت و صادقی در این مسجد برگزار شد و دسته عزاداری مسجد نورززاده در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) (یکشنبه، 28 دی ماه) در اجتماع فاطمی جنوب تهران حضور یافت و پس از بازگذشت به این مسجد، مراسم سوگواری ظهر روز شهادت در این مسجد برگزار شد.

 

توزیع غذای گرم میان نیازمندان در ایام فاطمیه

 

به گفته اسدی، 150 پرس غذای گرم میان شرکت کنندگان در این مراسم و 200 پرس نیز با همکاری هیئت امنا و پایگاه بسیج مسلم بن عقیل (ع) میان خانواده های نیازمند توزیع شد. همچنین، بسیجیان این مسجد، امسال نیز در سیاهپوش کردن محلات خاوران، طیب، 17 شهریور و شوش در فاطمیه اول مشارکت کردند.

 

زمان: ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۰۸:۵۶
شناسه خبر: ۱۰۱۷۱۰۹