امروز:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ نسخه اصلی خبرگزاری

امام جمعه رشت؛

جمهوری اسلامی قدرت مهار هنجار شکنی ها را دارد

جمهوری اسلامی قدرت مهار هنجار شکنی ها را دارد

آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت اعلام کرد: جمهوری اسلامی قدرت دارد هر جرم و خطا و هر هنجار شکنی را به آسانی مهار کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی - نماینده ولی‌فقیه در گیلان، در خطبه های نماز جمعه امروز(جمعه، ۱۱ فروردين) در مصلی امام خمینی (رحمه الله) رشت گفت: انقلاب اسلامی دشمنان شیطان صفت دارد و وقتی جمهوری اسلامی قدرت استبدادی آنها را به چالش کشید از هیچ تلاشی برای سرنگون کردن ایران کوتاهی نکردند.


نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: جنگ تحمیلی، فتنه ۸۸، آبان ۹۶ و فتنه اخیر برای این بود که نگذارند جمهوری اسلامی ایران آرمان های دینی خود را عملی کند.


امام جمعه رشت خاطرنشان ساخت: امروز پایبندی به ارزش ها در کشور، آرامش دشمن را بر هم زده و سرمایه گذاری فراوانی برای از بین بردن آرامش کشور ما و مهار انقلاب اسلامی انجام داده است.


وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی قدرت دارد هر جرم و خطا و هر هنجار شکنی را به آسانی مهار کند.


فلاحتی گفت: در شرایط کنونی باید از هر حرکتی که موجب شود، فضای آرامش جامعه‌ بر هم بخورد و فضای دو قطبی در جامعه ایجاد شود پرهيز کنیم. 


وی تصریح کرد: از مجلس، قوه قضائیه و دولت مردمی می خواهیم این بساط هنجارشکنی و بدحجابی را عاقلانه و منطقی جمع کنند.


نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با گرامیداشت روز جمهوری اسلامی گفت: ۱۲ فروردین از مهم‌ترین اعیاد ملت ایران است.


وی اظهار داشت: مردم ایران باید این روز رو جشن بگیرند و گرامی بدارند. 


فلاحتی اعلام کرد: در این روز نظام اسلامی جایگزین رژیم مستبد و ظالم پهلوی شد.


وی ایجاد یک نظام براساس مردم سالاری و گسترش اخلاق و معنویت را از برکات نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: ایجاد برقراری نسبی فرصت ها مانند فرصت شغلی و قطع نفوذ بیگانگان و رشد شتابان علمی بالاتر از نرخ جهانی در سایه نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاد. 


امام جمعه رشت افزود: دستیابی به علوم روز در حوزه نانو و پزشکی، قدرت بازدارندگی بالا، کسب رتبه چهارم دفاعی و چهارمین قدرت سایبری جهان و درمان ناباروری از ایران اسلامی یک چهره برجسته در جهان ساخته است..


فلاحتی همچنین با اشاره به روز وفات حضرت خدیجه(سلام الله) گفت: ایشان از بانوان برجسته اسلام و بشریت است.


نماینده ولی فقیه در گیلان، حضرت خدیجه(سلام الله) را ام المومنین و ام الائمه خواند و اظهار کرد: این بانوی بزرگ خدمات بی نظیری به ترويج اسلام کرد.
 

سرویس: گیلان
زمان: ۱۴۰۲/۱/۱۱ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: ۱۲۵۹۵۹۶